גביע האיגוד: מכבים ומטה יהודה הפתיעו

2 הקבוצות מליגה א' הצליחו להדיח בשלב הראשון של גביע האיגוד יריבות מהליגה הארצית, וכמובן עשתה גם הפועל מבועים מרחבים. מי שכמעט עשו זאת הן קבוצת עצמה, באר ויעקב ומודיעין, שנתנו יופי של פייט. שאר קבוצות הארצית התקדמו לשלב הבא, כשבמפגשים המעניינים בינן לבין עצמן כפר קאסם גברה על כפר יונה וצפת על גלבוע ברוש.


| safsal

 

28 משחקים נערכו בימים האחרונים במסגרת הסיבוב הראשון של גביע האיגוד, רובם הסתיימו ללא הפתעות כשמרבית קבוצות הליגה הארצית גברו בהצלחה על קבוצות ליגה א'. אבל כמו כל שנה, גם הפעם יש לנו קצת הפתעות ועוד כמעט הפתעה אחת. מי שכבר לא (סוג של) תהגן על תארה היא מכבי שהם שהניפה את הגביע האחרון שהתקיים (אי שם לפני הקורונה) וששוב הודחה בשלב מוקדם של הגביע.

 

עירוני 'שיקו' קרית אונו - הפועל כפר סבא כ.יאיר 67:72

-- שייקה גונן --

במשחק גביע על טהרת הליגה הארצית אירחה עירוני קרית אונו את כפר סבא/כוכב יאיר (כ"ס מאמנים לשעבר). הרבע הראשון היה צמוד, אבל ברבע השני התגלו הפערים האישיים בין הקבוצות ותוך 2 דקות מפתיחת הרבע אונו עולה ליתרון משמעותי עם הגנה לוחצת ונקודות בצבע של אלכס וינוקר (16 נק' עד המחצית).

במחצית השנייה הסיפור היה אחר. 7 דקות לסיום כ"ס הצליחה לעלות ליתרון ראשון עם הצגת שלשות של איתי פדלון. עד לסיום מותחן בו היתרון נע מצד לצד. עבירה בלתי ספורטיבית של יוני מורן לא עצרה את אונו וב-3 דקות האחרונות, 4 נק' רצופות של וינוקר ו-5 של יוני מורן העבירו את אונו לשלב הבא עם 72:67 בסיום.

הרבו ל'שיקו' קרית אונו: יוני מורן 23, אלכס וינוקר 20. לכ"ס: איתי פדלון 20 נק' (4 שלשות), עמית ארבלי 12.

 

מ.ס. 'דניאל' צפת - הפועל גלבוע ברוש 65:89

צפת הראתה עליונות לאורך רוב המשחק מול גלבוע ברוש, ופתחה את העונה ברגל ימין ועם הצהרת כוונות לקראת ההמשך. ברבע הראשון גלבוע עוד הצליחה להישאר בתמונה ובפיגור קל, אבל ברבע השני צפת עם שליטה בריבאונד התחילה לייצר פער וירדה להפסקה ביתרון 15 - 31:46. המחצית השניה לא השפיעה הרבה על המשחק - המארחת המשיכה לשלוט בקצב ושמרה על יתרון סביב ה-20 הפרש עד ל-65:89 בסיום.

קלעו לגלבוע מעיינות ברוש: אביאל לוי 12, אלכס דובראו 11, טום סיגטי ודניאל גואטה 9 כ"א, אייל ונדל ולידור בן דוד 8 כ"א,עומר לוי 6, נבו משה 2.

קלעו לצפת: אנדרי קוליש 18, רם זקס 16, איתי גבע 13, רון סבג 12, רועי נבארו 11, דביר אוחנה 10, עידו סגל 7, שלו הר אבן 2.

 

בית"ר כפר יונה - הפועל כפר קאסם 73:70

מפגש ישיר נוסף בין שתי קבוצות מהליגה הארצית, הסתיים בניצחונה של נציגת הדרום כפר קאסם.

 

עצמה מודיעין - אליצור מ.א. שומרון 73:72

מודיעין מליגה א' כמעט הפכה לסינדרלה, כשהצליחה לתת פייט לשומרון מהליגה הארצית. המארחת שמרה את שומרון קרוב מאוד ואף הובילה בחלקים מהמשחק, כשלהפסקה היא ירדה ביתרון 5. המחצית השניה הייתה צמודה והפכפכה, כשדקה וחצי לסיום מודיעין עלתה ליתרון 4. אבל כאן מודיעין נתקעה ולא מצאה את הסל, גם שומרון לא קלעה יותר מדי עם הצליחה להשוות את התוצאה ועם נקודה מהקו של צאלי נוימן הכריעה את המשחק לטובתה.

 

הפועל מטה יהודה - מכבי שהם 79:83

הפועל מבועים \ מרחבים - הפועל חבל איילות 67:75

מכבי מכבים רעות - הפועל עמק חפר 71:76

3 נציגות מליגה א' כן הצליחו להפוך למיני סינדרלות, כשגברו בשלב הראשון על קבוצות מהליגה הארצית. מטה יהודה ניצחה בבית את שהם, מחזיקת הגביע האחרון שהתקיים (אי שם לפני הקורונה) והיא כבר לא תגן על תארה. מבועים מרחבים הדיחה את חבל איילות, ומכבים רעות את עמק חפר.

הרבו למכבים רעות: רוי ג'וסלה 26, אלון ניניו 15, בן שהם 10.

 

עצמה באר יעקב - מכבי חדרה 69:65

עצמה נוספת שהרשימה המשחקי הגביע. גם כאן קיבלנו משחק צמוד מאוד, כששתי הקבוצות צולפות מחוץ לקשת והיתרון זז מצד לצד. במחצית השניה המארחת הצליחה לייצר בריחה מרשימה של 4-19 שהחזירה אותה מפיגור 7 ליתרון קל, אבל חדרה התאוששה בזמן ועם יכולת טובה של עילי שאול ועומר וורוטיצקי החזירה לעצמה את היתרון ושמרה עליו עד לסיום.

הרבו לבאר יעקב: טל אזולאי 19, מור אפלבאום ורוי וכניש 14 כ"א, אורי אטיאס 5. הרבו לחדרה: עידו רומי ועומר וורוטיצקי 13 כ"א, יהלי אברהמי 8, יובל טל ונועם חסון 7 כ"א.