ד"ש מהפריפריה - איפה זה קדרון?

רק 10 ימים עברו והנודניק הזה שוב מבלבל את המוח? כן, בכיף. אין לו משהו יותר טוב לעשות. ואם בטור הקודם הועלו ספקות שירושלים זה פריפריה הרי היום כבר לא יהיה ספק. האולם שבמושב קדרון, במועצה אזורית ברנר, זה פריפריה של ממש. אפילו אני אף פעם לא הייתי שם. והגיע הזמן.


| אדי מינץ

 

אז מה זה קדרון? מושב שמהוה אחד מ-7 ישובים המרכיבים את המועצה האזורית ברנר שהקבוצה מייצגת. הוקם ב-1949, מיד אחרי מלחמת השחרור, ע"י עולים מיוגוסלביה, וזה וודאי מסביר את החיבה היתרה שלהם לכדורסל. המועצה נושקת לרחובות ויבנה ומונה כ-8,000 תושבים.

קיצר יום שלישי הגיע, הלאומית הזיזה לי (ותודה לערוץ הספורט על השידור הישיר, כן ירבו, כן, יהיה שידור גם בשבוע הבא, כן, זה מבטיח לנו עוד טור פריפריה, איזה כיף) את משחקה של קבוצתי ליום רביעי וכך מתאפשר לי לראות השבוע כדורסל בלייב פעמיים. יקירת המדור, הפועל מבועים, יצאה לעוד משחק חוץ, הפעם מול הפועל ברנר, ליגה א', מחוז דרום.

אז איך מגיעים מחיפה למושב קדרון? לאט לאט. את היום ביליתי בכנס מקצועי (תקנות מס הכנסה, קופות גמל, פנסיה, תקרה מזכה, הפקדה מוכרת ושאר מונחים שלא באמת מעניינים אתכם) באזור המרכז. רכבת לא הייתה אופציה ולכן שוב גייסתי את ההונדה האמיצה שלי. שמים וייז, כביש 4, כביש 5, כביש 6 (מה זה? טור הנדסי?) אבל התנועה זורמת יופי ולוקח לי פחות משעה לעשות את 65 הק"מ ולהגיע ישירות לאולם. בלי להסתבך ובלי לשאול אף אחד. מי היה מאמין. אפילו הקדמתי את הקבוצה.        

המארחים הציגו קבוצה צעירה במיוחד כשרובו המוחלט של הסגל מורכב משחקנים בגילאי 21-22. הקהל מנה כ-40 צופים וצופות שנונים ורועשים מה שיצר אחלה אוירה. המשחק התנהל בקצב גבוה כשהטבעות, שידעו ימים טובים יותר, היו סלחניות ממש ואפשרו 23 שלשות משותפות, לא רע בכלל לליגה.

ברנר עלתה בלבן עם ערן פארי, שחר אבידוב, תומר אלוני, עידו ויגודמן ורותם קיסרמן. מבועים פתחה באדום עם רון רחמים, גולן אמסלם, אורן דגני, דולב קינן ואור אלוש.

  אמסלם האורח פתח בשלשה (אחת מ-8 שלו הערב) אבל ברנר הציגה את אלוני שחדר, צלף, נגח (בכדור, כמובן, מטאפורית), אמצע רבע 8:14 למארחים. קצב נפלא בקדרון. פארי המקומי, גבוה שאינו באמת גבוה (ומי היה הכי גבוה במגרש? את זה תגלו רק בסוף) מתמצא יופי בצבע ועם יד רכה, ברוורס ליי אפ ובכל ווריאציה אפשרית מוביל את ברנר לריצת 2-10. האורחים משיבים אש עם אמסלם וקינן (מעתה אמרו גולי ודולי), סוף ראשון 22:26 ללבנים לא לפני שטל בקלו האדום עושה שלשה+בונוס עם הבאזר.

תחילת שני, האורחים ממשיכים לטווח משלוש (סה"כ 14 כאלה, וואו), אמצע רבע 30:31 בלבד למארחים. סל רודף סל, נקודה יתרון ללבנים וההפך. כשכבר נדמה היה שמבועים מצליחה לרדת להפסקה ביתרון פאול טפשי עם הבאזר על קיסרמן מאפשר לו 3/3 מהקו ויורדים למחצית עם 40:41 ללבנים. כמה סימלי שמס' 23 באדום עשה 4 נק' עם הבאזר בסוף ראשון ומס' 23 בלבן עשה בדיוק את אותו הדבר בסיומו של הרבע השני.

תחילת שלישי, הקצב המהיר נמשך. רחמים האורח מספק הטבעה ומוסר שני אסיסטים לשלשות של גולי. עמית כהן המארח משיב בשלשה משלו ואלוני הנהדר בריצה מחוף לחוף פותח פער ושולח את מבועים לפסק זמן. אמצע רבע, 55:55. אלוני וגולי מחליפים שלשות והפעם תורה של ברנר לקחת פסק זמן שממנו דווקא מבועים פותחת פער עם עוד ועוד שלשות של גולי הנהדר. סוף שלישי, 69:62 לאורחים.

תחילת רביעי, מבועים באזורית אבל ויגודמן בלבן משחיל שלשת פינה ופארי חופר את השוויון, 71:71. מבועים לא מספיקה להגיד מועצה אזורית ואלוני את ויגודמן משלימים ריצת 0:10. וואו, איזה משחק ! בקלו, לוקח אחריות עם פאול/סל נחוש שמצמצם, אמצע רבע 74:76 ללבנים. הכל פתוח. ומתוח. מוזמנים למצוא עוד כמה מילים שמתחרזות. דולי את גולי (המקצוע-שלשות במעבר) באדום מכים שוב, ויש לנו עוד מהפך. 83:79 לאורחים, פסק זמן מקומי, 2 דק' לסיום. ברנר חוזרת עם 4:3 מהקו של פארי, דקה לסיום, יתרון נקודה למבועים. שניות לסוף, דולי באדום עם כ"ח של משחק הולך לקו ומנצח עם 2:2 ונגמר. בסיום 87:84 מהנה של ממש למבועים.

קלעים מבועים: 33 נק' לגולן אמסלם (מצטיין המשחק-8 שלשות), 13 נק' חולקים דולב קינן וטל בקלו, 10 נק' לרון רחמים, 8  נק' ליותם אטיאס, 5 נק' לגיל לביא, 3 נק' לאורן דגני ו 2 נק' לאור אלוש. כן שותפו אור מינץ ויוני כהן.

קלעים ברנר: 20 נק' לתומר אלוני, 18 נק' לערן פארי, 14 נק' לרותם קיסלמן, 13 נק' לעידו ויגודמן, 8 נק' לשחר אבידוב, 4 נק' להראל בן דור, 3 נק' לעמית כהן ו 2 נק' חולקים ניר טאוב ועומר מוריץ. כן שותף יובל גל. שפטו היטב, גולן פרגמין המתנשא לגובה של 2 מטרים ושלו שרף.