המשכיות בראשל"צ הנערכת לעונה הבאה

ראשון לציון החלה לבנות את הסגל לעונה הבאה ואחרי שהשאירו את רועי לזר ורועי לוין שימשיכו לאמן בקבוצה, סגרו בימים האחרונים גם עם עדן פורת שתמשיך לעונה שלישית ועדי לוקס שתמשיך לעונה שניה. הדר חדד בוגרת מחלקת הנערות תמשיך אף היא ובקבוצה מייעדים לה תפקיד מרכזי. גם זרה ראשונה לקבוצה שחקנית קונטיקט סאנס,פיונדה פיצג'רלד, סיכמה בקבוצה.


| מאיר פרייליכמן

הפועל ראשון לציון לא הרשימה בעונה שעברה כשסיימה במקום השביעי, אך נדמה שבקבוצה הפיקו את הלקחים והחלו מוקדם לבנות את הקבוצה לעונה הבאה. רועי לזר ממשיך לשנה שניה כמאמן הראשי ולצידו ימשיך רועי לויןכעוזרו. הצוות הולך יחד כבר 4 שנים וגם בעונה הקרובה ימשיך לשתף פעולה. לשניים צפוי קיץ עמוס כשמלבד בניית הקבוצה החלו בימים אלה את העבודה בנבחרות ישראל כשרועי לזר ידריך את נבחרת הנשים של ישראל במכבייה ורועי לוין נמנה עם צוות האימון של נבחרת הקדטיות שינסו באוגוסט להעפיל לדרג א'. 

בגזרת השחקניות, נעשו מאמצים רבים לייצר המשכיות עם השחקניות המובילות של באגודה והראשונה שביקשו להמשיך איתה היא עדן פורת (20, 180). הפורוורדית שנמנית גם עם סגל נבחרת ישראל, גדלה בהפועל זיכרון יעקב, אך מאז סיימה את גיל הנערות עברה לשחק בהפועל ראשון לציון ובשנה הבאה תפתח את העונה הרביעית בקבוצה. 

שניה לחתום בקבוצה היא עדי לוקס (29, 175). לוקס חזרה בעונה שעברה לקדנציה שניה בקבוצה והיתה זו מהעונות הטובות יותר בקריירה שלה כשסיימה את העונה עם ממוצעים של 9.2 נקודות למשחק 2.5 ריב' ו-2 אס'. 

לצד השתיים האלה נדמה שההחתמה החשובה היא של הדר חדד (18, 179). חדד שולבה העונה בקבוצה הבוגרת אך התמקדה בקבוצת הנערות של האגודה ואחרי שסיימה את העונה כשחקנית חמישיית העונה בליגת הנערות, צפויה לשדרוג מקצועי בקבוצה הבוגרת כצוות האימון מייעד לה מקום מרכזי ומוביל בסגל. 
כחלק מתהליך שהחל וצפוי להמשיך בשנים הקרובות לשלב כמה שיותר בוגרות המחלקה הצעירה בסגל הקבוצה הבוגרת תמשיך לקבוצה הבוגרת גם הקלעית מיקה יקיר (18, 171)יובל ניצן (18, 170) שלקחה חלק בקבוצה בעונה שעברה, והרשימה ביכולותיה ההתקפיות בליגה הלאומית כששיחקה בכרטיס כפול במדי הפועל באר טוביה, צפויה להמשיך אף היא. 

גם זרה ראשונה לראשל"צ לאחר שהרכזת-גארדית פיונדה פיצג'רלד (22, 170), סיכמה. פיצג'רלד שגדלה במכללת טמפל, נבחרה ל-WNBA בקיץ האחרון במקום ה-20 ע"י אינדיאנה פיבר, אך שוחררה ערב פתיחת העונה וחתימה בקונטקסט סאנס. פיצג'רלד מגיעה כרוקית אך אחרי עונה מצוינת במכללה אותה סיימה עם 17.3 נקודות בממוצע ו-7.3 אסיסטים למשחק (כולל 7 דאבל-דאבל) כשהובילה את הקבוצה לראשונה מאז 2011 לטורניר ה-NCAA. בקבוצה מקווים שפיצג'רלד תביא את מה שהיה חסר לקבוצה בעונה שעברה כדי לחזור למקומם הטבעי גבוה יותר בטבלה.