גביע נוער: יתרון לעמק יזרעאל בחצי

במפגש הראשון בחצי גמר גביע המדינה ניצחה עמק יזרעאל בחוץ את עירוני רעננה 73:60. הצפונים שלא היו בגמר מאז 2010 עם יתרון משמעותי לקראת הגומלין שיערך ב-10.3 בנהלל. ביום חמישי יערך המפגש הראשון בחצי הגמר השני בין מכבי טדי ת"א לאליצור עירוני נתניה.


| safsal

חמישה ימים אחרי מפגש הצמרת בליגה בינהן, שהסתיים בניצחון של הצפוניים ב"מטרווסט", חזרו מכבי עירוני יורם רעננה והפועל עמק יזרעאל להתגושש באותה הזירה בדיוק, הפעם במסגרת המשחק הראשון של חצי גמר גביע המדינה לנוער. במשחק, שהיווה שיחזור לחצי הגמר בין השתיים בעונת 2009/10, צפו כ-350 איש, בהם מרבית שחקני קבוצת הבוגרים של פנינת השרון.

בניגוד לפתיחה הנהדרת של רעננה במשחק הליגה ביום שני, הפעם הייתה זו קבוצתו של מאורו ספארק שבנתה יתרון מוקדם בראשות גבריאל צצ'אשוילי ושלו לוגשי. שלשות של גלעד מלניק, אופק גופר ודניאל רון שמרו את הביתיים בפיגור 16:11 אחרי חמש דקות. רעננה ייצבה מעט את הגנתה, אולם ירדן אשכנזי ולוגשי דאגו להוריד את קבוצתם ביתרון 23:15 אחרי עשר דקות.

הרבע השני היה סיפור שונה לחלוטין, כשקבוצתו של רון נוה מבצעת שידרוג הגנתי משמעותי ועוצרת את יריבתה על תשע נקודות בלבד. שישה שחקנים שונים השיגו עבורה נקודות בדקות הללו ואט-אט צומק הפער ל-32:30 בלבד בהפסקה, כשרק סידרת חסימות מרשימה של צ'צ'אשוילי שומרת את העמק ביתרון קטן.

צ'צאשוילי הגדיל את יתרון קבוצתו בפתיחת המחצית השנייה, אולם שתי שלשות מהירות של גלעד מלניק, כשבתווך נותן עילאי פורמו הגנה טובה ורון מנפק סל מקרוב, איזנו את התוצאה ל-40:40. שלשה של פורמן הפכה ל-44:45 אחרי שצ'צ'אשוילי החזיר את ההולכה לקבוצתו, אבל ליאל מלה קבע 48:47 לכחולים בתום הרבע השלישי.

מלה פתח את הדקות האחרונות עם סל, לפני שאיתמר סאקס הוריד שוב ל-50:49. כאן הגיעה ריצה של האורחים בראשות לוגשי, כשפנינת השרון מאבדת את הראש עם החלטות רעות בהתקפה וחוסר עירנות בהגנה. גם פסק-זמן של נוה לא עצר את יזרעאל כשהתפזר העשן היה זה לוגשי עם שלשה שקבעה 64:59. מלניק במתפרצת ובשלשה ורון עם נקודות מקו-העונשין אחרי חטיפה ועבירה בלתי-ספורטיבית שנעשתה עליו עוד נתנו תקווה למקומיים, כשצמצמו ל-64:56 עם כדור ביד. אולם איבוד כדור ושלשה בצד השני של סער בסון הוציאה את הרוח מהמפרשים של השרונים. לוגשי הספיק להחטיא שלשה מצד אחד של המגרש ולהגיע לריבאונד בצד השני בכדי לקבור שלשה נוספת ללא היסוס ובסיום 73:60 מבטיח לעמק-יזרעאל, שתארח את המשחק השני בעוד 3 שבועות.