אשדוד ורעננה פותחות את המחזור

הימים המטורפים של רעננה ואשדוד נמשכים והן יפתחו את המחזור ה-13 של ליגת העל. ביום חמישי האחרון השלימו רעננה ורמת השרון את המחזור שפתח את הסיבוב השני כשרמת השרון הזיעה לפני שניצחה ברעננה. יממה קודם אשדוד נכנעה בונציה אך השאירה לעצמה סיכוי טוב לגומלין שיתקיים בחמישי הקרוב. רגע לפני מחר (ראשון, 19:00) יפגשו למשחק שלישי העונה. הפריוויו לשאר משחקי המחזור, בהמשך.


| safsal

המשחק המוקדם: מכבי 'בן' בנות אשדוד – מכבי רעננה (19:00, "הקריה", אשדוד)

שופטים: גיא סימאני, רותם קוזה, ערן שמואל אשדוד כבר מורגלת לאינטנסיביות כזו של משחקים ובין משחק קשה נגד חולון ביום ראשון למשחק חוץ קשה בונציה, חוזרה אשדוד הביתה לשני משחקים רצופים שוב בראשון וחמישי (הגומלין נגד ונציה). רעננה פחות מורגלת לשיטה וגם קיבלה פחות זמן מנוחה (שיחקה בשני וחמישי), אך התחשבה בעומס על אשדוד והמשחק הוקדם כך ש-72 שעות אחרי המאמץ הגדול שהשקיעה נגד רמת השרון תנסה להפתיע גם באשדוד. קל זה לא צפוי להיות בעיקר כשפיין והאוטס כמעט ולא ירדו מהפרקט ויותר מכך כשבמשחק הקודם רק 4 שחקניות הצליחו לסיים עם נקודות. נגד האלופה, זה לא יספיק. שאלה גדולה נוספת תהיה הספסל הרענני כששיר תירוש וליעד אורבך שכבר השתלבו בקבוצה הבוגרת צפויות להגיע לאשדוד בזמן ששלי סירקיס תישאר עם קבוצת הנערות א', ואילו ליאור הלוי בסימן שאלה. באשדוד בעיות משלהן. אמנם רוני בן נון סיפקה משחק טוב מאד בונציה עם כמה סלים חשובים, אך בשבועות האחרונים הספסל של אשדוד התקשה גם הוא לתרום ובקבוצה ממשיכים לחפש את החמישייה הנכונה עם הזרות החדשות ובלי טיפני ג'קסון. המשחק הנוח נגד רעננה צפוי להקל על הקבוצה לעשות את הניסויים וההכנות הנדרשות, אבל את זה גם חשבו שם לפני המשחק נגד חולון. מה היה בסיבוב הקודם: פעמיים נפגשו הקבוצות השנה, בסיבוב הראשון ובסיבוב המוקדם של הגביע. הסיפור הגדול של המחזור הראשון היו הדקות ההגנתיות הטובות של רעננה בציוות הגארדיות האוטס, יצחקי ותירוש. עם השלושה רעננה הצליח להוביל 22:20 בתחילת הרבע השני ולהיות בשוויון 24 באמצע הרבע. אבל אז אשדוד ברחו 12-2 עד ההפסקה וסיימו את המשחק בניצחון ענק 86:44. בגביע המדינה יחסי הכוחות היו ברורים מהפתיחה והמשחק הסתיים בעוד ניצחון קל לאשדוד 86:36. מה השתנה מאז?: החיבור ברעננה. בסיבוב הראשון היה זה משחק הבכורה של האוטס בקבוצה, כשגם קמילה ג'קסון עוד היתה בסגל. מאז הוחלפה בפיין והמחזורים שחלפו עזרו לשחקניות להתחבר זו עם זו ורעננה נראתה טוב יותר בשבועות האחרונים, גם בהפסדים. באשדוד להפך, טמיקה ג'ונסון לא שם כששוחררה טיפני ג'קסון לא שם עקב הפציעה ועם גרייבס ו-ווילר אשדוד עוד לא מצאה את הסדר בקבוצה, אולי אחרי השבועיים האינטנסייבים האחרונים זה יקרה לה דווקא נגד רעננה.

