ארצית - 3 ביום: חוזרים לגוש (דן)

באופן מפתיע משהו, רק שלוש קבוצות מהארד-קור גוש דן ישחקו העונה במחוז הדרומי של הליגה (שתיים נוספות בצפון), וכולן מכוונות לאותה המטרה: מאבק על כרטיס הכניסה לפלייאוף, וניסיון לעלות לליגה הלאומית. עירוני ר"ג ופתח תקווה בנו כמעט את הכל מחדש, בת-ים הצליחה לשמור על חלק משחקניה בעונה שעברה. מי תעמוד במשימה?


| miriam
באופן מפתיע משהו, רק שלוש קבוצות מהארד-קור גוש דן ישחקו העונה במחוז הדרומי של הליגה (שתיים נוספות בצפון), וכולן מכוונות לאותה המטרה: מאבק על כרטיס הכניסה לפלייאוף, וניסיון לעלות לליגה הלאומית. עירוני ר"ג ופתח תקווה בנו כמעט את הכל מחדש, בת-ים הצליחה לשמור על חלק משחקניה בעונה שעברה. מי תעמוד במשימה? --- שגיא אופיר, ענר חתואל, אלירן כהן ---

מכבי פתח תקווה

אחת הקבוצות הותיקות בליגה הארצית פותחת את עונתה התשיעית ברציפות בליגה ומקווה להיפרד ממנה לשלום בסיום עונת המשחקים הקרובה. הקבוצה מגיעה לאחר טיול קצר במחוז הצפוני שכמעט ונגמר במפח נפש, עם הינצלות ממבחנים ברגע האחרון, וזאת למרות חלומות על פלייאוף בזכות סגל שחקנים איכותי. המאמן עידן דורון ממשיך לעונתו השלישית כמאמן ראשי ולאחר האכזבה בעונה החולפת ביצע מתיחת פנים רצינית. בסימן 'שבו בנים לגבולם' החזירה הקבוצה לשורותיה לאחר עשור בגלות את שחקן הבית רז אלבז שכבר סחב קבוצות על הגב בלאומית ובארצית. שותפו לקו האחורי במכבי שוהם בעונה שעברה, נדב נאור, שטעם לראשונה בקריירה את החוויה מחוץ לאזור הנוחות ב'עולמות', החליט גם הוא שטוב לחזור הביתה וינסה לשחזר לצד אלבז את העונה הנהדרת בשוהם. אבל הצהרת הכוונות הפתח-תקוואית לא נעצרה כאן, והמשיכה עם צירופם של המשולש דן שפי, שהגיע אחרי שנתיים נהדרות בבת-ים, אור זינדרמן, ששיחק אשתקד בהפועל חיפה בלאומית, ותומר רבינוביץ', שהוביל את בית"ר כפר יונה בשנתיים האחרונות. שחקנים שכבר עשו קילומטרז' נאה ויודעים היטב את העבודה. עוד חברים בקאדר המקומי הם רון גוטמן ומתן כהן, שימשיכו לכדרר ב'עולמות' בתקווה לעשות את קפיצת המדרגה, לאחר שכבר בעונה החולפת היוו חלק חשוב ברוטציה. בנוסף אליהם, החתימה הקבוצה צאלי נוימן, הסנטר הצעיר והכשרוני של רעננה מהלאומית שיקווה לפרוץ השנה תחת דורון, וכן גם את שחקני הבית גל צלניק, רון אליהו ואופק לוי. שימו לב ל... לפני שלוש שנים המשולש אור זינדרמן, דן שפי ותומר רבינוביץ' שיתף פעולה במדי הפועל רמת גן / גבעתיים והוביל את הקבוצה של יניב וייצמן, יחד עם אילן ברקוביץ', תומר אטלס ואחרים - אל הליגה הלאומית. רצה הגורל והשלישייה נפגשה לה שוב, בקבוצה עם שאיפות דומות ובסיטואציה קצת יותר מאתגרת. זינדרמן כבר הפסיק לרשום עליית ליגה נוספת מאז (עם הפועל חיפה), שפי הוביל את בת ים פעמיים לפלייאוף, ורבינוביץ' כיכב במדי כפר יונה והציב אותה בחלק העליון של הטבלה. איך החיבור יעבוד הפעם? סגל השחקנים: רז אלבז, נדב נאור, אור זינדרמן, דן שפי, תומר רבינוביץ', צאלי נוימן, מתן כהן, רון גוטמן, גל צלניק, אופק לוי, רון אליהו, עומרי שרון, יוגב לוי, יוסף הלל, אלון קרול. מאמן: עידן דורון. מה יהיה? המחוז הדרומי מציג לתפארת 7 קבוצות בעלות סיכויים טובים מאוד להיכנס לפלייאוף, ולכן השאיפה של פ"ת למרות הרכש הנוצץ היא קודם כל להגיע לשם ואז, כמו שאומרים, נראה. אפשר לומר שהחיבור המוקדם בין השחקנים, בנוסף לניסיון ולכך שמדובר בחבורה שעמדה בלחצים והגיעו למטרות בשנים עברו, תיתן למלאבסים את היתרון במאבק על הכרטיס.

