ארצית: דרבייייייי

זאת שירדה מול זאת שעלתה, קרב ישיר בין שתי הקבוצות של אשקלון על השליטה בעיר. עוד בדרום: שוהם מארחת את יבנה, רמלה את חבל אילות. בצפון קרבות ישירים על הפליאוף בין עכו לחדרה ובין מעלות לכפר יונה.


| safsal

-- ענר חתואל, אדי מינץ --

דרום

(אליצור רמלה - הפועל חבל איילות (18:00, קרית מנחם, רמלה רמלה ששרדה מותחן וניצחה במחזור האחרון את דרבי השפלה מול לוד היא אולי הקבוצה בכושר הטוב ביותר בחודש האחרון, יכולת שעזרה לה להעפיל עד למקום הרביעי בואכה הפלייאוף. רמלה תרצה להמשיך את המומנטום הטוב בו היא נמצאת ולסיים את הסיבוב כחלק מהרביעייה. מי שתנסה למנוע ממנה את הניצחון זו החבורה הצעירה מהדרום שגם היא נמצאת במומנטום טוב ומגיעה אחרי שני ניצחונות רצופים. לאיילות ההגנה הטובה בליגה והיא מצליחה להוריד בצורה משמעותית את התפוקה ההתקפית של יריבותיה כשבנוסף הצירוף של ולרי גנדלין לקבוצה שיפר משמעותית את ההתקפה שלה בשבועיים האחרונים, מה שאולי יעזור לה להפתיע גם כאן.

(מכבי שוהם - מכבי יבנה (19:00, אולם ניצנים, שוהם השלישית מארחת את השנייה ליופי של משחק. שוהם קטעה את רצף שלושת ההפסדים שהורידו אותה מהמקום הראשון כשניצחה בקרית אונו ועכשיו עומדת מולה אחת המשוכות הגבוהות ביותר שהליגה מציעה כשתפגוש את יבנה האיכותית. יבנה סופרת כבר שלושה ניצחונות רצופים שסייעו לה לדלג מעל שוהם ומי שתנצח כאן תסיים את הסיבוב הראשון לפחות במקום השני ותיתן לעצמה מקדמה משמעותית במאבק מול האחרת על המיקום הסופי בפלייאוף.

(מכבי מעלה אדומים - הפועל לוד (19:00, מעלה אדומים מעלה אדומים חוזרת למבצר הביתי שלה אחרי ההפסד לבת-ים שדירדר אותה מחוץ לרביעייה ורוצה להשלים סיבוב ביתי מושלם. הבעיה שמולה תעמוד הפועל לוד, הקבוצה הכי לא צפויה בליגה, כמו שאנחנו כותבים כאן כמעט כל שבוע. לוד מפסידה משחקים שהיא צריכה לקחת ומנצחת במשחקים שהיא מגיעה כאנדרדוג וזה בדיוק המקרה הפעם. מה זה אומר לגבי המשחק? אי אפשר לדעת. תומר פיסצקי וחבריו ינסו למנוע הפתעה ולשמור על קשר עין עם הרביעייה הראשונה.

(הפועל באר טוביה - מכבי בת-ים (19:30, אולם בי'ס רגבים מושב אמונים למרות שמדובר במשחק קצוות בין הראשונה ללפני אחרונה, הוא כנראה צמוד יותר ממה שהטבלה מראה. בת-ים קבוצה טובה אך עדיין לא רמה מעל הליגה, ובאר טוביה לא כזו רעה ויעיד הפרש הסלים החיובי שהיא מחזיקה בו. בת-ים חייבת ניצחון כדי להיות מוכתרת כאלופת החורף, באר טוביה כדי לברוח מהתחתית הבוערת.

(הפועל חבל מודיעין – עירוני 'שיקו' קרית אונו (20:15, חט'ב נחשון, שוהם מפגש מעניין ופתוח למדי בין שתי הקבוצות שסובלות מפציעות של שחקני מפתח שפגעו בהם מקצועית. בקרית אונו יקוו לקבל בחזרה את הקפטן יוני מורן בעוד בחבל מודיעין כבר לא ממש מקווים וינסו לבנות על עוד תצוגת שיא של המחליפים ובעיקר של הצמד אלעד קנפו ועידו חליפה שמובילים את הקבוצה בשבועיים האחרונים והיו אחראים ללפחות שני שלישים מנקודותיה אם בנקודות ואם באסיסטים.

