ארצית - 3 ביום: דרך השרון

לא פחות מ- 5 קבוצות מאזור השרון תשחקנה העונה במחוז הצפוני של הליגה הארצית. בעוד שתיים מהן מכוונות ללאומית, האחרות יעמדו בתווך שבין המאבק על המקום הרביעי לבין הבריחה מהמקומות המסוכנים. ג'ת תנסה לקפוץ כיתה בזמן שכפר יונה ועמק חפר הלכו על בניה מחודשת. מה שבטוח - אצל כולן יהיה מעניין.


| miriam
לא פחות מ- 5 קבוצות מאזור השרון תשחקנה העונה במחוז הצפוני של הליגה הארצית. בעוד שתיים מהן מכוונות ללאומית, האחרות יעמדו בתווך שבין המאבק על המקום הרביעי לבין הבריחה מהמקומות המסוכנים. ג'ת תנסה לקפוץ כיתה בזמן שכפר יונה ועמק חפר הלכו על בניה מחודשת. מה שבטוח - אצל כולן יהיה מעניין.

הפועל ג'ת

עונת הבכורה של ג'ת בליגה הארצית בסך הכל עברה על מי מנוחות. הקבוצה לרגע לא הסתבכה במאבקי התחתית מצד אחד אבל התקשתה לקפוץ את המדרגה ולהתמודד באופן ממשי על הכרטיס לפלייאוף מצד שני - מטרה שבקיץ האחרון עמדה לנגד עיניהם של ראשי המועדון, בבואם להרכיב את סגל השחקנים לעונה הקרובה. לצד לא מעט קבוצות בליגה שהרכיבו את סגל השחקנים שלהן כמעט מחדש, בג'ת הצליחו לשמור על המשכיות יפה, הוסיפו חיזוקים במקומות הנכונים, ועל הנייר הפכו את עצמם למועמדים לגיטימיים לסיים במקום גבוה יותר. הכניסה לארבע הראשונות בהחלט תהיה משימה מאתגרת יותר העונה מאשר בשנים עברו, אבל לנציגת המגזר, אותה יאמןגל קנז שהצטרף באמצע העונה שעברה - נקודת פתיחה טובה בקרב על המקום הרביעי, ואולי היחיד שמרגיש פתוח על הנייר. אסף יגל, תומר שניג, ספואת גרה, ואופיר אקסברד וכמובן משה ברנר שהובילו את הקבוצה אשתקד ימשיכו לעונה נוספת, ואפשר לומר שלמעט עידן שלום וברק פלג, שלפחות לעת עתה פרש ממשחק פעיל, כל שחקני הקבוצה המובילים מהעונה שעברה המשיכו לעונה נוספת. במסע הרכש שלה ג'ת התמקדה בעיקר בקו הקדמי, כשצרפה את סנטר נבחרת ישראל לשעבר עמית תמיר שמגיע אחרי עונה במעלה אדומים במחוז המקביל, החזירה את גיורגי אוסדאצ'י שעלה עם הקבוצה מליגה א', לקדנציה נוספת, וצרפה את הפורוורד יניב חביב ששיחק אשתקד בהפועל ב"ש בליגה הלאומית. את הקו האחורי של הקבוצה עיבו לא מעט שחקנים שגדלו במחלקת הנוער של המועדון כמו עומר נמר, ו-ותד עבד אלרחמן, וברגע האחרון צרפה הקבוצה לשורותיה גם את הקלעי דן אביב, שהעפיל אשתקד עם עמק חפר לחצי גמר הפלייאוף. שימו לב ל... הרבה מילים נאמרו על הקהל הביתי והאווירה המיוחדת באולמה של הפועל ג'ת, ואין כמו ההמשכיות המשמעותית בסגל השחקנים שהעמידה הקבוצה העונה כדי להצדיק את זה יותר מכל. בעונה שעברה הביאו הקבוצה ואוהדיה הרבה כבוד למגזר, יצרו אווירה מיוחדת והביאו משב רוח מרענן לליגה. עם האוכל בא התיאבון והציפייה שלנו היא לראות גם השנה את יציעי האולם מלאים עד אפס מקום. לאנשי ג'ת אין בכלל ספק שזה יקרה. סגל השחקנים: אסף יגל, עמית תמיר, גיורגי אוסדאצ'י, ספואת גרה, תומר שניג, אופיר אקסברד, משה ברנר, יניב חביב, עומר נמר, ותד עבד אלרחמן, שכר עקאב, שרקייה עבד, דן אביב . מאמן: גל קנז. מה יהיה? כפי שכבר אמרנו, ועוד נגיד, על פניו נראה ש"הקרב על הפלייאוף" במחוז הצפוני של הליגה יהיה בעיקר קרב על מקום אחד, כשעכו, רמת השרון ונתניה - עליהן כמובן עוד נדבר בהרחבה בהמשך, העמידו סגלים שקשה מאוד לחשוב עליהם כעל כאלה שלא יסיימו בין ארבע הראשונות. וכאן נכנסת ג'ת, שבנתה קבוצה נהדרת ועמוקה, ששמרה על המשכיות ושידעה להתחזק היכן שהייתה צריכה - נתוני פתיחה מעולים לקראת הכניסה למאבק על המקום הרביעי, לפחות.

