ארצית - 3 ביום: ממזרח תפתח העונה

אחרי האכזבה אשתקד, במעלה אדומים ירצו להגיע העונה לפחות לגמר הפלייאוף. חבל מודיעין בנתה את עצמה כמעט מחדש ותנסה להשתלב בין ארבע הראשונות, ובשוהם הלכו על פרויקט ייחודי ומסקרן. מתחילים להתכונן לעונת המשחקים בארצית עם שלוש הקבוצות המזרחיות במחוז הדרומי.


| miriam
אחרי האכזבה אשתקד, במעלה אדומים ירצו להגיע העונה לפחות לגמר הפלייאוף. חבל מודיעין בנתה את עצמה כמעט מחדש ותנסה להשתלב בין ארבע הראשונות, ובשוהם הלכו על פרויקט ייחודי ומסקרן. מתחילים להתכונן לעונת המשחקים בארצית עם שלוש הקבוצות המזרחיות במחוז הדרומי. --- ענר חתואל, אלירן כהן ---

התחשבנו בכם, והחלטנו השנה לפזר את פרויקט פתיחת העונה בליגה הארצית על פני שמונה ימים. נכון, זה אמנם יהיה קצת פחות מרגש מחנוכה, אבל את שמונת הימים הללו לפחות ילוו כמה ימי חופש. מתחילים עם המחוז הדרומי.

מכבי מעלה אדומים

הרבה תהפוכות עברה מעלה אדומים בקיץ האחרון, ולמעשה - אפשר לומר שעוד במהלך העונה שעברה, שהחלה עם תקוות גדולות (העפלה ללאומית) והסתיימה באופן מעט מאכזב (הדחה בחצי הגמר, מול הקבוצה שעלתה ללאומית). עם זאת, כבר התרגלנו לכך שבקבוצה המזרחית בליגה, גיאוגרפית, לוקחים את העניינים בסך הכל, בקלות. וזה מה שקרה גם בפעם הזו. אז חלומות העלייה ללאומית לא הלכו לשום מקום, אבל הביאו איתם פנים חדשות למעלה אדומים. אבי סוכר יעמוד על הקווים במקומו של אלון חסיד, שהחליף באמצע העונה שעברה את איתן בן אליעזר, ויחד איתו הגיעו למעלה לא מעט שחקנים שכבר יצא לכם לפגוש יותר מפעם אחת. אלעד כנפו, שנבחר לחמישיית העונה שעברה היה ההחתמה הראשונה של סוכר, והוא יקווה להמשיך בקאמבק הנהדר שלו שהחל בעונה שעברה, אליה חזר לאחר החלמה מפציעה ארוכה שעבר בראשית הקדנציה הראשונה שלו במעלה אדומים. כנפו יוביל קו קדמי שיכלול גם את אבישי דרעי שחוזר אחרי שנה בליגה א', והסנטר המתאזרח ג'פרי פריד. גם הקו האחורי של מעלה, בדיוק כמו הקדמי, עבר מתיחת פנים משמעותית, כשאופיר לוי הודיע על פרישה ואת מקומו בעמדת הרכז המוביל יחלקו תומר סדן ואלן סקוורר. שגיא טאבו הצטרף מחבל מודיעין, אלון ניניו עשה את הדרך משוהם, והשורדים היחידים מהעונה האחרונה יהיו בעצם יוחאי צוקרמן ושחקני הבית יאיר גבירץ ויונתן בלש. שימו לב ל... אחרי גיא פרסלני ואוראל לוי, תגידו שלום לחבר נוסף שמתנשא לגובה של 217 ס"מ ויכדרר במחוזות הליגה הארצית -ג'פרי פריד. פריד הוא סנטר יהודי-אמריקאי ששיחק בליגת המכללות השנייה. פריד הוזכר כמועמד למספר קבוצות בליגת העל, עשה עליה, ובסופו של יום מצא את עצמו באזור חיוג 02 אבל מעט רחוק מהחגיגה האמתית. לא מעט מתאזרחים עוברים תהליך בשנת הקליטה שלהם בארץ, ואם ג'פרי יעבור אותו בהצלחה ויהפוך באמת למה שמקווים שיהיה - מעלה אודמים בהחלט תוכל להסתכל בחיוך לעבר המטרות שלה. סגל השחקנים: אלעד כנפו, אלן סקוורר, אבישי דרעי, אלון ניניו, יאיר גבירץ, יונתן בלש, נדב בלש, יוחאי צוקרמן, טל לפידות, תומר סדן, שגיא טאבו, ג'פרי פריד. מאמן: אבי סוכר. מה יהיה? עוד נדבר אתכם, ויותר מפעם אחת כנראה, על הליגה הצמודה והצפופה שמחכה לנו השנה. עם זאת, אפשר לומר שעל הנייר מעלה אדומים, כמו עוד 2-3 קבוצות, היא דווקא זו שבתחושה אמורה להיות קצת יותר טובה מהצפיפות הזו. סדרות הגמר של השנתיים האחרונות לימדו אותנו שלהמר על אלופה עשוי להיות עסק קצת מאתגר (אם כי, איכשהו כן צדקנו פעמיים) אז בואו נדבר על מטרה שניתנת לכימות, ופחות מהופעה מכובדת בחצי הגמר זה לא מה שיהפוך את העונה של מעלה אדומים למוצלחת.

