הנציגות במכללות פתחו את העונה נפלא

ירדן דנן קלעית מובילה באקארד, סער מוליכה את המכללה שלה באסיסטים, נוגה פלג פלץ שחקנית חמישייה דומיננטית ברוטגרס העשירה שממעטת לקלוט שחקניות מחוץ לארה"ב, שיר לוי בעונת רוקית כבר תפסה מקום קבע בוושינגטון, ושירה ומיכל ששון מאחדות כוחות באינדיאנפוליס. סקירת פתיחת העונה של נציגותינו מעבר לים.


| שי ברק

סיכום החודשיים הראשונים של חמש נציגותינו בליגת המכללות, רגע לפני שזו מעלה הילוך. עד כה - הן עושות עונה מצוינת ונראה שמוכנות למאני טיים.

 

דור סער – מיין

סער הגיעה לעונה הנוכחית אחרי עונת רוקי נהדרת בסיומה נבחרה לרוקית השנה של הקונפרנס (אמריקה-איסט).

בעונה השניה שלה, כשנטל ההוכחה עליה והציפיות ממנה להפוך לשחקנית מובילה, נדמה שהיא פורעת את השטרות ומצדיקה את הבכירה מהשנה שעברה. עד כה ב-11 המשחקים הרשמיים שהתקיימו, פתחה בחמשייה בכולם. מלבד במשחק יחיד בו שיחקה 29 דקות חצתה בכל אחד מהמשחקים את 30 הדקות ושלוש פעמים כלל לא ירדה מהמגרש.

משחק השיא שלה העונה היה נגד בראון אותו סיימה עם 10 נק' ו-11 אס', כשלפניו ניצחה את הארוורד עם 11 נק' ו-9 אס'. פעמיים העונה קלעה שיא נקודות של 15.

עד כה העונה קולעת דור סער 7.7 נק' בממוצע, מורידה 2.5 כדורים חוזרים ומוסרת 5.5 אס' (ראשונה בקבוצה בקטגוריה זו). בסה"כ שיפור של 2 נקודות בממוצע וכמעט 3 אסיסטים ביחס לעונה שעברה.

מיין אגב, רק במאזן 7 ניצחונות ו-4 הפסדים, אחרי שני הפסדים רצופים בשבועיים האחרונים.

 

נוגה פלג-פלץ – רוטגרס

עונת הבכורה של פלג פלץ מעבר לים, נפתחה בצורה נפלאה. השחקנית חתמה במכללה עם שם גדול שמשחקת באחד הקונפרנסים היותר איכותיים כדי להבין את גודלה ויוקרתה של המכללה דיי להבין שכל משחקי הבית שלה משודרים בערוצים בתשלום וכרטיסים למשחק עולים סביב 20$. משחקי ליגה סדירה במכללות, כן?

פלג-פלץ, השחקנית ה"לא אמריקאית" היחידה בקבוצתה, עלתה ב-9 מתוך 10 המשחקים עד כה בחמישייה ובממוצע משחקת 16 דקות וחצי, כששלוש פעמים אף שיחקה למעלה מחצי שעה. במשחקי הראשונים קלעה פעמיים בדו ספרתי (כולל שיא עונתי עד כה 15 נקודות, אך במשחקים האחרונים מתקשה למצוא את הטבעת, אבל זוכה לאמון כי היא אחת השומרות הטובות בסגל קבוצתה.

עד כה נוגה פלג פלץ מחזיקה בממוצע של 6 נקודות, 1.6 אס' ו-1.8 כ"ח. כל זה בחודשי ההסתגלות הראשונים שלה מעבר לים.

רוטגרס פתחו את העונה במאזן של 7 ניצחונות ו-3 הפסדים, אך נמצאות במגמה חיובית ורצף של 2 ניצחונות לקראת פתיחת משחקי הקונפרנס (ביג10) בשבוע האחרון של דצמבר.

 

שיר לוי – וושינגטון סטייט

דוגמה מובהקת לסיבה שלישראליות ייתכן ועדיף לשחק מעבר לים. לוי בוגרת המחלקה הצעירה של ראשל"צ עברה 3 תחנות בקריירה של בליגת העל ושיחקה בממוצע 13 דקות למשחק.

בעונתה הראשונה, כרוקית, במכללת וושינגטון, פתחה עד כה בכל 11 משחקיה בחמישייה של הקבוצה ושיחקה בממוצע 19.8 דק' למשחק.