בית"ר כפר יונה

אחרי שהתרגלה לנשום אוויר פסגות בשנים האחרונות, כפר יונה הלכה בקיץ האחרון על בנייה מחודשת, צעירה ורעננה, שבסך הכל אמורה להספיק לה כדי להעביר עונה רגועה בליגה - מה שלא היה מנת חלקה באופן עקבי עד לפני כמה שנים בודדות. מסגל הקבוצה בעונה שעברה, שהתמודדה על המקום הרביעי אך כשלה לבסוף, לא נשארו הרבה שחקנים מובילים, כשגם מאמן הקבוצה, דן ג'י, עזב לאחר שנתיים נהדרות ותחתיו מונה אסף דותן שהצעיד את נתניה לגמר הפלייאוף אשתקד - מרחק שלשת ניצחון משוגעת של ליאור שגב. אילן ברקוביץ', יותם שירן, תומר רבינוביץ' ואיתי רון עזבו, כשהשניים הראשונים רשמו קאמבק מרגש לליגה הלאומית, והקבוצה עברה הצערה משמעותית. יחד עם דותן הגיעו מנתניה הסנטר הצעיר עמית בן-דהן והקלעי אבי גולהשאמור להיות המבוגר האחראי בסגל. רועי שטרן ישתלט על עמדת הרכז, ומהליגה הלאומית הגיעו בר אזולאי ששיחק אשתקד בכפר סבא, וערן שטייניץשמגיע מהוד השרון. שמות מוכרים נוספים הם אור ג'אנח, שנשאר מעונה שעברה ואורן רונן שהגיע מאשקלון. את הסגל יעבו שחקנים צעירים שגדלו באזור השרון בממוצע גילאים שלא עולה על 20, בערך. שימו לב ל... מפה לשם הפכה כפר יונה להיות סוג של קבוצת בת לאליצור נתניה, כשמחצית מסגל השחקנים שלה בעצם גדל במחלקת הנוער של הקבוצה השכנה, שעוד נגיע לדבר עליה ועל מטרותיה. זו לא הפעם הראשונה בה אנחנו רואים ריכוז גדול כל כך של שחקנים נתנייתיים במקום אחד. מישהו שם עובד, ועובד טוב. סגל השחקנים: אור ג׳אנח, אורן רונן, עמית בן-דהאן, אבי גולה, רועי שטרן, בר אזולאי, ערן שטייניץ, שגב זיקרי, עומר לוי, רותם זיו, אלון זקס, פיליפ אינדלי . מאמן: אסף דותן. מה יהיה? כפר יונה של השנה לא נבנתה להתמודד בחלק העליון של הטבלה. יתרה מזאת, על הנייר קשה שלא לראות אותה מתמודדת על בריחה מהמקומות המסוכנים בטבלה. למזלה, אפשר לומר, בליגה יש עוד 5-6 קבוצות שבסך הכל מציגות שאיפות דומות לאלו שלה (על אחת נוספת נדבר ממש עוד רגע) - להשאר בליגה ולתת לשחקנים צעירים לפרוח ולבוא לידי ביטוי ולהתפתח. אם החלק השני יצליח, גם הראשון יעבור בשלום.

