דניאל מקריי חוזרת לראשל"צ

מקריי, נחתה אמש בישראל והצטרפה לקבוצתו של רועי זלר במקומה של לורין מינסי שאיכזבה מאד מאז הגיעה ארצה. מקריי היתה אמורה להגיע לישראל והלצטרף לקבוצה אחרת לפני כשלושה שבועות, אך בסופו של דבר ראשל"צ היא זו שקלטה את השחקנית לשורותיה עד לסוף העונה. עוד בגזרת ראשל"צ, הגארדית הצעירה, הדר חדד נפצעה בתחילת השבוע ותיעדר, ככל הנראה, עד לסוף הסיבוב.


| safsal

מאז חתמה לורין מינסי בהפועל ראשון לציון, בתחילת שנת 2017, עומד מאזנה של הקבוצה על ארבעה הפסדים וניצחון בודד ב-2 נקודות על מעגן מיכאל. מינסי בכל משחקי הליגה לא הצליחה להגיע למספר דו ספרתי של נקודות וביחס אסיסטים-איבודים, היא במאזן שלילי מלבד המשחק הראשון. בעקבות כל אלה והסתבכותה המחודשת של ראשון לציון בתחתית הוחלט לפני ימים אחדים לערוך את השינוי השני בקבוצה ולשחרר את הגארדית.

מי שתבוא במקומה היא דניאל מקריי (29, 186). הגארדית הגבוהה שנבחרה במקום השביעי בדראפט 2010 בWNBA, חוזרת לקדנציה שלישית בישראל. היא היתה הזרה הראשונה של הפועל ראשון לציון בעונתה הראשונה בליגת העל ובמשחק הבכורה שלה קלעה 30 נקודות כשהדהימה בחוץ את נתניה של ליעד סואץ, טלי נוי ורוני בן נון. ראשל"צ ומקריי המשיכו להיות הפתעת הליגה עם פתיחה של 3-0.

הפעם השניה שמקריי הגיעה לישראל היתה לפני שתי עונות אז שיחקה במדי אליצור רמלה בשנה האחרונה של הקבוצה בליגת העל. מקריי העמידה בשנתה הראשונה בישראל ממוצעים של 18 נק' למשחק, 7.7 כ"ח ו-2.9 אס' וברמלה קלעה 16.9 נק' בממוצע, 7.4 כ"ח ו-3.2 אס'. האם תצליח השחקנית שפתחה את העונה באפריקה לשחזר את היכולת המוכרת שלה ולהחזיר את ראשון לציון לפלייאוף העליון? השאלה תעמוד למבחן כבר ביום שני במשחק נגד הרצליה.

הדר חדד נפצעה ותיעדר כחודש מי שתחסר בסגל ראשון לציון , ככל הנראה, עד לסיום הסיבוב היא הגארדית הדר חדד. חדד נפצעה בתחילת השבוע ולאחר איבחון ראשוני כנראה שתיעדר כחודש ימים והמשמעות היא שתחמיץ את הסיבוב השני ובקבוצה מקווים שתעמוד לרשותם בסיבוב השלישי ומשחקי ההכרעה.