בלקנית: גליל ניצחה את חיפה

גם העונה יש לנו מפגשים בין קבוצות ישראליות בתוך הליגה הבלקנית, רק שהפעם הם מגיעות כל אחת מהליגה שלה ואת הפערים גם ראינו על הפרקט. גליל עליון אירחה בכפר בלום את מכבי חיפה והביסה אותה במשחק חד צדדי במיוחד 41:88. קצת יותר דרומה משם - עירוני נהריה הנציגה השלישית שלנו במפעל הביסה את TFT סקופיה.


| צוד בדיחי

 

הפועל גליל עליון - מכבי חיפה 41:88

קורה לפעמים ששתי קבוצות ישראליות נפגשות זו עם זו במסגרת ליגה שאינה הליגה המקומית. עוד קורה לפעמים ששתי הקבוצות הללו נפגשו רק לפני שנתיים לסדרת גמר צמודה ומותחת של הליגה הלאומית. מאז שתיהן הספיקו לעלות ליגה, ואחת ירדה חזרה ללאומית, אבל ביקשה לעלות שוב במקום נתניה.

מבולבלים? זה בסדר, אתם הרבה פחות מבולבלים משחקני מכבי חיפה, שמבחינה פיזית אמנם עלו על הפרקט בכפר בלום, אבל מכל בחינה אחרת נראה היה שהם תקועים באיזשהו פקק בצומת הצ'ק פוסט. ברבע הראשון קלעו שחקני האימפריה הירוקה 6 נקודות בלבד. ברבעים הבאים קצב צבירת הנקודות שלהם השתפר והם הצליחו להשלים 41 נקודות ב-40 דקות. ממוצע של יותר מנקודה לדקה, זה מרשים. בגליל לעומת זאת נהנו מכל שניה, ורשמו ניצחון שביעי ברצף, בתוצאה המאד מרשימה 88-41. ממכבי חיפה של לפני שנתיים נשאר רק השם.

רוצים טריוויה? בכיף. מכבי חיפה ההיא פיטרה את המאמן שלה רגע לפני הפלייאוף, בחור בשם ברק פלג. נראה שהערב הוא ממש התגעגע למשרה שלו בעיר הכרמל.

 

עירוני נהריה - TFT סקופיה 63:102

אם יש משהו שאולי יכול לנחם את חיפה בערב הזה, זה שהיו קבוצות נוספות שחטפו תבוסות קשות בצפון ישראל. הקבוצה ההונגרית מסקופיה אומנם הציגה התקפה יותר טובה משל חיפה, אבל לא עשתה הגנה וברבע האחרון עוד הגדילה וספגה לא פחות מ-33 נקודות. כמה קל היה לנהריה? ברמה שהם הצליחו לקלוע ב-73% מ-2, ניצחו 22-47 בריבאונד וכל הסגל עלה על הלוח.