במשחק השיא שלה עד כה, נגד בויס, שיחקה 33 דקות וקלעה שיא עונתי של 13 נק' (3 מ-4 מחוץ לקשת).

לוי מקבלת הערכה רבה בקבוצה וגם לא מעט קרדיט ומעמידה את הממוצעים הטובים בינתיים בקריירה שלה.

עד כה בשנת הבכורה, שיר לוי קולעת 3.1 נק' בממוצע, מורידה 2.3 כ"ח ומוסרת 1.2 אס'.

וושינגטון , שקיוותה לפתיחה מוצלחת יותר של העונה, מגיעה למשחקי הקונפרנס (פק-12), שייפתחו בסוף דצמבר, במאזן שלילי של 4 ניצחונות מול 5 הפסדים, אבל עם ניצחון גדול בלאס וגאס, לפני 10 ימים שאולי ייתן ביטחון לקבוצה.

 

ירדן דנן – אקארד

הנציגה הותיקה ביותר שלנו מעבר לים, שנה רביעית במכללות, ולא יהיה מוגזם להגיד שמדובר בכוכבת הגדולה של קבוצתה. היא הקלעית המובילה בקבוצתה ושלישית בין המוסרות ושיחקה הכי הרבה דקות מתחילת העונה. זאת מעבר להיותה "פרזנטורית" כמעט קבועה והפנים של המכללה בתקשורת האמריקאית.

דנן פתחה בכל משחקי קבוצתה העונה ומשחקת מעל 25 דקות כמעט מדי ערב, כולל 3 משחקים בהם שיחקה מעל 30 דקות (ממוצע 28 דקות). דנן קלעה העונה 4 פעמים מעל 15 נקודות למשחק, ומשחק השיא שלה הגיע בשבוע האחרון אותו סיימה עם 19 נקודות. משחק נוסף שראוי לציין היה נגד פלורידה טק שם קלעה 17 נקודות, וגם מסרה 4 אס' (כולל 4 ריב' ו-4 חט').

בסך הכל ירדן דנן העונה בממוצע 13 נק' למשחק, 4 ריב' ו-1.9 אס'. המספרים הטובים ביותר שלה בקריירה עד כה.

אקרד כבר החלה את משחקי הקונפרנס והיא במאזן של שני ניצחונות (פלורידה טק וסיינט ליאו) והפסד דרמטי , בנקודה, עם הבאזר לבארי.

המאזן העונתי עד כה הוא של 6 ניצחונות ו-3 הפסדים.

 

שירה ששון ומיכל (מיקי) ששון – אינדיאנפוליס

אחרי ששירה ששון נחתה שם לפני שנה, צירפה הקיץ אינדיאנפוליס גם את אחותה, מיכל ושוב, כמו בימי אשדוד, השתיים משתפות פעולה יחד. רק הפעם הן עושות את זה גם על הפרקט ומעט מאד דקות על הספסל.

אחרי שאת רוב השנה החולפת החמיצה שירה ששון בגלל פציעה, העונה שיחקה עד כה 6 משחקים עם הקבוצה ובממוצע 27 דקות. משחק השיא שלה היה נגד טיפים עם 11 נקודות ו-5 אס'.

בסך הכל הממוצעים של שירה ששון העונה הם 5.7 נק' בממוצע , 4.3 כ"ח ו-2.2 אס'.

מיכל ששון השתלבה מצוין באוניברסיטה החדשה שלה, זכתה לכינוי הרשמי "מיקי" ופתחה בחמישייה ב-9 מ-10 משחקי הקבוצה. מיקי ששון שיחקה בכל המשחקים מעל 20 דקות מדי ערב, ו-4 פעמים מעל 30 דקות. נגד הילסדייל קלעה 10 נק' ולקחה 7 כ"ח והיא שלישית בקבוצה בריבאונדים (ושניה רק לבנואה , 1.88 מ', בריב' ההגנה).

סה"כ למיכל ששון העונה, 29 דק' משחק בממוצע, 4.3 נק', 5.1 ריב' ו-3.3 אס'.

אינדיאנפוליס קיימה עד כה משחק אחד במסגרת הקונפרנס (GLVC) והפסידה ללואיס 73:68. מאזנה העונתי של המכללה עומד על 6 ניצחונות ו-4 הפסדים.

 

נמשיך לעדכן עדכון חודשי עד לחודשי ההכרעה במרץ.