ארצית: עכו ועמק חפר רוצות פליאוף

עמק חפר תצא צפונה ותנסה לרשום ניצחון שני העונה ולהתקדם למעלה בטבלה. מוצקין תנסה להתאושש מההפסד במשחק העונה כשתצא לאקדמיה, נתניה תנסה להמשיך במומנטום מול צפת. מעלות מארחת את נשר, ג'ת את כפר יונה וקרב תחתית בין לב השרון לפ"ת. הדרום נח השבוע, אבל באר טוביה ושוהם במפגש כפול על מקום בגמר גביע האיגוד.


| מאיר פרייליכמן
- אדי מינץ --

צפון - מחזור 17

אקדמיית וינגייט - מכבי קריית מוצקין (19:30, אולם הי"א, מכון וינגייט) אחת משתי הקבוצות הכי טובות במחוז מגיעה אחרי הפסד בייתי צורב למובילה הנוכחית. נערי האקדמיה נמצאים בתקופה טובה והם ניצחו 3 מ 4 משחקיהם האחרונים. למוצקין יתרון בכל עמדה אפשרית במגרש אבל אם הראש יהיה עדיין במשחק העונה המפוספס יש אפילו מצב להפתעה.

הפועל לב השרון - מכבי פ"ת (19:00, קרית חינוך בני דרור, צומת בני דרור) קרב תחתית לוהט בו הקבוצה מהמקום השלושה עשר (והאחרון) שמארחת את הקבוצה מהמקום העשירי. השרונים עוד מקווים (או שמה כבר התייאשו?) לברוח מהמקום האחרון ופ"ת רוצה לברוח מהמקום המוביל למבחנים. פ"ת שהתרגלה לשנים של צמרת במחוז הדרומי מוצאת את עצמה במקומות לא מוכרים במחוז הצפוני. בסיבוב הקודם היא ניצחה את לב השרון ב 25 הפרש והיא שואפת להשלים דאבל. האורחים אמנם איכותיים יותר אבל זה לא אומר כלום על התוצאה. הפועל ג'ת - בית"ר כפר יונה (20:30, חט"ב אלבירוני, ג'ת) דרבי אזורי ומפגש בין המארחת מאמצע הטבלה (8) לבין האורחת השואפת לחזור אל הרביעייה הראשונה (5). ג'ת נמצאת בתקופה פחות טובה עם 4 הפסדים מ 6 משחקים ואילו כפר יונה בכושר נהדר כשהיא מנצחת 6 מתוך 8 משחקיה האחרונים. לכפר יונה יש הרבה יותר מה להפסיד ונראה שהיא תהיה גם זו שתחזור הביתה עם הנקודות. הפועל מעלות - הפועל נשר (19:30, אגם מונפורט, מעלות) מעלות מהמקום הרביעי נמצאת בסוג של משבר והיא מפסידה 3 מתוך 4 משחקיה האחרונים. נשר מהמקום ה 12 מנסה בכל דרך למצוא את עצמה מחוץ לרשימת היורדות הבטוחות אבל בינתיים זה לא ממש עובד. על פניו משחק קל למארחת אבל בפועל נשר הנה אגוז קשה שלא מוותר על אף משחק. מעלות תנצח, לא בלי מאבק. אליצור עירוני נתניה - מ.ס. צפת (20:00, ביה"ס ישורון, נתניה) הראשונה מול השביעית והקבוצה הכי טובה במחוז מול קבוצת החוץ הכי גרועה שלו. נתניה מגיעה במורל גבוה, אחרי ניצחון מדהים אצל סגניתה במוצקין, ולא נראה שיש איזה שהוא כוח בעולם שיגרום לה לוותר על יתרון הביתיות עד הפליי אוף. פערי הרמות פה בלתי ניתנים לגישור. הפועל עכו - הפועל עמק חפר (19:30, משה שרת, עכו) קרב על הפלייאוף בין מקום 3 לבין מקום 6 (אבל עם משחק חסר). עמק חפר מגיעה אחרי ניצחון גדול על קבוצת פלייאוף נוספת (מעלות) והמשחק בעכו הינו מבחן אופי גדול עבורה. המארחים רוצים גם הם פלייאוף וזה בדיוק מסוג המשחקים שכ"א מהצדדים רוצה לנצח. בסיבוב הקודם נרשם ניצחון דחוק לעמק חפר, האם היא תשלים דאבל? צפוי משחק קשוח, שוויוני והפכפך בו עכו תרצה לשמור על הבית בכל מחיר.

חצי גמר גביע האיגוד - דרום

מכבי שוהם- הפועל באר טוביה ( 19:00, אולם ניצנים, שוהם. הגומלין יערך ביום רביעי בבאר טוביה)

הצד הדרומי נח השבוע ומפנה את הבימה לחצאי גמר גביע האיגוד. לאחר שבעונות הקודמות חצאי הגמר נמתחו לאורך שלושה שבועות-חודש שהקהו את המתח והעניין מהמפעל, השנה באיגוד הפיקו לקחים וריכזו את המשחקים לארבעה ימים. שתי נציגות המחוז הדרומי שנותרו במפעל, שוהם ובאר טוביה, ינסו להשאיר לרגע את העיסוק בליגה בצד ולהתקדם עוד שלב בגביע. שוהם המדורגת בכירה מבין השתיים (מקום 3) מגיעה אחרי הפסד בדרבי לחבל מודיעין שהראה במשחק אחד את מה שהקבוצה סובלת ממנו בחודשים האחרונים- חוסר יציבות כרוני. לאחר מחצית ראשונה איומה אליה ירדה בפיגור עצום של 27 נקודות, שוהם נראתה אחרת לגמרי בחצי השני, חולל מהפך שכמעט והספיק לה והייתה מרחק נגיעה מלנצח את המשחק כנגד כל הסיכויים. באר טוביה מנגד נמצאת מתחת לקו האדום ועם כל הכבוד לגביע רוב תשומת הלב שלה נמצאת במאבקי ההישרדות בליגה. באר טוביה שמסורתית אוהבת את מפעל הגביע כבר חוללה הפתעה אחת שהעיפה ברבע את יבנה החזקה ותנסה לעשות זאת שוב לשוהם. מה שבטוח, יהיה מעניין. המשחק ישודר בשידור חי בדף הפייסבוק של מכבי שוהם.