מכבי רעננה 60 – א.ס. רמת השרון 66

מכבי רעננה שהתחילה את השבוע עם תחושת ההחמצה שהיתה יכולה להפתיע את הרצליה סיימה אותו עם התחושה שהיתה יכולה לעשות את זה גם מול רמת השרון. התחושות הללו מתורגמות לשני הפסדים שמשאירים את הקבוצה במקום שישי-שביעי, קרוב יותר לתחתית מלמקום הרביעי. רמת השרון, מנגד, כבר מריחה שוב את הפיינל פור. היכולת עדיין רחוקה מהשיא, אבל הניצחונות בינתיים מגיעים וכשניצחון שני ברציפות הגיע אפשר להתחיל להסתכל שוב על הצמרת. הפתיחה היתה כולה מקומית רעננית. 2 שלשות של האוטס הקפיצו את רעננה ליתרון משמעותי ראשון 8:4. השלשה השלישית שלה כבר קבעה 16:10 ואז קאריסמה פן ביצעה עבירה שלישית מוקדמת מדי, אחרי 6 דקות של משחק וירדה לספסל. משם היתה זו פיין שעם 6 נקודות רצופות דאגה להוריד את רעננה בסוף הרבע ביתרון מפתיע 24:15, כשלא פחות מפתיעה החמישייה של רעננה שסיימה את הרבע עם 3 צעירות בנות 17-18, כשלצד יערה יצחקי ושיר תירוש עלתה ליעד אורבך במקומה של פן והראתה עוד שיפור ביכולותיה כשעלתה גם ברבע השני וניסתה להתמודד עם בורדיק ובלאק, שקיזזה מההפרש המקומי. שלשות של פיין והאוטס עוד החזירו את רעננה ליתרון דו ספרתי 4 דקות ברבע השני (30:19). היתרון החל להיעלם עם בעית העבירות גם של אורבך ובורדיק, דווקא מחוץ לקשת, החזירה עד 32:26 שהמשיך עד מינוס 2 (ריצת 10-0). פיין עוד החזירה ליתרון, אבל שלשה של גנור דקה להפסקה מחקה לחלוטין את יתרונה של רעננה והעלתה את רמה"ש ליתרון נדיר במחצית 35:34, לפני שפיין קבעה שוויון בהפסקה. תחילת הרבע השלישי היתה נדנדה ומשחק צמוד, פן לקחה את היתרון פעם אחת , בלאק ואהרונוב הפכו, יצחקי החזירה בשלשה את היתרון לרעננה, יתרון שהחזיק 3 דקות עד שקדם בשלשה החזירה את היתרון לרמה"ש, לב הגדילה את ההפרש לשלוש ופיין החזירה עד שוויון 48 בסוף הרבע. ברבע האחרון תומאס הובילה ליתרון יציב של קבוצתה לפני שלשה חמישית של האוטס שהחזירה ליתרון אחרון 55:54. פיין עוד קבעה יתרון נקודה 4 דקות וחצי לסוף, אך אחריו שלשה של בורדיק הקפיצה את ההפרש 61:57, יתרון שבורדיק ותומאס החזיקו בציפורניים עד לסיום וניצחון חוץ חשוב ויקר לאדומות שניצמדו למקום הרביעי. קלעו למכבי רעננה: אשלי האוטס 26 נק', 4 ריב', 6 אס' ג'יידה פיין 22 נק', 9 ריב', 2 אס' קאריסמה פן 9 נק', 8 ריב' יערה יצחקי 3 נק', 5 ריב', 3 אס' קלעו לא.ס. רמת השרון: סיירה בורדיק (12 ריב') ג'סמין תומאס (10 ריב', 5 אס') 17 נק' כ"א שאנטיי בלאק 13 נק', 11 ריב' יעל אהרונוב 8 נק', 4 אס' נועה גנור 6 נק' נוף קדם 3 נק', 5 ריב', 2 אס' טל לב 2 נק'