בקצה הספסל - הכירו את הפועל שפיים

ספסל יוצא למסע ברחבי הליגות הנמוכות בארץ. הקבוצה הראשונה שהסכימה לארח אותנו היא הפועל שפיים מליגה ב' פ"ת, שסיפרה לנו את ההיסטוריה הכבירה של האולם הביתי שלה. מי ניסה לערוק ליריבה וכמה זמן חיכינו שיפתחו לנו את השער? כתבת וידאו


| miriam

אתם גם קבוצה מעניינת בליגות א' וב'? רוצים לארח את ספסל לארוחת ערב? (אין אוכל אנחנו לא באים). שילחו לנו מייל

יום רביעי בערב, אנחנו בדרך לקיבוץ שפיים. למה משחקי ליגה ב' מתחילים ב21:00? לא ברור, אולי כי יש אסיפות חברים לפני כן בקיבוץ, או שהשחקנים נתקעו בחליבת ערב. אמרו לנו לפני ההגעה 'תתקשרו לשער נכוון אתכם לאולם', בתכלס היה מדובר בפניה אחת שמאלה ובהמתנה ארוכה שמישהו יפתח את השער.

מי שאירח אותנו הוא דקל בריליאנט, שעושה כל מיני דברים עבור הקבוצה, ועל הדרך גם מפעיל את הפאב הקיבוצי ובטח יש לו גם עבודה אמיתית.

לאולם בשפיים יש היסטוריה מפוארת. הוא היה האולם הראשון באזור המרכז שהיה לו גג (ולא שיפצו את הגג הזה מאז), שימש כאולמה הביתי של מכבי ר"ג בליגת העל (ג'מצג'י קלע ממגרש שלם), וה-שיא. ב1969 הפועל ת"א אירחה בו במסגרת גביע האלופות, כי המגרש הביתי שלה בבלומפילד היה מוצף. גשם וזה.

באולם יש רק חדר הלבשה אחד, ושהקבוצה האורחת תתמודד. זה ליגה ב', שלא יעופו על עצמם. מה שכן יש זה משרד של מנהל האולם, אין בו שולחן או מחשב אבל יש בו ארון גביעים וכדורי קט סל שחשוב מאוד שאף אחד לא יגע בהם. יש גם כמה רשתות גזורות, שלא ברור מתי לקחו שם אליפות, אבל יש.

המשחק נקבע ל21:00, אבל רק ב20:45 נראו קולות של חימום. זה אחרי שארז נוקד (הבן של אורית נוקד), העלה מצגת רעל ומוטיבציה על קיר האולם בחסות חברת טוטאלי אינטראקטיב. הנה רואה שעמדנו במילה לפרסם את החברה? דקל עובר ורושם שמות של שחקני האורחת לטובת הצגת שחקנים (100% נעשתה בגלל הכתבה), ומציע להם בירות לפני המשחק. ניסיון הכשלה מכוון?

לא בטוח. האורחת, מכבי אורנית שערי תקווה, הגיעה למשחק עם 3 הפסדים רצופים בהפרש ממוצע גבוהה מאוד, בעוד שפיים עם סולידי של ניצחון והפסד. הקהל כבר מתחיל למלא איזה 20 כיסאות ביציע, וגם האולטראס מתיישב בעמדת השידור (עמדת שידור!!!!) למעלה. טירוף.

21:15, רק רבע שעה איחור, יוצאים לדרך. שפיים לא מתקשה לברוח ליתרון דו ספרתי שגדל לו. בהפסקה המחצית - תחרות קליעות מהחצי. כמו בליגת העל, רק בלי פרסים, עם דקל כמנחה במקום שולמית, וההשתתפות ליחפים בלבד. אף אחד לא קלע, דקל דווקא כן. לא הכנסנו את זה בוידאו כי הוא חפר בהתחלה וראו אותו מספיק.

המשחק הסתיים בניצחון מקומי לאור תשואות הקהל שקרא למאמן להתפטר, 36:76. שחקן הקבוצה עמית שירן, כן כן ה-עמית שירן, נזכר להגיע אחרי שנגמר. להוריד לו מהמשכורת. המאמן ירון גוט, שלא קשור לדניאל גוט, היה מרוצה מהניצחון ומהקהל הרב שהגיע, אבל לא מהיכולת. גם אנחנו לא עפנו. אבל כן התקפלנו ועפנו מהר מהקיבוץ כי אחרי 23:00 נועלים את השערים ואז צריך להישאר לישון אצל דקל בבית.

לסיכום:

קל להגיע - כן
קל לצאת - תלוי בשעה
חניה - יש
כיבוד ושתיה - בירות מהפאב המקומי
יש מה לראות באולם - כן
יש מה לראות על הפרקט - ככה ככה
המארחת ניצחה ולא עשתה פדיחות - כן

ציון סופי לביקור: 8 (הורדנו חצי נקודה כי לא היו פרות באזור)

אתם גם קבוצה מעניינת בליגות א' וב'? רוצים לארח את ספסל לארוחת ערב? (אין אוכל אנחנו לא באים). שילחו לנו מייל