דור העתיד ישתתף באירוע הפסגה של פיב"א

השם השתנה כבר בפעם השלישית ומה שנקרא בעונה שעברה מחנה פיב"א עד גיל 15, נקרא החל מהקיץ הקרוב "אירוע פסגה של כדורסל הנשים". המדינות ברחבי אירופה מסמנות את הכישרונות הבאים בתחום המשחק, אימון ושיפוט בכדורסל הנשים ושולחות אותן. עדן ציפל (ראשל"צ) ורוני זהות (רעננה) שחקניות נבחרת הקדטיות סומנו לפרויקט וייצגו את ישראל יחד עם המאמנת הצעירה, הדר רפאל, עוזרת מאמן בליגת העל בפ"ת בעונה החולפת.


| miriam

מה שהיה נחשב בעשור האחרון לאחד המחנות היוקרתיים לשחקניות צעירות, עד גיל 15, משנה את פניו ובשנה ה-11 לקיומו של האירוע - הודיעה פיב"א כי החל מהקיץ הקרוב יהיה זה "מפגש הפסגה של כדורסל הנשים האירופי" של מצוינות. הדגש יהיה לא רק על כישרונות העתיד בתחום המשחק, אלא גם בתחום האימון והשיפוט. "זו ההזדמנות הגדולה של המדינות השונות לחשוף את הכישרונות הגדולים שלהן לכלל אירופה", אומר נסטרוביץ, שחקן נ.ב.א בעברו וכיום מנכ"ל הארגון בסלובניה. ניצנים אפשר היה לראות כבר בקיץ שעבר כשיצאו למחנה השופטת נטלי גליוק, ומהאקדמיה נטע קרומר, המאמנת , והשחקניות עידן שלוש וניצן עמאר - והשנה האירוע צפוי להיות גדול עוד יותר. המחנה יתקיים, גם השנה בסלובניה ויימשך על פני 6 ימים וישלב חלקים עיוניים והרצאות אורח של שחקניות ומאמנים מרחבי אירופה יחד עם אימונים, טורנירים של 5 על 5 והחידוש שממשיך שנה שלישית באליפות, טורניר 3X3 המוכר כטורניר רשמי בפיב"א ומזכה בנקודות בינלאומיות.

מימין: רוני זהות ועדן ציפל, כישרונות העתיד בכדורסל הנשים

מי שנבחרו להוביל את הסגל הישראלי הן שתיים מכוכבות העתיד של הכדורסל הנשי, לאחר עונה קשה ועמוסת מסגרות בליגת הנערות פתחו השתיים את האימונים עם סגל נבחרת הקדטיות וצפויות לשוב לאימונים עם החזרה ארצה. רוני זהות גארדית, מכבי רעננה בנערות ב' ו-א'. זהות שהובילה את נערות ב' לגמר על האליפות, היתה למשמעותית גם בנערות א' עקב ריבוי הפציעות ומשחק שיא שלה בחצי הגמר (11 נקודות) הובילה את רעננה לניצחון בהארכה בדרך לגמר והגנה על התואר. עדן ציפל, הגארדית-פורוורדית הגבוהה של ראשון לציון, זכתה השנה עם הנערות ב' בדאבל. ציפל היתה המצטיינת במשחק גמר הגביע בו זכתה קבוצתה ועם 10 נקודות נבחרה ל-MVP. המאמנת שנבחרה להוביל את המשלחת היא הדר רפאל. רפאל אמנם רק בת 24, אך בשנותיה הקצרות כמאמנת הספיקה להוביל את קבוצת הנשים של הפועל פ"ת לליגה הלאומית (העונה תשחק בליגת העל באותה הקבוצה), את קבוצת נערות א' של האגודה לליגה הבכירה. רפאל גם שימשה בשנה האחרונה כעוזרת לאלי רבי בליגת העל - ובענף סימנו אותה כדבר הבא בתחום האימון. אתר "ספסל" ימשיך ללוות את המחנה שייפתח היום אחר הצהריים.