הפועל עמק חפר

הקבוצה המפתיעה מרופין, שהעפילה אשתקד לחצי גמר הפלייאוף וזכתה לפני שנתיים בגביע האיגוד - השתנתה בקיץ האחרון כמעט ללא היכר. ניב רבי, שהיה אמון על שני ההישגים האדירים הללו עזב לחדרה (ליגה א'), ואיתו עברה יחד כל החמישייה הראשונה שליוותה אותו אשתקד. בעמק חפר, אולי הקבוצה שדרך קבע מעמידה את אחד התקציבים הנמוכים בליגה, נאלצו לבנות את הכל מחדש. את מקומו של רבי על הקווים יתפוס העונה דן ג'י, שכבר העביר לא מעט עונות כמאמן בצמרת הטבלה והעפיל ללאומית עם רמת השרון לפני חמש עונות (אותה יפגוש השנה מהעבר השני). דן ג'י בדיוק כמו מחליפו בכפר יונה - בנה סגל צעיר, עם תקציב נמוך, שיתבסס בעיקר על 3-4 שחקנים שצברו מעט קילומטרז' בליגה, והרבה מאוד צעירים. טל הרמן, שביסס את מעמדו כגבוה משמעותי בליגה אחרי שנתיים טובות בקריית אונו ופתח תקווה יוביל את הקו הקדמי של עמק חפר לצידו של נועם אלחדף, שחוזר לשחק אחרי שנה בחוץ. אופק מלכה, מכוכבי נבחרת הנוער של ישראל בקיץ האחרון שהיה מחוזר בקיץ האחרון על ידי לא מעט קבוצות, צפוי לקבל דקות משמעותיות בקו האחורי של הקבוצה, וכך גם ברק אוריון שהגיע מהאקדמיה. בסגל של עמק חפר תמצאו עוד כמה וכמה שמות שכנראה כבר נתקלתם בהם במהלך השנים האחרונות כמו אביב שמעוני, שהגיע מחדרה וצפוי לקחת תפקיד משמעותי בקבוצה של דן ג'י, נטע גל, אביב סרוסי, אור מורדוך ואביתר עמיהוד. שימו לב ל... במהלך עונת 2015/16, כששיחק במדי בית"ר כפר יונה, היה שותף נועם אלחדף לאחת התקריות האלימות הקשות שראינו במגרשי הכדורסל בשנים האחרונות, כשבעט בפניו של טל אבוטבול והביא לאיבוד הכרתו, במהלך משחקה של קבוצתו נגד עכו. אלחדף הורחק לשנה וחצי מהמגרשים, והיה נדמה שכלל לא בטוח שעוד יחזור אליהם. תוקף עונש ההרחקה פג, ודן ג'י, שאימן את אלחדף בעונה ההיא (ועוד לפני כן, ברמת השרון), קיבל החלטה אמיצה לתת לאלחדף צ'אנס נוסף, מתוך אמונה כי אכן שיפר את מעשיו. סגל השחקנים: טל הרמן, אביב שמעוני, נועם אלחדף, אופק מלכה, אור מורדוך, נטע גל, ברק אוריון, אביב סרוסי, אביתר עמיהוד, דוד סבטייב, קובי בוכריס, יונתן סיבוני, שי טסלר, אמיר דביר הופמן. מאמן: דן ג'י. מה יהיה? קשה לנו שלא לחזור על התחזית שליוותה את עמק חפר בפתיחת העונות האחרונות - לקבוצה מרופין לא תהיה עונה קלה. המטרות של עמק חפר, בדיוק כמו אלה של כפר יונה שהוצגה פסקה אחת למעלה יותר, יהיו לברוח מהחלק התחתון של הטבלה ולגדל 2-3-4 שחקנים שינצלו את ההזדמנות לקפוץ למדרגה הבאה - שני דברים שעבדו היטב בקדנציה של ניב רבי. עם שתי זכיות בגביע האיגוד בשלוש שנים, נראה שמסע יפה נוסף במסגרת הזו לבטח יהיה בונוס שבקבוצה ישמחו להוסיף לרזומה.