(אליצור 'איתו' אשקלון- אליצור עירוני אשקלון (19:30, אולם אגמים, אשקלון הדרבי הגדול של אשקלון. ב'איתו' שקמה כסוג של מחאה על הניהול של קבוצת העירייה הותיקה כשזו עוד הייתה בלאומית וקיבצה אליה את הגרעין הקשה של האוהדים שנטשו את 'עירוני' חיכו בסבלנות במשך סיבוב שלם למשחק הזה. 'איתו' עלו ליגה העונה ובעירוני ירדו והשתיים נפגשו מהר מהצפוי. עד עכשיו עירוני חווה עונה רעה במיוחד והמשחק הזה הוא הסיכוי האחרון שלה להימנע מסיבוב שלם ללא ניצחון בעוד 'איתו' אחרי פתיחה חלשה התאוששה והתחברה והיא כרגע עם ארבעה ניצחונות ורוצה את החמישי ועם המוטיבציה והדחיפה של הקהל ביציע היא נראית פייבורטית ברורה לקחת את הדרבי המסקרן הזה.

צפון

בשני משחקי השלמה רשמה האקדמיה של וינגייט שני הפסדים, האחד למעלות - 87:78 (קלעו למעלות: ניב זקס 23, עופר דיגמל (13 כ"ח) ואייל סולומוביץ' 19 (9 כ"ח) כ"א, עדי רייפר 12 (7 כ"ח), עאדל מתא 6, ליאור לוי 4, נבות ינאי (12 אס') ובני אלשיר 2 כ"א), והשני לעמק חפר 77:52.

(הפועל עכו - מכבי חדרה (19:00, משה שרת, עכו אחד משני משחקי המחזור וקרב ישיר על הפלייאוף. שתי הקבוצות נמצאות משני הצדדים של קו הפיינל פור והמשחק יהיה מבחינתן הצהרה. שתיהן בכושר פשוט מצוין, עכו עם 5/5 במשחקי הבית וחדרה עם 5/5 בחודש וחצי האחרונים. יחסי הכוחות שקולים, עכו התחזקה במאמן מנוסה (יוסי בוכניק), חדרה בגבוה משמעותי (ולאדי ירמישין) כך שכל תוצאה אפשרית אבל התחושה שלי שהנק' יישארו בצפון.

(הפועל נשר - מכבי קריית מוצקין (20:30, תיכון נשר יותר מפגש קצוות מזה קשה לראות. נשר, הלפני אחרונה, עם 8-1, מול המובילה הגאה ממוצקין הנמצאת בתנופה בלתי רגילה והיא כבר עם 9 ניצחונות רצופים. במשחק זה יחסי הכוחות ברורים.

(הפועל מעלות - בית"ר כפר יונה (19:30, אגם מונפורט, מעלות המשחק המרכזי הנוסף ושוב קרב ישיר על הפלייאוף בין שתי קבוצות משני צידי קו הפיינל פור. מעלות, קבוצת בית טיפוסית (הפסד ליגה בודד), משדרת יציבות מהרגע הראשון. כפר יונה לעומתה אמנם פתחה את העונה חלש למדי אבל מאז חזרתו מהכפור של יותם שירן הנהדר היא כבר סופרת 3/3. צפוי משחק צמוד, הפכפך וקשוח. על הנייר מעלות פיבוריטית, אבל רק בקצת. בני הכפר בתנופה כך שגם ניצחון אורח יהיה תוצאה הגיונית למדי.

(הפועל לב השרון - הפועל ג'ת (20:30, קרית חינוך דרור, צומת בני דרור פתיחת העונה האיומה של השרונים לא מצליחה לקבל תפנית. מנסים ומנסים וניצחון ראשון אין. האם מול ג'ת תבוא הישועה? קשה להאמין. אמנם ג'ת טובה יותר בביתה ובחוץ היא ניצחה עד כה פעמיים בלבד אבל שני הניצחונות היו באזור חיוג 09 ונראה שכך יהיה גם הפעם. לב השרון אמנם תוכל לתת פייט אבל לא יותר מזה.

(הפועל עמק חפר - מ.ס. צפת (20:30, רופין, עמק חפר סתם מפגש בין שתי קבוצות מרכז טבלה שלא רוות העונה נחת או מאבק על בריחה מהמקום המוביל למבחנים? כל ניצחון קובע ואין מקום לטעויות. עמק חפר קבוצת בית טובה וצפת קבוצת חוץ איומה ונוראית. שתיהן אמנם בכושר בינוני למדי אבל מישהי מוכרחה בסוף לנצח. יהיה מעניין. אפילו מאוד. אבל הנק' יישארו בסופו של דבר בשרון.

עירוני נתניה - אקדמיית וינגייט  דרבי נתנייתי ומשחק הקצוות השני במחזור. בנוסף לפערי הרמות הבלתי נתפסים האורחים הצעירים נאלצים לשחק פעמיים בשבוע עקב אליפות אירופה לנוער שממנה הם חזרו בלתי מרוצים בעליל. נראה שהבאסה תימשך. החיים קשים.