ד"ש מהפריפריה: ירושלים גם נחשב?

אדי מינץ החליט להיות יעיל במיוחד העונה והנה כבר יש לנו טור נוסף על הנדודים שלו ברחבי הארץ בעקבות דור העתיד שאולי יום אחד יגיע גם ל-NBA (וכנראה גם לא). הפעם הוא חירף נפשו בקור של ירושלים בחיפושים אחרי האולם, באותו משחק שנדחה בגלל המיני מלחמה האחרונה ובדק מה מצב הסטודנטים באוניברסיטה העברית.


| אדי מינץ

 

בקושי עברו שלושה שבועות מהטור הקודם והנה אנחנו שוב כאן. רגע רגע, ירושלים זה בכלל פריפריה? בטח אם תשאלו תל אביבי. העיקר שמבועים זה פריפריה. אז אחרי מפגש הקצוות הקודם מול הפועל אשכול הגיע מפגש קצוות חדש, מול אס"א ירושלים. מהוותיקים ממש ממש (ממוצע גיל 40, כן, ככה בדקנו) ליותר צעירים הפעם, הסטודנטים של האונ' העברית.

האיוונט הוא משחק שנדחה בחודש, מבצע "חגורה שחורה", מכירים? נדמה שזה היה משהו כמו לפני שנתיים. אבל הזיכרון שלנו קצר. אפילו בחירות התחלנו לקיים כל 4 חודשים במקום כל 4 שנים. לא משעמם פה. קיצר מוצ"ש ואס"א ירושלים מארחת בגבעת רם את הפועל מבועים, ליגה א', מחוז דרום.

רכבת ישראל, לשעת המשחק שנקבעה על 21:00, הייתה קצת פחות רלוונטית ולכן גייסתי את ההונדה האמיצה שלי שעברה סופ"ש פרוע למדי בנסיעות בין חולדה-באר שבע-שדרות-מבועים-חיפה-ירושלים-חיפה-פיפי ולישון. בתזמון אלוהי הגענו לעברית בול עם מיניבוס השחקנים. אחרת נראה לי הייתי מחפש את המגרש עד היום. וגם כשכבר יודעים איפה האולם החיים לא קלים כי שער א' כמובן סגור. נוסעים סביב סביב (האוניברסיטה כ"כ גדולה ?!) וגם כשכבר המיניבוס עובר את שער ב'-אני משום מה נשאר בחוץ. עוד קצת שידול- נכנסנו. עוד קצת סיבובים ומגיעים לדרך ללא מוצא הארוכה בעולם- לא פחות משנים וחצי ק"מ. יש אור בקצה המנהרה. יש אולם. והוא אפילו יפה למדי. וקר למדי.        

קיצר לפנינו פחות או יותר דרבי סטודנטים, י-ם מול ב"ש. המארחים בהרכב מלא, האורחים חסרים סטודנט, חייל ונער. 14 צופים (נלהבים יותר או פחות, האורחים יותר) בקהל כש-2/3 מהם דווקא אורחים. על הנייר יחסי הכוחות היו לטובת הדרומיים (מאזן 1-3) אם כי הסתבר שהמארחים (בעלי המאזן ההפוך) בכלל לא פרייארים.

אס"א י-ם עלתה בלבן עם גיל שילה, אושרי קרעי, עומר עמיחי, אלקי שנדור ועידו זבולון. מבועים עולה באדום עם רון רחמים, גולן אמסלם, אורן דגני, דולב קינן ואור אלוש. עמיחי בלבן פתח עם 0-4 זריז אבל מבועים הגיבה במטווח שלשות של אמסלם (4 ברצף) את אלוש (שגם קינח בהטבעה), אמצע רבע 21:7 מוחץ לאורחים. קצב נפלא בגבעת רם, אין על הקור הירושלמי בלגרום לאנשים לרוץ. הקבוצות לוחצות, השופטים שורקים ועד סוף הרבע הצדדים מבלים על הקו, סוף ראשון 26:13 לאדומים. תחילת שני, המארחים רצים 0-7 ורחמים האורח אוגר שתי עבירות תוקף. קצב נפלא כבר אמרנו? אמצע רבע 32:27 בלבד לאורחים. המשחק מתאזן, סל לפה, סל לשם ויורדים למחצית עם 41:35 לדרומיים.

במחצית המאמן המארח ביקש מחניכיו לעצור את משחק הריצה האורח בעבירות וקיבל מהם מלוא החופן. 10/10 ללא החטאה של קינן, דגני ואלוש, מלווה בהגנה חזקה, אמצע רבע, 58:37 אדום אחרי ריצת 17-2. אחרי דקות ארוכות יוחאי אנסבכר בלבן קולע 5 רצופות אבל אלוש באדום משיב בשתי שלשות. יועד אגמון המארח לא יודע את נפשו. סוף שלישי, 67:49 לאורחים. גמור? לא ממש. הירושלמים לוחצים על כל המגרש ורצים 0-7 נוסף. קינן האורח (מחצית שניה אדירה שלו, עם 17 נק') עם עוד פאול/סל מסיים 4 דקות ללא נקודות ועד סוף הרבע הפער נפתח ונסגר כמו אקורדיון, בין 10-17, ונגמר. בסיום 87:75 מהנה ממש למבועים.

קלעים מבועים: 28 נק' לגולן אמסלם (מצטיין-7 שלשות), 22 נק' לדולב קינן, 20 נק' לאור אלוש, 10 נק' לאורן דגני, 5 נק' לרון רחמים ו 2 נק' ליאן מנליס. כן שותפו יותם אטיאס, אור מינץ וטל בקלו.

קלעים י-ם: 21 נק' לאלקי שנדור, 18 נק' לגיא כשר, 15 נק' לעומר עמיחי, 7 נק' לגיל שילה, 5 נק' יוחאי אנסבכר, 4 נק' עוז גיל, 3 נק' לאושרי קרעי ו 2 נק' ליניב אלעזר. כן שותפו שאול ישראל, איתמר יצהר, איתן גודפריד ועידו זבולון. יש שופטים בירושלים ! עשו זאת היטב, דור תובל ודורון שרון.