ארצית: ליגה בצפון, גביע בדרום

.כפר יונה ועכו במשחק שיכול להכריע על הכניסה לפליאוף, עוד משחק צמרת יתקיים במוצקין שתארח את מעלות, וג'ת חייבת ניצחון לפני שהצמרת בורחת. חדרה תארח את לב השרון מהתחתית, צפת מול נשר ופ"צ מול עמק חפר. בדרום יחלו את משחקי רבע גמר גביע האיגוד


| safsal

-- אדי מינץ, ענר חתואל, אלירן כהן --

צפון

(בית"ר כפר יונה - הפועל עכו (20:30, חט"ב איש שלום, כפר יונה שתי הקבוצות נמצאות משני צדדיו של קו הפיינל פור. כפר יונה התרחקה מרחק הפסד נוסף (במעלות) מהמקום אליו היא שואפת מה שלא ימנע ממנה לנסות שוב. אמנם שתי הקבוצות בכושר טוב אבל עכו איכותית קצת יותר. יהיה צמוד, מותח, קשוח אבל התחושה שלי שהנק' ייסעו צפונה.

(מכבי קריית מוצקין - הפועל מעלות (19:00, אולם נווה גנים, מוצקין משחק המחזור ובוודאי אחד ממשחקי העונה הלוהטים ביותר במחוז. המובילה הגאה ממוצקין נמצאת בתנופה בלתי רגילה והיא כבר עם 10 ניצחונות רצופים. מעלות (מהמקום השלישי) מגיעה לקריה לאחר ניצחון בייתי נאה על כפר יונה אבל מוצקין זאת אופרה אחרת לגמרי. דרושה התעלות מדהימה של ממש בכדי שהמארחים לא ירשמו ניצחון 11 ברצף. בכל מקרה צפוי קהל רב. משחק ששווה להיות בו.

(הפועל ג'ת - עירוני נתניה (20:30, חט"ב אלבירוני, ג'ת  הסגנית מול הקבוצה מהמקום החמישי וסוג של דרבי שרוני. הטוענת לכתר יוצאת לאחד המגרשים הקשים בליגה והיא יודעת שאסור לה למצמץ. צפוי משחק צמוד, הפכפך וקשוח. על הנייר נתניה פייבוריטית וכל דבר שאינו ניצחון אורח יהיה הפתעה (אבל לא סנסציה).

(מכבי חדרה - הפועל לב השרון (19:00, אולם מכבי, חדרה המארחים, לאחר 5 ניצחונות רצופים, הפסידו במחזור הקודם לעכו החזקה, אבל הם, בדיוק כמו כפר יונה, רחוקים מלהרים ידיים בניסיונותיהם להשתחל לפליי אוף. המטרה תהיה פתיחת רצף חדש ולא נראה שלאורחים יש כלים להימנע מהפסד 11 ברציפות.

(מ.ס. צפת - הפועל נשר. (20:00, אולם הפיס ז'בוטינסקי, צפת משחק בהזמנה למארחים מהצפון הרחוק והזדמנות לבריחה מהמקום המוביל למבחנים. צפת ממעטת להפסיד בביתה (זה לא קרה כבר חודשיים) והניצחון חשוב בכדי להתקדם במעלה הטבלה. נשר הצעירה והאלמונית יחסית סוחבת על גבה כמעט את כל הליגה וכל דבר שאינו ניצחון ביתי יהיה הפתעה עצומה.

(מכבי פ"ת - הפועל עמק חפר (20:30, עולמות, פ"ת משחק בין שתי קבוצות שבתחילת העונה כיוונו ודיברו גבוה גבוה ובמציאות של ליגה כ"כ חזקה מצאו את עצמן יותר קרובות לתחתית מאשר לצמרת. פ"ת ממוקמת במקום העשירי המוביל למבחנים והיא בטח מצטערת על המעבר מהמחוז הדרומי בו שהתה כל השנים ברביעייה הראשונה. עמק חפר מהמקום השמיני לא הייתה רוצה להתחלף במקומות עם המאחרת וצפוי משחק שבו שני הצדדים יתנו את כל שיש להם. התחושה שלי שאחרי 5 הפסדים רצופים פ"ת תעצור את הסחף. לא היא הקבוצה שצריכה להיות במבחנים, יש גרועות ממנה.