מכבי בת-ים

דווקא אחרי קיץ של צמצום מאסיבי בתקציב וניסיון ללכת לעונה רגועה יחסית אחרי שנתיים במהלכן השקיעה את כל מה שהיה לה, בת-ים הפתיעה בגדול ונתנה עונה אדירה שהסתיימה במקום הראשון. בפלייאוף היא עברה בשלושה משחקים את שוהם ובגמר, מול יבנה, דווקא כשיתרון הביתיות בידיים שלה וכשהיא מובילה 0-1 בסדרה, היא הפסידה את שני המשחקים שנשארו וסיימה את העונה בעיקר עם דמעות. "ראנד מדיה", ספונסר הקבוצה בשלוש השנים האחרונות עזב בקיץ האחרון ואיתו גם תקציב הקבוצה צומצם משמעותית. שני המנהיגים של הקבוצה, הקפטן דן שפי והשחקן המצטיין של העונה הסדירה אופיר פרחי עזבו גם הם והעתיד לא נראה מזהיר. למרות הכל, בבת-ים לא הרימו ידיים ובמהלך הקיץ הצליחו להשיג ספונסר חדש, שסייע בהחתמתו של המאמן יניב ויצמן לעונה נוספת ובהשארתם של ארבעה שחקנים משמעותיים מסגל העונה שעברה. אלכס וינוקור המצוין, סרגיי אולשינסקי הותיק והגארדים חן וישניקר ובר ויגודמן סיכמו את תנאיהם בתחילת הקיץ ונתנו רשת ביטחון לאנשי הקבוצה. אליהם הצטרפו במסגרת הסכם שיתוף הפעולה עם הפועל חולון הסנטר המבטיחעידן מהרט, ששיחק אשתקד בנתניה וכן אריאל ז'אנו וטל זך הצעירים – שלושתם ישחקו בבת-ים במסגרת חוק "הכרטיס הכפול" בליגת העל. הרכז אופק חכמון הגיע מרחובות להוביל את החבורה במקומו של פרחי, כשגם הפורוורדים דני טימקוב ועמרי שלף, ששיחקו בשנים האחרונות במחוז הצפוני של הליגה, יתרמו מהניסיון והיכולות שלהם. שימו לב ל... בשתי העונות האחרונות, העונות הראשונות בהן משוחק פלייאוף בארצית, ה-MVP של הליגה הסדירה הגיע מבת-ים (איתי קרביוב בראשונה, אופיר פרחי בשנייה). האם גם השנה יבוא המצטיין של העונה מאולם החשמונאים? לצערם של הבת-ימים, זה לא ממש עזר להם להשיג את הכרטיס הנכסף ללאומית. לתשומת לב ה-MVP`s הפוטנציאלים של הליגה. סגל השחקנים: אלכס וינוקור, סרגיי אולישנצקי, אופק חכמון, בר ויגודמן, חן ויישנקר, עמרי שלף, דני טימקוב, אריאל ז'אנו, עידן מהרט, עומר וייצמן, טל זך, ירדן שחבר, שחר אליהו, דניאל ברנס, אלדד לביא. מאמןיניב וייצמן. מה יהיה? בבת-ים כבר הוכיחו לנו שאפשר לעשות קסמים בתקציב נמוך, למרות זאת מבינים בקבוצה שיהיה כמעט בלתי אפשרי לשחזר את ההישגים של העונה הקודמת גם העונה. הציפייה הריאלית מהסגל של יניב ויצמן היא להגיע למקום טוב באמצע, אם כי לא נופתע אם גם השנה בת-ים, חברה קבועה בצמרת בשנים האחרונות להזכירכם, תמצא את עצמה בפלייאוף גם העונה.

