ארצית: צפון וגביע

נתניה ובאר טוביה, שני משחקים, ראש בראש, מחזיקת גביע אחת. לצד זה יש לנו מחזור בצפון כשכפר יונה זוממת על המקום הרביעי, נשר נמצאת בסכנת ירידה ממשית ועכו וחדרה רוצות לברוח מהמקום שמוביל למבחנים.


| מאיר פרייליכמן
-- ענר חתואל, אדי מינץ --

גמר גביע האיגוד

אליצור נתניה - הפועל באר טוביה (19:00, אולם ישורון, נתניה. הגומלין ביום רביעי בבאר טוביה) מפעל הגביע המסקרן מכולם מגיע בשעה טובה לשלבו הסופי, ובו כמדי שנה תפגוש נציגת המחוז הצפוני את מקבילתה מהדרום. הפעם אנחנו מקבלים לכאורה מפגש שהוא לא ממש כוחות: נתניה שדורסת את מחוז הצפון ומובילה אותו בגאון תפגוש את באר טוביה מתחתית מחוז הדרום הנאבקת על עוד עונה בליגה.

נתניה, כמו בליגה, לא התקשתה במיוחד להגיע לכאן וניצחה את חמשת משחקיה עד כה בצורה חלקה. רב הניצחונות היו בהפרש דו ספרתי כולל ניצחון כפול על מוצקין, סגניתה בליגה, בחצי הגמר. מהעבר השני הדרך של באר טוביה הייתה קשה הרבה יותר ומשחקיה היו צמודים ומותחים. בחצי הגמר היא התגברה על הפסד למכבי שוהם במשחק הראשון כדי לדלג מעליה בגומלין. נתניה אמנם מגיעה כפייבורטית ברורה להתמודדות אך כך גם הגיעה אליצור רמלה בעונה שעברה. רמלה הובילה בבטחה את מחוז הדרום בטרם הובסה בשני המשחקים על ידי עמק חפר הצנועה, משהו שבבאר טוביה יכולים לשאוב ממנו השראה לקראת ההתמודדות. בבאר טוביה לא אוהבים שאנחנו קוראים להם קבוצת גביע טיפוסית, אז הפעם ברשותכם נדלג על הביטוי הנ"ל ורק נאמר שלא היינו מספידים מהר מדי את המושבניקים מהדרום. כי בגביע כמו בגביע, הכל יכול להיות.

מחוז צפון - מחזור 21

בית"ר כפר יונה - מ.ס. צפת (20:00, חט"ב איש שלום, כפר יונה) למארחת מהמקום החמישי הזדמנות לחזור לרביעייה הראשונה, זאת אחרי הפסדה שלשום של מעלות מהמקום הרביעי למוליכה מנתניה. בני הכפר חוזרים ממוצקין אחרי שהובילו 3/4 משחק ורק פציעה של הברקוביץ' מנעה מהם לנצח משחק תשיעי מאחד עשר משחקיהם האחרונים. ומה עם צפת? לצערה היא יודעת להופיע רק למשחקי בית ועם 8:8 מדהים למדי לסירוגין (ניצחונות בית לעומת הפסדי חוץ) הסטטיסטיקה לא תשבר גם השבוע.

מכבי חדרה - מכבי פ"ת (19:30, אולם מכבי, חדרה) קרב תחתית לוהט ודרבי המכבים. חדרה מהמקום ה 10 מול פ"ת מהמקום ה 9 כשאף אחת לא רוצה להיות במקום המוביל למבחנים. כשנותרו רק 5 מחזורים לסיום העונה הסדירה כל משחק קובע, בטח בליגה ללא בטן, שמקומות 7-10 פוזלים לבריחה ממבחנים ומקומות 3-6 נלחמים על הפלייאוף. שתי הקבוצות ידעו השנה ניצחונות יפים אבל בעיקר חוסר יציבות וגם לא מעט נפילות מול הקטנות. בסיבוב הקודם המארחים ניצחו. האם גם הפעם? כל תוצאה אפשרית. הפועל לב השרון - הפועל עכו (19:00, קרית חינוך בני דרור, צומת בני דרור) משחק בין השלישית לאחרונה שירדה לליגה א' ושחררה את כוכב הקבוצה אופק בן יעקב לעפולה מהלאומית. עכו תנצל את המנוחה של הסגנית ממוצקין ואת ההפסד של הרביעית מעלות, שלשום לנתניה, בכדי לבצר עמדות לפלייאוף. אקדמיית וינגייט - הפועל נשר (19:30, אולם הי"א, מכון וינגייט) קרב תחתית נוסף, בו מקום 11 מארח את מקום 12. המארחים, ללא לחצי ירידה, באים להנות, ולנשר זאת ההזדמנות האחרונה בהחלט להינצל מירידה. בשבוע שעבר נערי וינגייט הפתיעו קבוצה הטוענת לפלייאוף (עמק חפר). האם הם יהיו אלה שגם יורידו את המסך על ימי הליגה הארצית של נשר? נראה שכן. בסיבוב הקודם נשר ניצחה אבל בבית נערי האקדמיה, בטח בחצי השני של עונה, לא יתנו לאורחים להשלים דאבל. הפועל ג'ת - הפועל עמק חפר (20:30, חט"ב אלבירוני, ג'ת) המארחת ממקום 8 מול האורחת ממקום 6 כשלכ"א מטרות משלה. ג'ת הצליחה להתרחק מעט מהמקום המוביל למבחנים וכך גם עמק חפר שלצערה הופתעה ע"י ילדי האקדמיה והתרחקה מהרביעייה הראשונה. שתי הקבוצות איכותיות אבל חסרה להן היציבות בכדי להיות 2-3 מקומות גבוה יותר בטבלה. כל תוצאה אפשרית. אליצור נתניה - הפועל מעלות 57:82 משחק מוקדם עקב גמר הגביע. נתניה ממשיכה לא להתקשות בליגה ודורסת כל מה שעומד בדרכה. הפעם זאת הייתה מעלות, שנמצאת בסכנה לאבד את מקומה בפליאוף.