ארצית: הולכים למשחק שלישי

יבנה לא התקשתה לנצח בביתה את בת-ים והשוותה את הסדרה הדרומית. נתניה הגיעה למוצקין עם הגב אל הקיר אבל ניצחה בתום דרמה גדולה והחזירה את ההכרעה לביתה.


| מאיר פרייליכמן

מכבי קרית מוצקין 70 - אליצור נתניה 71

--- אדי מינץ ---

משחק של הכל או כלום מבחינת נתניה, שאיבדה את יתרון הביתיות במשחק הראשון וידעה לחזור בגדול לסדרת הגמר עם ניצחון ענק במוצקין. המקומיים עלו בצהוב עם אלמוג ברק, יבגני ליוטרין, רותם ברזילי, ליאור שגב ובר חג׳בי. האורחים פתחו בשחור עם דביר, בוגדנובסקי, גואטה, קרביוב והרוש. רבע ראשון: פתיחה טובה של הצהובים עם סלים של שגב, חג׳בי וברק קבעו 2:8 מקומי. שני גגות של גואטה בשחור החזירו את האורחים למשחק וסלים שלו, של הרוש ושל בוגדנובסקי גם קבעו מהפך. קוז׳יקרו הוריד את הקבוצות למנוחה עם סל, 15:14 לאורחים בסוף ראשון. שלשת NBA עם הבאזר של ברזילי בצהוב קבעה יתרון למארחים אבל בוגדנובסקי החזיר באחת משלו. השוויון נשמר עד שיניב כהן הבלתי נגמר קבע עם שני אסיסטים ושלשה יתרון בייתי של 32:37, קרביוב בשחור, עם עוד 2:2 מהקו, הוריד את הקבוצות למחצית עם 34:37 למוצקין. פתיחת המחצית השנייה הייתה של מוצקין, כשחג'בי וליוטרין העלו אותה לפלוס 5, אבל שלשה של קרביוב בשחור וצ׳יפ של הרוש הפכו חזרה. השלשות בצהוב לא נכנסו ושלשה של דביר פותחת פער שיא אורח 54:47. קוז׳יקרו וברק בשלשה גדולה סוגרים פער, 55:52 לאורחים בסוף שלישי. רבע רביעי. חג׳בי ושלשות של שגב וברק בצהוב הפכו את המשחק, 56:62 מקומי אבל קרביוב בשלשה משלו מצמצם. 5 הדקות האחרונות עמדו בסימן זריקות עונשין בלתי נגמרות מה שהביא אותנו לשוויון 69:69 דקה לסיום. 4:2 מהקו של דביר ואופק האורחים ו- 71:69 שחור, 11 שניות לסיום. גמור? כמעט. פאול מיותר של האורחים שולח את שגב לקו להביא הארכה אבל השנייה שלו נכנסת ויוצאת ונתניה מנצחת 71:70 ומחזירה את הסדרה למשחק שלישי וקובע. מהומה מיותרת בסיום בין ליוטרין וקרביוב מעמידה בספק את שיתופם ביום רביעי. למוצקין: אלמוג ברק 16, ליאור שגב 13 (5 אס׳), בר חג׳בי 11, עידו קוזיקרו 10 (10 רב'), יבגני ליוטרין 9, רותם ברזילי 6, יניב כהן 5 (5 אס׳). לנתניה: אופק בוגדנובסקי 17, איתי קרביוב 16, אלירן גואטה 13, אדיר הרוש 8, יואב דביר 6, אבי גולה 5, מתן לבנטר 4, עידן מהרט 2.

אליצור יבנה 90 - מכבי בת ים 62

--- ענר חתואל, אלירן כהן ---

אולם מלא, אווירת כדורסל נהדרת ושוויון בסדרת הגמר. יבנה הגיעה למשחק עם הגב לקיר בידיעה שהפסד יגמור לה את העונה. בת-ים הייתה שמחה להכריע את הסדרה במשחק החוץ אבל תנסה להשלים את המלאכה ולנצח בבית בשבוע הבא. יבנה פתחה נהדרת את המשחק - נחושה לא לסיים את העונה ולכפות משחק שלישי ומכריע בסדרה. הקצב האיטי של דקות הפתיחה הזכיר את המשחק הראשון בסדרה, אולם הפעם - השליטה הייתה כולה של יבנה. המקומיים עלו ל- 9:3 עם 8 נקודות של עידן רג'ואן, בזמן שבת-ים התקשתה למצוא את הטבעת. גם עבירה שנייה של ארז מרקוביץ' לא עצרה את הריצה של יבנה, שעלתה ל- 16:4 ושלחה את יניב וויצמן לקחת פסק זמן, ממנו הצליחה בת ים להוריד לחד ספרתי - 20:11 בסיום הרבע הראשון. המומנטום של יבנה נמשך גם עם פתיחת הרבע השני. אופק מלכה קלע 4, רחמילביץ' ובורסוק הצטרפו, ויבנה השלימה ריצת 10-3. בת-ים קיבלה 6 נקודות מאלכס וינוקור ואופר פרחי, אבל המקומיים המשיכו לצלוף מכל עבר, ועלו ל- 39:21, עם נקודות של רג'ואן ובורסוק. פרחי ורג'ואן החליפו שלשות, ויוני דוד בחדירה לסל קבע את יתרון השיא של המשחק - 19. שפי ב- 1/2 מהקו קבע את תוצאת המחצית - 44:26 ליבנה. לא הרבה השתנה גם עם פתיחת המחצית השנייה. בת ים נראתה כבויה, יבנה המשיכה לרוץ וקיבלה 7 נקודות מיוני דוד ו- 7 נוספות של ארז מרקוביץ', כולל שלשה נדירה. המקומיים השלימו ריצת 16:4 ועלו ליתרון שיא של 31 נקודות. אלכס וינוקור דאג לשמור את בת-ים קרוב, ויחד עם אוראל לוי הוביל ריצת 12-2 של בת-ים שקיזזה ל- 64:43.יבנה חזרה מפסק זמן והשלימה ריצת 8-0, וסל של אוראל לוי קבע את תוצאת הרבע - 72:45 למקומיים. הרבע האחרון כבר היה לפרוטוקול בלבד. בת-ים ניסתה הרכים מעניינים ובעיקר ניסתה להעמיק את הרוטציה לקראת המשחק שיכריע את הסדרה, כשאוראל לוי ותומר כהן מובילים את ההתקפה של האורחת. יבנה, מנגד, הורידה קצב בהתקפה אך נצחונה לא הוטל בספק לרגע. בסיום: 90:62 ליבנה, שתנסה להשלים מהפך בסדרה ביום ראשון הקרוב. ליבנה: ארז מרקוביץ' 19, יוני דוד 15, עידן רג'ואן 14, סטנלי ברנדי 12, אופק מלכה 10, אמיר בורסוק ואבי פוגל 4 כ"א, ניסים טוויטו ומת'יו קפלן 3 כ"א, יובל רחמילביץ' 2. לבת-ים: אלכס וינוקור 14, אוראל לוי 12, אופיר פרחי ותומר כהן 7 כ"א, בר ויגודמן 6, סרגיי אולישנצקי וחן ויישנקר 5 כ"א, דן שפי 4, גיא מאיו 2.