הגביע שוב צהוב

אחרי 3 שנים, מכבי ת"א זכתה אמש שוב בגביע המדינה לגברים. ראשל"צ בסגל החסר הצליחה לתת פייט 2 וחצי רבעים, אבל לקראת הסיום פערי הרמות הורגשו כשהצהובים הצליחו לברוח ליתרון דו ספרתי גבוה. יובל זוסמן נבחר לשחקן המצטיין, נועם יעקב שחקן העונה בנוער. (צילום: איגוד הכדורסל)


| רוני כהן

 

בצורת בת 3 שנים נגדעה אתמול כשמכבי תל אביב זכתה בגביע המדינה לאחר 69:86 על מכבי ראשון לציון. החגיגות של הצהובים, שזכו בגביע ה-45 שלהם בהיסטוריית המועדון, נמשכו עמוק לתוך הלילה והשכיחו מעט את הקשיים הרבים שהקבוצה חוותה העונה. מעבר לחגיגות הקבוצתיות, היתה זו גם שמחה אישית של יאניס ספרופולוס ,שזכה לראשונה בקריירה כמאמן ראשי בגביע. בסיום המשחק הוא חגג עם השחקנים בחדר ההלבשה, בזמן שהוא אומר בעברית "יש לנו גביע".

רבים צפו שההתמודדות בין הקבוצות תיגמר בתבוסה של ראשון לציון, אך בפועל המשחק היה צמוד ברובו המוחלט, והכתומים סיפקו הופעה ראויה להערכה עם המון רוח לחימה וביצוע מוצלח של תכנית המשחק. מכבי תל אביב התקשתה לפתוח פער משמעותי, כשעלתה ליתרון דו ספרתי רק בסיום הרבע השלישי, אבל בסופו של דבר פערי הרמות עשו את שלהם והביאו את הניצחון הנכסף לצהובים. בסיום המשחק ירדה ראשון לציון מהפרקט ולא השתתפה בטקס הנפת הגביע, במה שהגדירו במועדון כמחאה על אי דחיית המשחק.

למרות ההפסד, ראשון יוצאת מהמשחק הזה עם הרבה כבוד ותקווה לעתיד. ללא ארבעה משחקני החמישייה שלה, ועם סגל שחציו עלה מהנוער, הקבוצה מעיר היין רשמה הופעה מכובדת למדי כשהיוותה יריבה ראויה למרות פערי הרמות העצומים. בקבוצה החליטו לעלות עם חמישיה ישראלית שכללה שלושה שחקנים מהנוער, אך למרבה הפלא אותו הרכב פתח את המשחק בריצת 0:7 מפתיעה, שרק אותתה על רוח הלחימה שליוותה את הכתומים בכל המשחק.

מעבר להקרבה על הפרקט, הכתומים יכולים לשאוב הרבה תקוות לעתיד. בנוסף לעונת הפריצה הנהדרת של נועם דוברת, המועדון קוטף עכשיו את פירות ההשקעה בטל פלד, שמציג יכולת מרשימה למדי בשבוע האחרון. אמש הוא עלה בחמישיה וקלע 11 נקודות (כולל 3/3 מחוץ לקשת), ולאור הסגל הדליל מסתמן שהוא ימשיך לקבל קרדיט ולהתקדם במעלה הרוטציה. בקבוצה גם קרובים לשמירת ההמשכיות על הקווים, כשבתחילת השבוע הבא יחל המועדון במגעים עם גיא גודס, כשהאחרון אמר אמש כי הוא רואה בקבוצה בית עבורו וכי הוא מעוניין להישאר בה.

במהלך המחצית נערך גם הטקס המסורתי לבחירת שחקן העונה בליגת העל לנוער, לאחר סקר שנערך בקרב מאמני ומנהלי מחלוקת הנוער המשחקות בליגה. השנה נבחר באופן די גורף (משני מחוזות הליגה) שחקנה של הפועל עמק חפר, נועם יעקוב. יעקוב הוביל את השרונים למקום הראשון במחוז הצפון ולגמר הגביע, ונראה אם בהמשך העונה זה גם יסתיים עם תארים היסטוריים לעמק חפר.

נועם יעקב ומשפחת תנחום כהן מינץ (איגוד הכדורסל)