גביע: כמעט סנסציה בעפולה

הפועל עפולה נלחמה חזק מול מכבי חיפה והובילה בחלקים נרחבים של המשחק, אבל עשתה שטויות בסיום והירוקים ניצחו. גם איתו אשקלון עשתה צרות לאילת, ב"ש פחות התקשתה מול נציגת הלאומית כשהביסה את קרית אתא. עוד עלו לשלב הבא נתניה שניצחה בחוץ את קרית מוצקין, רמה"ש שניצחה בבית את חבל מודיעין ובדרבי עולות עכו מטה אשר גברה על ר"ג.


| יניב סהראי, אלירן כהן, אדי מינץ

 

תוצאות הערב:

אליצור "איתו" אשקלון 75 - הפועל אילת 83
הפועל עפולה 76 - מכבי חיפה 78
עירוני קריית אתא 59 - הפועל באר שבע 89
מכבי קריית מוצקין 70 - אליצור עירוני נתניה 75
א.ס רמה"ש 80 - הפועל חבל מודיעין 67
מכבי עירוני ר"ג 70 - הפועל עכו / מטה אשר 89

 

מכבי עירוני ר"ג - הפועל עכו \ מטה אשר

אהבנו: שתי העולות החדשות מהליגה הארצית נפגשו לקרב ראש בראש וקצת נתנו לנו לדמייין כמה מעניין יכול היה להיות משחק ביניהן בעונה שעברה. הקבוצות אולי חדשות, או חדשות-ישנות בליגה, אבל הפנים - מאוד מוכרות. עודד הנדלר ואורי קוקיה שראו את הליגה הלאומית מזוויות אחרות עד היום, עמדו על הקווים כמאמנים ראשיים בליגת המשנה בפעם הראשונה בקריירה. אנחנו כמובן נאחל להם המון בהצלחה.

לא אהבנו: עכו ניצחה ב- 19 הפרש וכבר הספיקה להחזיק ביתרון שיא של 26 נקודות. והמשחק עוד היה בזיסמן. אז נכון - קורונה וכזה, אבל בעוד שקבוצות הלאומית הצליחו למתוח - מי יותר ומי פחות - את קבוצות ליגת העל, דווקא היינו שמחים להרוויח מכאן מותחן. מזל שהליגה ממש מעבר לפינה.

 

א.ס. רמה"ש - הפועל חבל מודיעין

אהבנו: מכירים את הביטוי "לפעמים הסל נראה כמו אוקיינוס"? אז יכול להיות שעם שפצור קטן למשפט זה מה שהרגיש ים יהונתן במאני טיים. שחקן הבית של המועדון להט ברגעי ההכרעה ועם 12 נקודות ברבע האחרון (מתוך ה-17 סה"כ) הוביל את הקבוצה בה גדל לניצחון יוקרתי ומרשים בדרך לשלב הבא בגביע.

לא אהבנו: כבר אחרי 3 דקות בתוך המשחק נשרקו 2 עבירות טכניות. שופטים, השחקנים האלו לא שיחקו הרבה מאוד זמן משחק רשמי ומן הראוי שהאמוציות והאנרגיות יהיו בשמיים. בואו ניתן לשחקנים לנתב את זה למקום החיובי ולא נעצור כל דבר בעבירה טכנית.

 

עירוני קרית אתא - הפועל ב"ש

אהבנו: קריית אתא לא קיימה משחק רשמי אחד העונה, אבל עדיין הצליחה לתת פייט לאדומים מהנגב במשך מחצית שלמה. צמד הזרים של אברהמי נראה מבטיח, אבל עדיין צריך להסיר חלודה, וגם רועי נציה הוכיח שהוא יודע לקפוץ גבוה מספיק (רק חבל שהסל הראשון היה גם הסל האחרון שלו במשחק). ב"ש, בסופו של יום, היא קבוצה טוב היותר ועמוקה יותר ועם 60 כדורים חוזרים (25 בהתקפה) - לאתא לא היה סיכוי.

לא אהבנו: 47 זריקות מחוץ לקשת לב"ש, 19 אחוזי קליעה. לא באמת. ב"ש משיגה ניצחון ראשון העונה במשחק רשמי, ועושה זאת די בקלות, אבל היא לא יכולה לבנות רק על השלשות שלה. גם קריית אתא לא הבריקה מבחוץ (17%). אולי לאור משבר הקורונה מישהו באיגוד או במנהלת צריך לשקול את צמצמום הטווח בחודשים הקרובים, לפחות כדי לתת את התחושה שממשיכים לשדר עסקים כרגיל.

 

אליצור 'איתו' אשקלון - הפועל אילת

אהבנו: פול דילייני, איזה כיף. ליגת העל נהנתה ממנו קצת, בשלהי העונה שעברה, ולאשקלון הוא הגיע כאילו שום דבר לא השתנה. רק 16 נקודות, אבל בכל פריצה של הערוץ ראינו אותו עושה משהו שהדליק לנו את הצורה. בליגת העל לוטשים עיניים ליום בו יקבל אזרחות, באשקלון יודעים שאם זה יקרה השנה חלומות על ליגת העל יוכלו בהחלט להיות קרובים למציאות.

לא אהבנו: וואלק, ציפינו שלהפועל אילת המשחק הזה יעבור חלק יותר בגרון. הקבוצה של בית הלחמי סך הכל שלטה בעניינים, עשתה בצבע ככל העולה על רוחה ונהנתה מיתרון משמעותי בצבע, אבל דווקא במשחק כזה היינו שמחים לראות יותר דקות ויותר נקודות לגווארדיה הישראלית. מאידך, ראינו 63 נקודות מארבעת הזרים ודקות בודדות להובר, רוינה ודוידי.

 

מכבי קרית מוצקין - אליצור עירוני נתניה

אהבנו: כבר בעונה שעברה לא הרבה נתנו סיכוי לפרוייקט שנבנה בנתניה, אבל נראה שהקונפסט שעבד בעונה שעברה מכה שנית. הקבוצה הצעירה והאנרגטית של נתניה מוכיחה שאסור להספיד אותה ואם להגיד את האמת - כיף לראות שאת הבוקס סקור של נתניה מוליכים 4 ישראלים שגילם הממוצע לא עובר את ה - 21. מילה טובה מגיעה גם לקרית מוצקין שהציגה לראווה שני כשרונות צעירים בדמותם של אוהד דקל ורז מור שסיפקו משחק סולידי.

לא אהבנו: שני הזרים של קרית מוצקין זרקו לא מעט זריקות, והאחוזים, איך נאמר בעדינות? לא משהו. ביום שהדברים קצת פחות מסתדרים לזרים היינו מצפים מהמאמנים לתת את המושכות לישראלים. ומי יודע, אולי התוצאה גם הייתה אחרת.

 

הפועל עפולה - מכבי חיפה

אהבנו: הפועל עפולה נלחמה. נכון, חיפה הופיעה עם שלושה זרים, זה היה משחק ביתי לקבוצה מבירת העמק, ובמאני טיים היא קצת פספסה. ובכל זאת - היא הייתה הקבוצה שכנראה תזכר כזאת שהייתה הכי קרובה לסנסציה, אולי בעונה האחרונה של משחקי גביע המדינה במתכונתם הנוכחית.

לא אהבנו: אירוע מכוער במהלך הרבע האחרון בין דניאל סאוואנה לדיוויד מוסינדי, האחרון גם הורחק לאחר שסימן תנועה מגונה לעברו של המאמן. ילד, אנחנו אוהבים אותך, אבל ככה לא תגיע לרמות הגבוהות.