גביע ווינר: מכבי ת"א גברה על נהריה בגמר

מכבי ת"א זכתה בתואר הראשון של העונה, כאשר גברה על עירוני נהריה בתום גמר חד צדדי. הצהובים הוכיחו עליונות כמעט בכל פרמטר ולא נתנו לשחקני נהריה הלא מרוכזים להתקרב.


| miriam
מכבי ת"א זכתה בתואר הראשון של העונה, כאשר גברה על עירוני נהריה בתום גמר חד צדדי. הצהובים הוכיחו עליונות כמעט בכל פרמטר ולא נתנו לשחקני נהריה הלא מרוכזים להתקרב.

חמישיות: מכבי עלתה בחמישייה עם ג'ון דיברתולומאו, מייקל רול, כרם משעור, ג'ונה בולדן וארט פראחובסקי; נהריה התחילה עם יפתח זיו, אלכס יאנג, קורי וובסטר, יונתן שולדנבראנד ועוסמאן דראמה. מכבי פתחה נחושה מאוד את המשחק והלכה פנימה, אך החטאות מרובות (1/11 מהשדה בארבע הדקות הראשונות) לא העניקו לה יתרון. וובסטר העלה את נהריה ליתרון שתיים, אבל פראחובסקי שלט בריבאונד והשאיר את הצהובים קרובים עם 5:4, 5:58 לסיום הרבע. יאנג העלה את נהריה ליתרון חמש, אבל זוסמן רשם סל שדה נדיר עבור מכבי ברבע וצימק ל- 9:7, 4:14 לסיום הרבע. שתי הקבוצות הציגו הגנות נרפות, סל רדף סל, אך אקורד הסיום של הרבע היה שייך לטיוס, שקלע שש רצופות בדרך ל- 15:22 צהוב אחרי 10 דקות. יפתח זיו ו-וובסטר ניסו להחזיר את נהריה לעניינים בפתיחת הרבע השני, אבל יובל זוסמן הגיב עם שתי שלשות שהריצו את מכבי ליתרון דו ספרתי. פסק זמן של אלפסי, כשלוח התוצאות מראה 36:25 צהוב, 7:25 למחצית. נהריה לא איחרה להגיב. שלשה נוספת של וובסטר השלימה ריצת 5-0 שקבעה 30:37 והפעם היה זה תורו של ספאחיה להזעיק פסק זמן כשעל השעון 5:57 למחצית. נהריה כבר הורידה לשש, אבל מכבי הגיבה במהירות עם חמש רצופות שהחזירו את ההפרש לדו ספרתי וקבעו 34:45, 2:06 למחצית. דשון תומאס הגדיל עוד את היתרון עבור מכבי ובהפסקה לוח התוצאות הראה 36:49 צהוב. נהריה ניסתה לעשות קולות של חזרה בפתיחת המחצית השנייה, אך לא הצליחה לשמור על ריכוז הגנתי לאורך זמן. שליטה בריבאונד ההתקפה וזריקות קלות לזכות שחקני מכבי (כולל שתי שלשות רצופות של בולדן) העלו את הצהובים ליתרון שיא של 43:57, 6:29 לסיום הרבע. נהריה לא מצאה את הסל והיתרון הצהוב המשיך לגדול. שלשה של רול קבעה 43:61 צהוב, בדרך לפסק זמן של אלפסי, 4:19 לסיום הרבע. מכבי כבר עלתה ליתרון 20, אבל נהריה הצליחה למזער קצת נזקים לקראת תחילת הרבע הרביעי. 57:73 צהוב אחרי שלושה רבעים. אלכס יאנג פתח מצוין את הרבע הרביעי, אל מול הצהובים שעלו שאננים מעט אל מול הלחץ הסגול. הטבעה שלו השלימה ריצת 7-0 שהורידה את ההפרש ל- 11, 69:80, בדרך לפסק זמן של ספאחיה, 5:43 לסיום. נהריה כבר הורידה לשמונה, מנגד, מכבי הלכה פנימה לטיוס, שהחזיר לה עם ארבע רצופות שקבעו חזרה יתרון דו ספרתי וקבעו 72:84, 3:22 לסיום. עד הסיום, נהריה ניסתה להתקרב, ללא הצלחה. רול, דיברתולומאו וזוסמן דאגו להשאיר את הניצחון צהוב. בסיום, מכבי ת"א זוכה בגביע ווינר, אחרי ניצחון 79:93.