בכפ"ס קוצרים את הפירות

המועדון מהשרון יופיע מחר (שלישי) לערב הגמרים לנוער עם 2 קבוצות - בילדים ובנערים, וירשום היסטוריה פרטית קטנה שרק מעט מועדונים השיגו בעבר. בעיר כבר מתרגשים והארכה היא כי 1,500 אוהדים ילוו את הקבוצות, מחוזקים גם באולטראס צעיר שבא לתת בראש.


| לילך וייס

 

בעשור האחרון ראינו לא מעט את הקבוצות הצעירות במחקלת הנוער של הפועל כפ"ס זוכות בתארים ומגיעות לשלבים הגבוהים בליגות השונות, ולא נשכח גם את תיכון כצנלסון כפ"ס שהגיע השנה לגמר ליגת העל לתיכונים. אבל השנה יש התרגשות מיוחדת במועדון, כשבפעם הראשונה יהיו למועדון שתי קבוצות בערב הגמרים החגיגי לנוער. את הערב תפתח קבוצת ילדים א' של המעודון, הפועל כפ"ס אגוז, שתשחק מול הפועל נס ציונה ורד, ואחריהם יעלו קבוצת נערים א', הפועל כפ"ס תמר, שתפגוש את הפועל נבון ירושלים.

 

 

כ-2,700 שחקנים יש במחלקת הנוער של כפ"ס, מחולקים ל-37 קבוצות של בנים ובנות.  "המחלקה ניזונה מביה"ס לכדורסל מאוד גדול שעושים פה עבודת קודש יום יום המאמנים. כתוצאה מזה יש לנו בסיס רחב של שחקנים בגילאים הצעירים, והתוצאות של זה מה שקורה אחר כך בשכבות היותר בוגרות." מספר שחף תור, מאמן במחלקת הנוער של כפ"ס. "השנה לשמחתנו הצלחנו לעשות איזשהו הישג שמבחינתו הוא אבן דרך, למרות שזאת לא המטרה העיקרית. אבל זה נחמד לקצור את הפירות של העבודה הקשה ולהגיע לערב מרגש כזה של שתי קבוצות בערב הגמרים."

קבוצת הילדים מציגה עונה מושלמת עד כה (ובמועדון מוסיפים טפו טפו טפו), והיא במקום הראשון בילדים לאומית שרון עם 23 ניצחונות, והרשימה גם בדרך לגמר הגביע. "קבוצת הילדים היא קבוצה שאנחנו יודעים מאז שהם בקט סל שזה מחזור מיוחד וטוב, הם בהחלט עושים עונה מדהימה. עונה שניה ברציפות שהם משחקים בשתי ליגות - כשהיו בכיתה ז' שיחקו בילדים לאומית והיה להם קשה אבל התמודדות הזאת טובה בשבילם וגם השנה הם משחקים בגיל נערים ב'. עובד איתם ברק דמציאן, מאמן נבחרת הקדטים ואנדר 15, וזה רק מראה כמה המועדון משקיע בגילאים האלו. "

נערים א' עברה דרך לא קלה לגמר, כשהיא מנצחת משחקים קשים מול עמק חפר ומחזיקת הגביע היוצאת מראשל"צ. "קבוצה מאוד מיוחדת, כיף לבוא לאמן, האווירה שהחברים של החברה האלה נותנים הם דחיפה מדהימה." למרות שמהפלייאוף הקבוצה הודחה ברבע הגמר, הם ממשיכים עם המטרה הבאה. "באנו לגומלין ברבע הגמר שאנחנו יודעים שיהיה לנו מאוד קשה (אחרי הפסד במפגש הראשון). היינו שם כל המשחק וגם הובלנו וכמעט סגרנו את הפער, אבל לא הצלחנו לעשות את זה למרות הניצחון. דיברנו לפני שלא משנה מה תיהיה התוצאה אנחנו עם שתי רגליים על הקרקע ואנחנו ממוקדים, כל כולנו מרוכזים בגביע."

