הערב: גמר גביע בכיסאות גלגלים

בשיחזור מדוייק של גמר הגביע וגמר הפליאוף מאשתקד, גם השנה מחכה לנו קלאסיקו בין הדאבליסטית איל"ן ספיבק ר"ג לבין היריבה המוכרת בית הלוחם חיפה. לפני המשחק יערך טקס הוקרה לרועי רוזנברג שפורש מהנבחרת אחרי שנים רבות.


| safsal

חגיגת גמר הגביע של ליגת הכיסאות גלגלים תיערך מחר (שלישי) באולם הדרייב אין בתל אביב (כניסה חופשית, ג'אמפ 17:30). השנה גם יציינו לפני המשחק ארוע מיוחד - 50 שנה לזכיה הכפולה של נבחרות הגברים והנשים של ישראל במדליית זהב פראולימפית במשחקים האולימפיים שנערכו בארץ.

עוד ארוע מרגש שיערך הוא טקס הוקרה לרועי רוזנברג, שחקן נבחרת ישראל שנים וזכור כאחד מגדול השחקנים שלבש את המדים הלאומיים.

בזמן המחצית צפויה להיערך תחרות קליעות היתולית בין ארבעה כדורסלנים פראלימפים לבין פיני גרשון, שמעון אמסלם, מוטי דניאל והכדורסלנית לירון כהן, כשכולם ישובים בכיסאות גלגלים.

ועכשיו לתכלס. שתי הקבוצות ששולטות בליגה בשנים האחרונות ונלחמו על כל התארים נפגשות גם הפעם. מצד אחד הדאבליסטית ומחזיקת הגביע ב-4 השנים האחרונות, איל"ן ספיבק ר"ג. ר"ג היא הקבוצה הצעירה בליגה המבוססת בעיקרה על שחקני בית שבמועדון מגיל מאוד צעיר (בניגוד לבית הלוחם שרוב שחקניו נפצעו לאחר גיל 20 ובשירות הצבאי). מדובר בקבוצה מהירה שאוהבת ללחוץ, עם שחקני נבחרת עתודה ובוגרת. הקבוצה ניצחה את כל משחקיה העונה ומוליכה את ליגת העל.

בצד השני, זאת שהפסידה בגמר הגביע ובגמר הפליאוף אשתקד, בית הלוחם חיפה. חיפה היא קבוצה שממוצע הגילאים בה הגבוה בליגה, אך עם זה בא הנסיון. 3 שחקני נבחרת בהווה + 4 שחקני עבר ברמות הכי גבוהות באירופה. הקבוצה הגבוהה בליגה תנסה להתבסס על יתרון הגובה שלה ולהאט את המשחק. לחיפה סגל מעט קצר שהתחבר בשלבים המכריעים של הליגה לאחר שחלקו היה פצוע. בליגה לחיפה יש 3 הפסדים בלבד העונה.

בסגל של ר"ג אפשר למצוא שמות בולטים כמו ליאור דרור - מאמן הקבוצה ושחקן. דרור הוא שחקן ותיק ששיחק שנים באירופה ובנבחרת ישראל. עושה את הקבוצה טובה יותר, במאני טיים, הכדור ילך אליו. לצידו שי ברביבאי - שחקן צעיר עם ניקוד אמצע שעובד קשה. כנראה ימצא את דרכו לאירופה בשנה הקרובה או בזו שאחריה. בעל יד טובה מבחוץ, מארגן את המשחק מהאמצע.

גם אצל חיפה יש שמות שמוכרים לחובבי הענף: דותן מישר הבלתי נגמר, שגם בגילו, החופר הכי טוב בליגה. ניסיון אירופאי עשיר. שחקן חזק מאוד ומנהיג על המגרש. יעזור לו שי חיים הידוע בכינוי "הגריזלי". שחקן ניקוד אמצע מאוד חזק, מהיר וחכם. מאזן את המשחק של חיפה.

סגל בית הלוחם חיפה: איתי אלימלך, דותן מישר, אבי בן שימחון, יניר עוז, מאהארן חמדן, שי חיים, עלי בן עטר, אבי קורדובה, יוסף סאורי, ייבגני אברמוב. מאמן לירן הנדל, עוזרי מאמן יעקב ממן ודותן מישר.

סגל איל"ן ספיבק ר"ג: רותם פיליפס, שי ברביבאי, עידו שקורי, עמית ויגודה, עבד קשוע, ליאור דרור, תומר יצקן, אבישי אלמקייס, יהושע אליזרוב, מוסאב גאיוסי, ארתור חסון, מקס פקרמן. מאמן ליאור דרור, עוזר מאמן טל רם.


קצת טריוויה:
- איל"ן ספיבק בר"ג הייתה אימפריה בעבר, אבל עד לפני כמה שנים כלל לא הייתה בליגת העל. בעקבות פרוייקט הצעירים שנערך בארגון, התחילו לראות פירות ולראיה כל התארים האחרונים.

- דותן מישר היה מרים משקולות באולימפיאדה באטלנטה.

- בחיפה משחק השחקן הגבוה בליגה: 2.04