"החיים הם תהליך שלא נגמר"

כרמל בוכמן שהוביל העונה את הוד"ש לחצי גמר הפליאוף התפנה לסכם את העונה. על העונה הקשה, ההפתעה ברבע הגמר, היציאה למכללות ועוד. בוכמן לא שוכח לפרגן למאמן ולזר שעשו את ההבדל, וכמובן מהמר מי תיקח אליפות בליגת העל.


| מאיר פרייליכמן

-- שחר ברגר --

אחת ההפתעות של העונה בלאומית הגיעה ברבע הגמר. מכבי הוד"ש שסיימה במקום ה8, הדיחה בסוויפ את עירוני רעננה שסיימה ראשונה וסומנה כמועמדת לעליה. מי שהוביל אותה בסדר עם ממוצע של כמעט דאבל, הוא כרמל בוכמן. 


איך אתה מסכם את העונה של הוד השרון? 

העונה בהוד השרון הייתה מאוד מורכבת עם הרבה אתגרים. היא התחילה בהכנה לעונה באמת מעולה והמשיכה בתחילת עונה לא טובה בכלל. אבל ברגע שהגיע אלינו ורנון טיל העונה תפסה כיוון אחר. ככל שעבר הזמן רק התקדמנו עד לתקופת השיא בה באמת התפוצצנו ומיצינו המון מהפוטנציאל שלנו. 


לא הרבה תקוות תלתה בכם התקשורת. עם סגל השחקנים לא נוצץ ועם שאיפות צנועות ביותר הצלחתם להשתחל לפלייאוף העליון ואף להדיח ברבע הגמר את המדורגת ראשונה, רעננה. בתחילת העונה האמנת שתרחיש כזה אפשרי?
 

מבחינת סגל השחקנים האמנתי ובאמת ידעתי שאפשר לנצח כל קבוצה. אבל היו רגעים שדברים לא הלכו לכיוון הנכון אבל אני שמח שהמאמנים ביחד עם החבר׳ה המובילים ידעו ליצור תפנית. ברגע שזה קרה, האמנו שאפשר להגיע גם עד הסוף. 


עם תחילת הפלייאוף חובבי הכדורסל הישראלי היו בטוחים שרעננה תגבור עליכם בסוויפ קליל ותמשיך את היכולת המצוינת שלה מהעונה הסדירה. מה קרה שם בעצם, מאיפה הצלחתם לייצר 2 ניצחונות כאלו?
 

הסידרה מול רעננה באמת שייכת בעיניי להתעלות של כולם, אבל יותר מכולם לחנן שידע לעשות התאמות טקטיות ולתת לנו את הבטחון שזה אפשרי. 


אולם עתידים ידוע כאולם ביתי מאוד, אך לאורך השנים האחרונות להוד השרון היו עונות שבהן הסגלים השונים שנבנו לא סיפקו את הסחורה בלשון המעטה. מה לדעתך עשה את ההבדל העונה ביחס לשנים הקודמות?
 

להשוות בין עונות, בטח בארץ שלנו זה לא דבר נכון כל כך. ההמשכיות כאן היא לא משהו חזק, לא משנה כרגע מה הסיבות. כל שנה יש שחקנים שונים לגמרי, בין אם אלה זרים או ישראלים. ולרוב גם מאמנים שונים... אז לעניינו, ההבדל הוא בסגל שחקנים ומאמנים. 


בוא נדבר קצת עליך. אתה בגיל נוער סומנת כדבר הבא בכדורסל הישראלי אך היום אנו עומדים במקום אחר לגמרי. אולי היציאה המוקדמת שלך למכללות התבררה כשגיאה בשנים שלאחר מכן? אולי היה צריך להתחיל בקבוצות קטנות בארץ כמו רועי הובר, תמיר בלאט ועידן פז כיום?
 

כל פעם שואלים אותי אם הבחירה לצאת למכללות הייתה שגויה. מי שמכיר אותי יודע שההסתכלות שלי על החיים היא עניין של תהליך שלא נגמר שרק הולכים וגדלים בו. אם רוצים תשובה ברורה לשאלה אם זו החלטה נכונה להשגת המטרות מבחינת הקריירה, תצטרכו לשאול אותי בסוף הקריירה. 


על איזה שחקן צעיר בהוד"ש אתה יכול לשים את האצבע שיוכל לשחק בעתיד בליגת העל?
 

אני חושב שלכל החבר׳ה הצעירים אצלנו יש את הפוטנציאל להגיע לליגה הראשונה. זה תלוי בכמה הם רוצים את זה בעיקר וכמה יהיו מוכנים להקריב. אני באופן אישי מאמין בכל אחד ואחד מהם. 


איפה תרצה לשחק בעונה הבאה?
 

ליגת העל 


גולדן סטייט לוקחת הלילה אליפות?
 

לא יודע אם יקחו הלילה, אבל לצערי יקחו את האליפות. מעריץ גדול של לברון, אבל גולדן סטייט זה פעם בדור. 


פיינל פור ליגת העל עומד בפתח. הימור שלך- מי תזכה באליפות? 


ירושלים. 


 
תהליך שלא נגמר. ביצועי בוכמן מהעונה החולפת (עריכה: שחר ברגר)