גביע האיגוד - רבע גמר

(מכבי שוהם - הפועל לוד (19:00, אולם ניצנים, שוהם  מה הן עשו עד לכאן: שוהם עברה בקלות את מ.ס. הדג עמישב פ"ת מליגה א' בסיבוב הראשון ואת אליצור רמלה בסיבוב השני אחרי משחק צמוד. לוד עברה בקושי רב בסיבוב הראשון את הפועל גזר/נען ובקלות את מכבי גדרה בשני, שתיהן מליגה א' מרכז. שתי הקבוצות חוות עונה דומה ולמרות פתיחה טובה הן הגיעו לסיום הסיבוב הראשון בשן ועין כשהן סופרות ארבעה הפסדים מחמשת המשחקים האחרונים שלהן, כשהניצחון היחידי של לוד ברצף הזה מגיע נגד שוהם. שתיהן היו כנראה מעדיפות את הפגרה כדי לנוח אבל לצערן (או שלא) יש להן את גביע האיגוד על הראש והן נאלצות לשחק בשבוע ששבו כמעט כל הליגה נחה. השאלה מי מהן תנצל את משחק הגביע כדי לעצור את הצלילה ואולי למנף זאת גם לסיבוב שני טוב יותר.

(הפועל באר טוביה - אליצור יבנה (19:30, אולם בי'ס רגבים, מושב אמונים מה הן עשו עד לכאן: באר טוביה הגיעה לכאן הרבה בזכות הגרלה נוחה ועברה בסיבוב הראשון את הפועל נען/גזר מליגה א' דרום ובשני בקושי רב הרבה יותר את נצר סרני מא' מרכז. יבנה הביסה בקלות את דימונה מליגה א' דרום ובשני עברה משוכה גבוהה בהרבה כשניצחה בחוץ את מעלה אדומים מהארצית. במפגש בין השתיים בליגה יבנה ניצחה ב-14 הפרש ובאופן כללי היא בכושר מצוין בחודש האחרון שהביא אותה עד למקום השני. באר טוביה שקועה בתחתית, אך גם גוררת את יריבותיה למשחקים צמודים כפי שעשתה בשבוע החולף למכבי בת-ים המוליכה. יבנה פייבוריטית, אבל למרות שמדובר במשחק קצוות בין השנייה ללפני אחרונה באר טוביה תרצה להראות שלגביע חוקים משלו ולהפתיע, אולי בדרך לסיבוב שני שישאיר אותה בליגה.

(מכבי קריית מוצקין - הפועל עמק חפר (שלישי, 19:00, אולם נווה גנים, מוצקין מה הן עשו עד לכאן: מוצקין עברה שני סיבובים קלילים יחסית, כשבראשון גברה בחוץ על טבריה ב- 17 הפרש ובשני על חדרה ב- 31. עמק חפר, מחזיקת הגביע, חלפה בסיבוב הראשון על פני מכבי רעננה יאיר וניצחה את בית"ר כפר יונה בסיבוב השני, למה שהפך ריטואל קבוע בין השתיים בגביע בשנים האחרונות. בליגה: מוצקיןמוליכה את הטבלה עם מאזן 1-10 בעוד עמק חפר הצליחה לסדר לעצמה מקום טוב במרכז הטבלה. במפגש הליגה הראשון בין השתיים ניצחה מוצקין ב- 14 נקודת הפרש והיא כמובן הפייבוריטית בהתמודדות הזו על הנייר, אבל בגביע, כמו בגביע, עמק חפר הוכיחה שהיא חיה מאנרגיות אחרות ומסקרנות.

(הפועל ג'ת - אליצור נתניה (שלישי, 20:30, חט"ב אלבירוני, ג'ת  מה הן עשו עד לכאן: בסיבוב הראשון ג'ת עברה את א.ס. רמה"ש כוכבים מליגה א', בשני - חלפה על פני הפועל לב השרון. נתניה עברה בדרך לרבע הגמר את גבעת שמואל החזקה מליגה א', ובשמינית הגמר נאלצה להזיע נגד חבל מודיעין מהמחוז הדרומי של הליגה. בעונה שעברה זה היה הקרב על הכרטיס הישיר לארצית, בליגה העונה שתי הקבוצות עדיין לא נפגשו, והן יעשו זאת ביום ראשון הקרוב, בצירוף מקרים מרשים לקראת משחק גביע האיגוד. עד כה נתניה נותנת עונה נהדרת והיא מתבססת בצמרת הטבלה כשנייה למוצקין. ג'ת נעה על גבול המקומות שיכולים להקנות לה כרטיס לפלייאוף העליון בסיום העונה, ונראה מה ייסגר בדו קרב הליגה ביניהן כדי לנסות להמר איך זה יגמר בגביע.