ארצית: ערב של הכרעות?

מכבי בת ים ומכבי קריית מוצקין ינסו לסגור עניין כבר הערב ולחגוג עלייה ללאומית. באליצור יבנה ואליצור נתניה ינסו לכפות משחק שלישי. במבחנים: גבעת שמואל יכולה להבטיח כבר הערב את חזרתה לארצית, חדרה צריכה ניצחון חוץ בנצרת עילית כדי לא להסתבך.


| מאיר פרייליכמן

מכבי קרית מוצקין - אליצור נתניה (19:00, אולם בגין, מוצקין)

אחרי שאיבדה את יתרון הביתיות במשחק שבסך הכל היה ברובו בידיים שלה, תתארח נתניה במוצקין כשכל הלחץ על כתפייה, בידיעה שהפסד ישאיר אותה עונה נוספת בליגה הארצית ויסמן את הנוכחית כאכזבה גדולה. מוצקין עשתה את שהייתה צריכה בסדרה הזו והשיגה ניצחון חוץ בנתניה, בדיוק כפי שעשתה בפתיחת העונה, אבל היא לא תרצה לחזור לאולם "ישורון" ביום ראשון הבא - שם הלחץ יחזור להיות עליה.

את המשחק הראשון בסדרה ניצח הניסיון של שחקני מוצקין - ליאור שגב במהלכי קלאצ' גדולים, ערן סעודאי בשני סלים שהביאו את הניצחון ומעל כולם עידו קוזיקרו שהיה שם בשביל הקבוצה ברגעים הפחות טובים, והוסיף שלשה שתזכר הרבה קדימה. נתניה נהנתה ממשחק נהדר של אדיר הרוש אבל היא תצטרך להתעלות הערב כדי לקבל צ'אנס נוסף.

אליצור יבנה - מכבי בת ים (19:00, אולם רלף קליין, יבנה)

מכבי בת ים ממשיכה בעונה הנהדרת שלה, ואחרי ששמרה על הבית במשחק הראשון בסדרה היא תנסה להשלים 0-2 ביבנה ולחגוג עלייה לליגה השנייה, אחרי שנתיים רוויות אכזבה. יבנה, שסומנה בקיץ כמועמדת "בטוחה" לעלייה, תגיע למשחק עם הגב לקיר בידיעה שהפסד ישאיר אותה לעונה נוספת בליגה הארצית, הרבה מעבר למה ש"תכננה".

יבנה בסך הכל ידעה לשמור על הבית לאורך העונה, והוכיחה את זה כשהחזיקה במאזן הבית הטוב בליגה - טוב יותר אפילו מזה של בת ים, שסיימה את העונה במקום הראשון. במשחק הראשון שחקניו של אוהד יתום השאירו יותר מידי נקודות על קו העונשין שעלו בסופו של דבר בניצחון, כשקאמבק נהדר שעשו במהלך הרבע השלישי לא הועיל. בת ים, שהציגה משחק לחימה קבוצתי במיוחד, יודעת שבדיוק כך עשויה להיות מוכרעת הסדרה כולה.

מבחנים

הפועל נצרת עילית - מכבי חדרה (19:30, אולם "אלון", נצרת עילית)

אחרי ההפסד במחזור הפתיחה לרמת השרון - השיגה חדרה שני ניצחונות ב- 30 הפרש, בבית נגד נצרת עילית ורמת השרון. ניצחון שלה הערב יבטיח לה עונה נוספת בארצית, הפסד יעביר את ההכרעה למשחק בין רמת השרון לנצרת עילית שם ניצחון של האחרונה יבטיח לה את הכרטיס לארצית, והפסד - יצור בית משולש בו ההפרש שחדרה צברה עד כה אמור להספיק לה. אליצור גבעת שמואל - הפועל לוד (20:30, אולם מורשת נריה, גבעת שמואל) אחרי שהשיגה שני נצחונות ב- 24 שעות מגיעה גבעת שמואל למשחק הכי חשוב מבחינתה העונה, כשניצחון ביתי על לוד - אותה ניצחה גם בחוץ - יבטיח את חזרתה לליגה הארצית עונה אחת בלבד אחרי שנשרה לליגה א'. למעשה, גבעת שמואל יכולה להרשות לעצמה להפסיד עד לפער של 6 נקודות ובלבד שתנצח את פסגת זאב במשחק האחרון בשבוע הבא.