ארצית: מוצקין אלופת הצפון!

דרמה ענקית בסיום המשחק השלישי בסדרה הצפונית, כשסל באזר ענק של ליאור שגב קבע 71:68 למכבי קרית מוצקין שחוזרת ללאומית. רותם ברזילי נבחר לשחקן המצטיין של הסדרה וקיבל גביע מכתב ספסל אדי מינץ.


| מאיר פרייליכמן
-- אדי מינץ --

האורחים עלו בכחול עם אלמוג ברק, יבגני ליוטרין, רותם ברזילי, ליאור שגב ובר חג׳בי. המארחים פתחו בצהוב עם יואב דביר, אופק בוגדנובסקי, אלירן גואטה, איתי קרביוב ואדיר הרוש.

פתיחה טובה של מוצקין עם סלים של שגב, ליוטרין וברק (7:3). אבל מכאן נתניה שעטה קדימה עם שלשות של הרוש ודביר ודאבל אפים שנוצלו ע״י גואטה לאסיסטים יפים לבוגדנובסקי, 12:23 צהוב בסוף ראשון. מוצקין חזרה בעקשנות למשחק עם לחץ בהגנה ועבירות מיותרות של נתניה ששלחו את הכחולים שוב ושוב לקו. עוד אסיסט של חג׳בי האורח, הפעם לשלשה של ברזילי, כבר מצמצמים ל 31:33 מקומי. אבל סיומת חזקה של הצהובים שרצים 0-9 תוך דקה וחצי, לפני הירידה למחצית, קובעת 31:42 למארחים. מוצקין שוב התחילה לנגוס עם סלים של ברק וליוטרין. חג׳בי השתלט על הפרקט עם אסיסטים וסלים אבל נתניה משיבה מלחמה עם דביר, הרוש ובוגדנובסקי. 51:56 מקומי בסוף שלישי. מוצקין שוב בתנופה וסלים של ברק וקוז׳יקרו קבעו שוויון 56:56, שלשה וסל של שגב גם קבעו מהפך. דביר בצהוב צמצם אבל המומנטום כחול לחלוטין. 0/4 מהקו של כהן את חג׳בי (אוי הלחץ) אפשרו התקרבות מקומית. אבל חמישית של קרביוב ועוד שלשת nba של ברזילי בכחול פותחות פער של 7, 2.5 דקות לסיום. גמור? כמעט. לחץ של נתניה וסדרת איבודים אורחת סגרו פער של 4 נק׳ תוך 4 שניות. 5 שניות לסיום, שוויון 68:68. שגב בהתקפה אחרונה, עם שלשת קרש פסיכית לחלוטין עם הבאזר קובע-מוצקין בלאומית ! 71:68 אורח. וואו. איזה סדרה ואיזה גמר. קלעים: לקרית מוצקין: רותם ברזילי 18, עידו קוז'יקרו 16, ליאור שגב 12, אלמוג ברק 11, בר חג'בי ויבגני ליוטרין 7 כ"א. לנתניה: יואב דביר 18, אדיר הרוש 13, אופק בוגדנובסקי 12, אבי גולה 11, איתי קרביוב 9, מתן לבנטר ואוריה גור 3. פיספסתם? קבלו את סל הניצחון של ליאור שגב כפי ששודר בלייב דרך אתר האיגוד: