דבר הפרשן: יולי קובלנץ מסכם סיבוב

.ממש רגע לפני פתיחת הסיבוב השני, יולי קובלנץ, פרשן אתר איגוד הכדורסל (בשידורי האינטרנט שחוזרים ביום חמישי!) מסכם את מה שראינו בחצי הראשון של העונה, מדבר על המאבקים הצמודים שראינו, ומנסה לנחש מי הקבוצות שיגיעו לפלייאוף


| safsal

--- יולי קובלנץ ---

אז מה היה לנו פה? חצי עונה קצת הפכפכה עוברת על הקבוצות. עד עכשיו אומנם הרמה לא גבוהה במיוחד אבל מתח יש בשפע. אפילו נס ציונה ובאר שבע שסיימו מקום ראשון ושני בהתאמה (שני משחקים חסרים לרעננה) הוכיחו שהן פגיעות למרות קמפיין גביע הירואי. מי לא חשב שעם פתיחת העונה והשמות המפוצצים תהיה עונה טובה, איוון אסקה, ג'ף אלן, טרידוול, הוארטס, קרקטר, מאדן, ג'ייסון וויליאמס, גיבנס, מקשפרד ורוברטס - אלו רק חלק מהזרים המצוינים שכדררו בסיבוב הראשון שמכמה כבר נפרדנו לשלום.

חוץ מבאר שבע ונס ציונה, מי שמסתמנת להיות בחלק הצפוני שקרוב לליגת העל תהיה רעננה ככל הנראה, שמראה שאפשר ואף רצוי לשלב שחקנים ישראלים צעירים ואיכותיים כמו גיל בני ויובל זוסמן. בהנחה שעירוני ר"ג עם רגל וחצי בליגה הארצית, רמת השרון אחרי חילופי הזרים הופכת מקבוצה עם סף שבירה נמוך לאחת שתגרר לקרבות אליה ויש לא מעט את המשך העונה בנסיון לשרוד בליגה.

ממקום רביעי (בהנחה שרעננה שלישית) ועד מקום 12 כל קבוצה יכולה לנצח את האחרת וגם את הראשונות ביום נתון. הפועל ר"ג/גבעתיים מוכיחה שעם הקהל הפנטסטי שלה וסולומון בכושר טוב היא ראויה לחלק העליון, כפר סבא עם שלישייה קטלנית ברשות כהן סבן, ליוניגסטון וווטסון, עפולה עם טרידוול זה סיפור אחר לגמרי, מגדל העמק במבצרה הקפוא עם גאסטון ורלפורד לא תוותר על פלייאוף עליון, קרית אתא עם פויינטר הוירטואוז ודאליס היעיל וחיזוק בהובלת הכדור תתן קרב עד לסוף העונה גם כן לשמונה הראשונות.

מי שתלחמנה על כרטיס נוסף לפלייאוף העליון יהיו העולות האחרונות מהארצית הפועל חיפה ומכבי רחובות. עושה רושם שהרשיון לזרוק מקשת השלוש בחיפה בינתיים נושא פרי, אך האם לטווח הארוך יספיק? אין ספק שגם פה האוהדים יתרמו יותר מגרונם ככל שהעונה תתקדם וינסו להתברג בשמינייה, יחד עם זאת רחובות מראה שככל שהעונה ממשיכה כך גם שחקניה מתחברים, אולי הזרים לא נוצצים אך יעילים, סגל ישראלי לא רע בכלל ברשות גור פורת שמקרין את הנסיון שלו על כל המערכת ועם מאמן ותיק שמכיר את הליגה היטב, אולי היא תהיה השמינית או אף גבוה מכך.

המאבק נגד הירידה הולך להיות לא פשוט בכלל, גליל עליון והוד השרון אומנם עם יתרון משמעותי במניין הנצחונות על רמת השרון אך יש עוד סיבוב שלם ולאור החידוש אצל קנטור תוסיפו לזה פלייאוף תחתון קשוח ומורט עצבים, היורדת הנוספת תהיה עם סיומת של "ן" סופית.

מה לא נאמר על הסגלים של נס ציונה ובאר שבע, "יעלו בהליכה..", "אפשר לסגור את הליגה..", "ינצחו ברוורס..", "החמישייה השנייה תעלה גם.." זה אולי לא העלה את הרמה בסיבוב הראשון אך הכניס פלפל ועניין ורצון של כולן לנצח את ה"גדולות". מגיעות כל המחמאות להנהלות של נס ציונה ובאר שבע על ההשקעה הלא מובנת מאליה. מה שבטוח, המשך העונה הולך להיות מרתק ואף צפוף יותר, מה שנותר זה להצביע ברגליים ולהגיע למשחקים.