ארצית דרום: המצטיינים

בבת-ים בכלל חשבו ללכת על עונה פיננסית, אבל איכשהו סיימו במקום הראשון ושלחו לנו שלושה נציגים למצטייני הסיבוב. ארבע קבוצות נוספות שלחו כל אחת נציג נוסף. רוצים לשמוע מי שם?


| אלירן כהן

-- ענר חתואל --

(השחקן המצטיין: דן שפי (מכבי בת ים

אחת הסיבות שבת-ים סיימה את הסיבוב במקום הראשון היא ההגנה הנהדרת שלה, ואם אנחנו מדברים על ההגנה של בת-ים אז כל הדרכים מובילות למנהיג שלה- דן שפי. שפי עונה שנייה בבת-ים ולמרות שהפעם הוא בלי כוכבים גדולים לידו בת-ים שוב ראשונה, הרבה בזכות המנהיגות של הקפטן שלה ומעוז ההגנה שגורם לכולם לידו להראות טוב יותר. בכלל, עונה שלישית ברציפות שבת ים מסיימת את הסיבוב הראשון במקום הראשון. הפעם שפי והחבורה יצטרכו לוודא שכך יהיה גם בסוף העונה.

:משלימים חמישיה

(עידן רג'ואן (אלצור יבנה הרבה דיברו בקיץ על הקו הקדמי הנהדר של יבנה, אבל מי שבינתיים הפך למניה הבטוחה של הקבוצה הוא דווקא הקלעי הירושלמי. רג'ואן שכמעט עשה את זה בעונה שעברה עם רמלה ינסה להצליח קצת יותר העונה עם יבנה ולעלות ליגה, בינתיים הוא מוביל את ההתקפה הנהדרת של הקבוצה של אוהד יתום כל הדרך למקום השני. אם ימשיך בכושרו הנוכחי ובשלשות הקטלניות שלו, מקומה של יבנה בפיינל פור כמעט מובטח. (טל רונן (אליצור רמלה אחרי עונה שירצה לשכוח במדי תל כביר, רונן עבר בקיץ לרמלה ונראה שסוף סוף מצא את המקום בו הוא יכול להביא לידי ביטוי את יכולותיו ההתקפיות המגוונות, והפעם לשם שינוי גם בקבוצה שרצה בצמרת. עם כושר קליעה מעולה מעבר לקשת ובמשחק אחראי בהגנה רונן הוא אחד האחראים לכך שרמלה מצאה עד סוף הסיבוב את מקומה ברביעייה הראשונה. (רז אלבז (מכבי שוהם חצי ראשון מופתי ומושלם נתן למכבי שוהם מקום ברביעייה הראשונה. הרבה מזה בזכות יכולת נפלאה של הגארד הזריז שהגיע מבת-ים בקיץ. לצערם של הצד הצהוב של שוהם ההמשך היה קצת פחות טוב גם עקב ירידה ביכולת של אלבז שהורגשה בתוצאות של הקבוצה כולה. ועדיין רק בשביל הפתיחה הפנטסטית של העונה מגיע לו מקום כאן. בשוהם יקוו שאלבז יחזור לכושרו מתחילת העונה ולו בכדי שיצעיד את הקבוצה כל הדרך אל הפלייאוף. (אחיעד בוקרא (אליצור "איתו" אשקלון לא הרבה ציפיות היו מהעולה החדשה אבל בוקרא, הקפטן והמנהיג של הקבוצה שסוחב אותה עוד מהעונה שעברה בליגה א' נותן בינתיים עונה נהדרת הגנתית והתקפית שעוזרת לאיתו להתברג במרכז הטבלה ועם שאיפות גדולות להתקדם מעלה. את הסיבוב הקודם שלו בליגות הגבוהות בוקרא לא סיים כשחקן משמעותי, אבל נראה שבדרך לדלג אליהם, בעוד עונה או שתיים, זה בהחלט יראה אחרת מבחינתו.

(הפריצה: גיא מאיו (מכבי בת ים

מאיו הצעיר שהגיע בקיץ מהפועל ר'ג עוד לא בן 20 אבל למרות גילו הצעיר כבר מקבל אשראי מיניב ויצמן בהרכב והפך מהר מאוד לבורג מרכזי בריצה הנהדרת של בת-ים בסיבוב הראשון. מאיו מראה כמה כישרון עוד טמון בו ומשחק באופן בוגר ואחראי, שלרוב משכיח שמדובר בבחור צעיר למדי.

(מאמן הסיבוב: יניב וייצמן (מכבי בת ים

הציפיות מבת-ים שנחלשה בקיץ לא היו גבוהות במיוחד, אבל את יניב ויצמן שדווקא כן נשאר בקיץ זה לא עניין. בבת-ים המוטו "זה מה שיש ועם זה ננצח" עבד מושלם וויצמן בנה בתקציב הקטן יחסית שעמד לרשותו קבוצה מלוכדת חזקה וקבוצתית מאוד שהפתיעה את כולם נתנה סיבוב מעולה וסיימה אותו כשהיא משקיפה מעל כולם במקום הראשון.