עירוני רמת גן

עונת בלהות עברה על עירוני רמת גן בליגה הלאומית, עונה שהחלה בחוסר ודאות מוחלט לגבי עתידה של הקבוצה, והמשיכה עם ודאות די מוחלטת למה שיהיה בסופה - ירידה לליגה הארצית. שלושה מאמנים עברו בשנה שעברה בזיסמן, שבעה שחקנים זרים ומשהו כמו 21 שחקנים בסך הכל. אל תתפסו אותנו על המספר. אבל כל זה לא עזר למועדון הכדורסל המפואר, שלמרות המאמצים (המאוחרים) שעשה, מצא את עצמו בליגה השלישית בסיום העונה. גם הקיץ האחרון החל עם לא מעט שמועות בנוגע לעתידה של הקבוצה, שמועות שהתנדפו מהר מאוד כשכבר בשבועות הראשונים של הפגרה התחילה הקבוצה לעבוד ובנתה סגל מעניין, שאולי קצת שבע ונמצא אחרי השיא שלו מצד אחד, אבל מספיק איכותי מצד שני, מה שאמור להבטיח לרמת-גן, לכל הפחות, עונה רגועה בליגה. מני גרנדר שאימן לפני שנתיים את שוהם נקרא לאמן את הקבוצה, ותוך ימים ספורים הוא העמיד סגל שחקנים שעם רובו כבר הספיק לעבוד רק לפני כמה שנים: ולאדי ירמישין, שחזר דרומה אחרי חצי עונה בחדרה, חן זגדון, ששיחק בשנתיים האחרונות ברמלה, עמית סלע שפספס את רוב העונה שעברה בשל פציעה, וכן אלירן גלבשטיין ודן רפאלשמגיעים אחרי עונה בלוד. אבל מסע הרכש של רמת-גן לא נעצר כאן. גרנדר המשיך לעבות את קו הפנים שלו כשצרף את עידו אזולאי שיוביל טריו מאוד מסוכן מקדימה, גייס את בן אלפישר ממכבי פתח-תקווה וצרף את הקלעים המוכשרים ראיין דניאל ויואב שלוש שיקוו להשתלב במערך של גרנדר ולהזרים רוח צעירה. שימו לב ל... אולי כבר בזבזנו את הטריוויה המעניינת שהסגל של רמת גן מספק לנו, אבל עם כל-כך הרבה שחקנים עם ניסיון וכל-כך הרבה סיפורים שעומדים מאחוריהם, הנה עוד אחד שבולט לעין. איתי גרינבויים דחה בקיץ האחרון הצעות מהליגה הלאומית כדי לחזור לשחק בעירוני ר"ג, משהו שכבר יצא לו לעשות כמה פעמים בעבר. גרינבויים אמנם גדל בכלל ברעננה, אבל בר"ג מצא לעצמו בית שני, כשהעביר במדים הסגולים לא פחות משש עונות. בעונה הקרובה הוא כבר יפתח את הקדנציה הרביעית שלו בקבוצה. סגל השחקנים: ולאדי ירמישין, חן זגדון, עמית סלע, דן רפאל, בן אלפישר, ראיין דניאל, עידו אזולאי, אלירן גלבשטיין, איתי גרינבויים, יואב שלוש, עמרי אליעזר, תמיר שילר, מתן מדג'ר, רועי אפלשטיין, עומר וירשובסקי. מה יהיה? מבט על סגל השחקנים של עירוני ר"ג מצביע על קבוצה שלא חסר בה כמעט כלום. גובה, עומק, ניסיון, קליעה, ולא מעט שחקנים שכבר שיתפו פעולה יחד בעבר. אם הם יקבלו את השקט מסביב לעשות את מה שהם יודעים, אין שום סיבה שזה יסתיים בפחות ממקום בחצי גמר הפלייאוף.