הפועל חבל מודיעין

למרות ציפיות גבוהות, שהגיעו גם אחרי זכייה היסטורית בגביע 'ספסל' הראשון, הפתיחה אשתקד לא היתה טובה. חבל מודיעין, לה הייתה זו עונה ראשונה כקבוצה עצמאית בליגה, ידעה סיבוב ראשון מהגיהנום שבו ערמה בעיקר הפסדים ופציעות שרשרת של שחקניה שנגרמו (בעיקר) כתוצאה מליקויים בפרקט באולמה החדש. בפגרת החורף, כשהיא מתחת לקו האדום הצליחו להנחית בקבוצה הישר מצילומי 'הישרדות' את רז ניסים כהן. האחרון, ביחד עם עידו חליפה שגם הגיע, דורי אסף שהולך מהקבוצה עוד מליגה ב' ואלעד כנפו המצוין שגם נבחר לחמישיית העונה החזירו לה במסע הישרדות הירואי כשסחפו את הקבוצה לסיבוב שני מצוין ולמקום השישי בתום העונה. מהסגל של העונה שעברה נשארו רק שלושה: דורי אסף שכאמור נמצא שם עוד מההתחלה, אריאל ברנץ הצעיר והמוכשר שיכנס לעונתו השנייה בבוגרים ומיודענו רז ניסים כהן. אליהם הצטרפו שניים מפליטי באר טוביה שירדה ליגה, תום חבקין והגארד המוכשר גל כוהנר. משוהם השכנה חצה את הכביש הקפטן של היריבה ה"מקומית" ואחרי שעשה זאת עמית סלע בקיץ הקודם העונה הגיע תורו של בן שוהם וכגבוה הגיע שחר כהן הותיק, שיחזיק את הקו הקדמי יחד עם גיא לויצקי. לפחות לבינתיים. מצד שני, עדי ברגמן שנבחר לצעיר המצטיין של העונה והיה אמור להיות חלק חשוב בפאזל הדהים את כולם שאחרי שכבר חתם בקבוצה הודיע על פרישה ממשחק פעיל ובנוסף לעזיבה המאוחרת של שגיא טבו למעלה אדומים השאירה את הסגל של יוסי מזרחי קצר במיוחד. שימו לב ל... טוב זה לא חכמה. כשהשחקן המוביל שלך הוא גם כוכב רשת, אקס ריאלטי, פרזנטור בפרסומת שרצה בימים אלו של חברת חלב גדולה ובכלל, כנראה הפנים הכי מוכרת שיש לליגה השלישית להציע, תשומת הלב של כולם והאמת גם קצת שלנו, הולכת לכיוונו. טוב שבאת, רז. סגל השחקנים: רז ניסים כהן, דורי אסף, תום חבקין, אריאל ברנץ, בן שוהם, שחר כהן, גיא לויצקי, גל כוהנר. מאמן: יוסי מזרחי. מה יהיה? אחרי העונה מורטת העצבים ומלאת העליות והירידות שחוו בעונה שעברה, יקוו הפעם בחבל מודיעין לעונה קצת יותר רגועה. מצד שני כשמשחק אצלך רז ניסים כהן אחד השחקנים הכי לא צפוים שיש, לטוב ולרע, כנראה ש'רגוע' ו'נינוח' זה לא יהיה. על פניו נראה שלקבוצה, לפחות בהרכבה הנוכחי יהיה קשה להשתלב בארבעת המקומות הראשונים אך במידה והשילוב של ניסים כהן עם סקורר מוכח כמו כוהנר וכישרונות כמו חבקין ושוהם יעבוד בצורה טובה, הקבוצה יכולה להפיק הרבה יותר מסך חלקיה.

