ארצית: יבנה אלופה!

משחק סופר צמוד הערב בבת ים הערב הסתיים בבריחה של יבנה ברבע האחרון לניצחון 83:80. יבנה משלימה ניצחון 2-1 בסדרה וזוכה באליפות ובכרטיס הנחשק ללאומית. יובל רחמילביץ' נבחר לMVP של הסדרה וזכה בגביע מכתב ספסל ענר חתואל.


| מאיר פרייליכמן
מבחנים: נצרת עלית בארצית --- ענר חתואל ---

מזל טוב לאליצור יבנה אלופת הליגה הטרייה והעולה החדשה לליגה הלאומית. עונה אחת בארצית הספיקה ליבנה שהצליחה לחזור מפיגור בסדרת הגמר וללא יתרון ביתיות לנצח הערב, בחוץ, את מכבי בת-ים ולהבטיח את הכרטיס הנכסף ללאומית. מול יציעים עמוסים וצבעוניים יצא לדרך המשחק האחרון בהחלט לעונת 2016/17.

יבנה, אולי בהמשך למשחק הקודם בה הביסה את בת-ים ללא תנאי, פתחה חזק גם הפעם ועם משחק מצוין של יובל רחמילביץ הצעיר הובילה בסיום הרבע 19:14. כניסה למשחק של בחור צעיר אחר, חן ויישניקר הפעלתן והאנרגטי נתנה תנופה מחודשת לבת-ים. שלשה של אופיר פרחי העלתה את המקומיים ליתרון ראשון במשחק, 29:32, 4:30 לסיום הרבע. יבנה לא נבהלה וסל של אמיר בורסוק הוריד אותה להפסקה ביתרון זעיר, 40:39. יבנה עלתה חדה ונחושה גם מההפסקה והצליחה לבסס לעצמה יתרון קטן אך בטוח. בת-ים שסבלה מיום בינוני מאוד בהתקפה לא הצליחה לייצר שטף התקפי שיצור מהפך, וגם בתום הרבע השלישי היתרון יבנאי, 62:56. יבנה נכנסה לרבע המכריע של העונה בהתלהבות ובאינטנסיביות הגנתית. שלשות של אופק מלכה ורחמילביץ הקפיצו את ההפרש ל 73:64 מבטיח מאוד, 3:30 לסיום. אבל לבת-ים של השנה יש לב גדול והיא לא התכוונה לוותר כל כך מהר. משחק לחימה נהדר כמעט ויצר קאמבק מהסרטים כשחן ויישניקר ודן שפי הובילו את המקומיים לסגור פער של 8 נקודות, 50 שניות לסיום, לנקודה בלבד. אבל כמעט זה לא מספיק, ועל הערב הזה היה רשום יבנה. קור רוח של אופק מלכה מהקו קבע את תוצאת המשחק כשניסיון בת-ימי אחרון לשלוח את המשחק להארכה נחסם בידיו הארוכות של ארז מרקוביץ ושלח את היבנאים לרוץ לקהל לחגוג אליפות מתוקה וראויה. קלעו ליבנה: יובל רחמילביץ 17, אופק מלכה 14, עידן רג'ואן וסטנלי ברנדי 12, ארז מרקוביץ 11, אבי פוגל 9, יוני דוד 4, ניסים טויטו ואמיר בורסוק 2. קלעו לבת-ים: דן שפי 20, חן ויישניקר 14, סרגיי אולשינסקי 11, בר ויגדומן 9, גיא מאיו תומר כהן ואלכס וינוקור 7, אופיר פרחי 5. שפטו: צחי הבדלי, אדר פאר ואודי ארנברג, 500 צופים בבת-ים.

מבחנים - צפון

אחרי שנפרדנו מיבנה שעלתה ללאומית, תגידו שלום להפועל נצרת עלית שעולה לארצית. נצרת עלית גברה אמש בחוץ 73:44 על א.ס. רמה"ש כוכבים, וסיימה ראשונה בבית הצפוני. בכך נחרץ גם גורלה של מכבי חדרה לרדת מהארצית לליגה א'.