 

בשנים האחרונות ראינו הרבה מבוגרי מחלקת הנוער של כפ"ס משתלבים בליגות הבכירות, וחלקם הגדול גם בקבוצת הבוגרים של המועדון. העונה הפועל כפ"ס ירדה לליגה הארצית, אבל במועדון לא חושבים שזה ישפיע על השחקנים הצעירים. "הירידה של הבוגרת היא נגזרת ישירה של כסף. לצערנו השנה היינו בתקציב קצת יותר נמוך משאר הקבוצות וזה פגע בנו. כל השנים היינו בתקציב יותר נמוך והשנה הפערים גדלו.

אני חושב שמה שיש פה במחקלת הנוער הוא יציב ובטוח בלי קשר למה שקורה למעלה, למרות שאני בטוח שנמצא את עצמנו עולים חזרה לליגה הלאומית ואני מקווה שגם יותר מזה, כי מועדון של 2700 ילדים אין סיבה שיהיה בליגה השלישית וגם לא בליגה השניה. אנחנו נמשיך לבסס את הקבוצה הבוגרת על שחקנים צעירים בשנה הבאה, ואם נרצה לעלות ליגה אז נשלב את הקבוצה עם חברה צעירים ועם חברה ותיקים שנרצה להביא לפה. אבל בלי שום ספק כפ"ס זה חממה לחברה צעירים וגדלו פה חברה כמו גיל אמיתי ושלומי הרוש ואבירם זליקוביץ ואני יכול לספור עוד הרבה כאלו וזה ימשיך להיות ככה."

ולכבוד המאורע, בכפ"ס כבר נערכים להביא כ-1,500 אוהדים ולמלא את היציעים. בעיר כבר פרושים שלטים, נעשה פרסום רחב במדיות החברתיות וכ-30 אוטובוסים עם חולצות ודגלים מחכים לכל מי שרק ירצה להצטרף. ומי שהולכים להוביל בטירוף את העידוד ביציע - הם שני חברה צעירים שהחליטו לקחת את העניין צעד קדימה.

"יש לנו מתופפים, חצוצרנים, דגלים ועוד הרבה הפתעות." מספר יואב קדם, שחקן עבר במחלקת הנוער של כפ"ס, שהקים יחד עם מתן מאיר את אולטראס קבוצת הנערים של הפועל כפ"ס. "מי שחוזר עם גרון עם קול הביתה זה כאילו הוא לא היה. אנחנו באים סחוף את הקבוצה קדימה גם אם הם בטוב או לא, שני הצדדים פועלים במטרה משותפת גם לעשות שמח וגם לנצח."

אולטראס בגילאים הצעירים הוא מחזה די נדיר, ואנחנו נתקלים בו בעיקר בליגת העל לתיכונים, ומשם גם הגיעה ההשראה של קדם ומאיר. "כל הרעיון בא מזה שראינו את האולטראס כצה של תיכון כצנלסון (בליגת התיכונים), וראינו שזה נראה מאוד טוב ויפה, ואמרנו אולי זה יכול לעבוד גם אצלינו עם החברים שלנו שאיתנו בשכבה. אמרנו למה שלא ננסה לעשות משהו כזה, אז לאט התחלנו להביא 10-20 אוהדים למשחקים. זה נהיה עניין מאוד גדול עם ציוד ותפאורה ושירים ותופים ושירה, נהיה עניין מאוד גדול.

החבר'ה האלה הם חברים מאוד קרובים שלנו, אנחנו איתם בביה"ס כל היום. אנחנו רואים את הצורך הזה בקהל והלכנו על זה בגדול. החברים לאט לאט רואים את ההתלהבות, בחצי גמר כולם התלהבו וזה היה רק 50 אוהדים ששרים בקטנה. עכשיו בגמר זה הולך להיות 1500 אוהדים במגרש הענק. לא ציפינו שנגיע לדבר כזה מטורף מבחינת כל הארגונים, כל היום טלפונים וסידורים. אין סוף אוהדים צבועים בירוק ולבן, בטוח שהולך להיות משהו גדול."

 

האולטראס בחגיגות הניצחון בחצי הגמר