מכבי שוהם

האמת היא, שקצת קשה לנו לדבר על סגל השחקנים של מכבי שוהם באופן כזה שנהיה בטוחים מספיק במה שעומד מאחורי המילים. לרוב, בקבוצות שנבנות על בסיס שלד צעיר במיוחד מתוך מטרה ראשית לפתח אותו יותר מאשר להשיג איזשהו עניין קבוצתי - תמיד מתגלות הפתעות תוך כדי תנועה. וסביר להניח שזה מה שיקרה גם כאן. הבשורות המרעננות הן ש"פרויקטי הצעירים" הולכים ומשתדרגים. ואם עד לפני כמה שנים הסיבה להן הייתה עונה פיננסית או חסכון כלכלי, בשנתיים האחרונות אנחנו עדים לפרויקטים שמגיעים בהחלט ממקום שכל מטרותיו הן לגדל ולטפח שחקנים. זה היה הניסיון באשקלון של האחים יצקן בשנה שעברה, וזה בדיוק מה ששוהם תנסה לעשות השנה, תוך שימוש בפלטפורמה של חברת "שחקן אמיתי". אם כן, חלומות עליה - אאוט, אקדמיית כדורסל - אין. רועי מייזליק, שהוביל אשתקד את קבוצת הנוער של הפועל חולון לליגת העל ושימש בעבר כעוזר מאמן נבחרת הנוער של ישראל יעמוד על הקווים בשוהם. מייזליק ינסה לעמוד בשתי המטרות של הקבוצה - פיתוח שחקנים לקראת המשך הקריירה שלהם, והישארות בליגה. מהגלבוע ומרמת השרון, מירושלים, מחולון, מהאקדמיה ואפילו מדימונה. הסגל של שוהם השנה יכלול בעיקר שחקנים בטווח גילאים שנע בין 18 ל- 21. עוד רגע כשתעברו על סגל השחקנים, סביר להניח שתגידו לעצמכם שעל רובם לא ממש שמעתם עד היום. אם הפרויקט הצליח או נכשל אתם תדעו כנראה רק בעוד 3 שנים, כשתעברו שוב על רשימת השחקנים ותיווכחו לדעת כמה מהם השתדרגו לתחנה משמעותית יותר בקריירה שלהם. שימו לב ל... עם כל מה שכתבנו עד עכשיו, כנראה שהפינה הזו די איבדה ממה שהיא יכולה באמת לחדש עבורכם, לא? סגל השחקנים: חן כלפון, יובל חיים, אופק סייג, רועי קנטור, עידן אלון, אלון דרוקר, עידו שבת, חסון ג'ונסון, אורי חי, אור אלרום, דניאל אהרוני, אופק אלעד, רום בן-אבי, איתי בר-לב. מאמן: רועי מייזליק. מה יהיה? בשוהם לקחו בחשבון שכפי הנראה זו לא תהיה עונה שתסתיים עם מקום בין 8 הראשונות. ההישג הגדול של הקבוצה, כאמור, יהיה מבחן התוצאה בהצלחתו של הפרויקט, שמתוכנן לסדר גודל של הרבה יותר מעונה אחת. אם לומר את האמת, בליגה כל כך שוויונית כמו זו המסתמנת, ובניגוד די מוחלט לקבוצה שפתחה את הכתבה, שוהם נראית ככזו שתגרד את השוויוניות מלמטה. הישארות בליגה תהיה בהחלט משימה לא פשוטה, אבל בונוס ענק.