הערב הגדול של הלוי

עם 43 נקודות במשחק היסטורי כמעט, ליאור הלוי החזיקה במו ידיה את באר טוביה בחלק העליון בטבלה. זאת בזמן שהגלבוע כבשה את הפסגה במאזן מושלם, גליל עליון (עם ניצחון על חיפה) נצמדה לירוקות וגם לכאוכב וירושלים שממשיכות לנצח וחולקות את מקומות 2-6. כפ"ס עם 100 נקודות חזרה לנצח, ו-וינגייט גברה על נתניה בדרבי.


| שי ברק

 טבלת הליגה וחדשות נוספות

"במילים שלי" סיכום המחזור/ טור של הכותב

המחזור החמישי הביא איתו כמה סיפורים גדולים שמחזקים את מה שנכתב פה בתחילת העונה.

על ליאור הלוי נכתב השבוע לא מעט, והיא ראויה לכל אזכור. שחקנית נבחרת העתודה וסגל הנבחרת הבוגרת, שסבלה בעונה שעברה מפציעה ומיעטה לקבל דקות עם חזרתה "נשכחה" בחלון המשחקים הנוכחי של הנבחרת למרות שהיא בכושר אדיר עם 21.2 נק' ממוצע עונתי והשבוע 43 נקודות(!)

שניה לה היתה מור בורודובסקי בת ה-24 שהיתה בדור נבחרות הנערות והעתודה עם נוף קדם, מאי דיין ואחרות. מולן שיחקו יובל ניצן (בת 20) וענבל מיכל (20, שחקנית נבחרת הקדטיות בעבר), שקלעו יחד 33 נקודות. את כולן, איכשהו הענף פיספס.

על גלבוע כבר סיפרנו בשבוע שעבר, ואין מה להוסיף חוץ מזה שהן הגדילו את הפער בצמרת וכעת הן היחידות בליגה ללא הפסד – אך הסיפור הוא שבמשחק הניצחון קלעה יעל טויטו (בת ה-20) 18 נקודות וסיימה כקלעית המובילה בסגל המונה בין היתר את הדר גוטין וטלי בן ישי. עד כמה אבסורד המצב? הדר גוטין בת ה-27 בסך הכל זוכה בענף להתייחסות של "שחקנית עבר", כך גם בר סלע עד לא מזמן שחקנית נבחרת ישראל ובמקום לחזק את עמדת הפנים בתקופת חילופי דורות (היא רק בת 26), אף אחד לא מתעניין בשחקנית שמובילה את כאוכב לצמרת עם 21.2 נקודות בממוצע העונה.

לא נעבור על כל המשחקים רק נציין את רוני גולדין (בת 20) עם 32 נקודות, רומי לוי שקלעה 19 נקודות מול שירה בן דוד שהגיבה עם 13.

בליגה הלאומית השנה אולי יש פערי רמות שיצרו 5 מובילות ולא מעט קבוצות אמצע טבלה, אבל הליגה הלאומית השנה כוללת את כל השחקניות שהיו צריכות להוביל את הענף כיום אך הענף הראה להן כתף קרה ואת ההשלכות נראה בתקופה הקרובה. בינתיים כל מי שמתגעגע למה שהיה פה פעם ומה שהיה יכול להיות – שיתחבר לליגה הלאומית. אנחנו מבטיחים שיגלה את יולי גרוסמן, הדר רפאל, עדן פורת, דניאל חג'ג', קרן נחמה, רג'י גליידה ורבות אחרות בעונת שיא.

גם אם המאבק על העליה נראה סגור – הליגה אטרקטיבית ומהנה. נמשיך לעקוב ולעדכן.

 

הפועל גליל עליון 71 – מכבי חיפה 67

נראה כי לוח המשחקים "עשה טוב" לגליל העליון. את המשחק הקשה ביותר של העונה (הגלבוע החזקה בביתם) הם קיבלו במחזור הפתיחה ומשם יש עונה שלמה, להפיק לקחים, ללמוד, להשתפר ולהתקדם. הגליל עדיין רחוקות מלהרשים, כשהשחקניות והמאמן החדש לומדים אחד את השני, אבל כשהן כבר עם ניצחון רביעי ברציפות ובמאזן זהה לכל דבוקת הצמרת נראה שהגליל מצהירות כוונות, כשלהנחיל את הפסד הבכורה למכבי חיפה מהווה את שיאו של התהליך. מכבי חיפה מהצד השני נמצאת בשלב בו הגליל היתה אחרי מחזור הפתיחה. חיפה הפסידה את הגביע וגם ספגה הפסד ליגה ראשון במגרש חוץ קשה – הפסד שאפשר לספוג, הפסד שהגיע אחרי לא מעט דקות בהן חיפה היתה עדיפה. השאלה לאן הולכים מכאן?

הפתיחה היתה שייכת לאורחות שתפקדו טוב בדקות הראשונות ועלו ליתרון מוקדם 7:2 משלשה של עמית גור. המקומיות הגיבו בריצת 11-0 ועלו ליתרון 13:7 בזכות שבע נקודות רצופות של רבקה רוס. הפתיחה, כאמור, העידה על המשחק כולו. משחק צמוד ורווי מהפכים. חיפה חזרה ליתרון בריצה משלה. שיר רביב, בנקודות ואחריהן אסיסט לשלשה של תירוש החזירו את חיפה. השלשה השניה ברציפות של תירוש השלימה ריצת 8-0 והיתרון חזר לחיפה, כשאלה יערי קבעה עם הבאזר 19:15 ירוק בתום הרבע הראשון.

הרבע השני המשיך להיות שקול, המקומיות חזרו למשחק עם נקודות של רוס ומוזס אך שי אלון עם 5 נקודות מהירות משלה החזירה את חיפה ליתרון 29:25. ההפרש נשמר גם בדקות שחלפו עד להפסקה. שלוש קליעות עונשין של עמית גור נענו בשלשה של שני לוי וחיפה שמרה על יתרון קטן במחצית 39:35.

הרבע השלישי לא הביא שינו, הסיפור חזר על עצמו כשהמקומיות פתחו חזק בדקות טובות של קרן נחמה שקבעה שוויון 39 מהיר. חיפה הגיבה בריצת 8-0 עם נקודות מהקו של דניאל חג'ג' וסל של עמית גור וקבעו יתרון שיא 47:39. מיתר אסולין ענתה בשלשה חשובה שאחריה הגיעו וסלים נוספים של רוס ונחמה, רק 47:46 ירוק.  עד סיום הרבע חזרו הגליל ליתרון וקרן נחמה שפתחה את הרבע גם סגרה אותו (52:51), יתרון מקומי מינימאלי לפני הרבע האחרון.

הנדנדה נמשכה אל תוך הרבע האחרון. שי אלון בשלשה קבעה 55:53 לחיפה, רוזנסטון ענתה בשלשה משלה והחזירה לגליל את היתרון  55-53.  בדקות ההכרעה דניאל חג'ג' לקחה פיקוד אצל הירוקות ובכניסה לשתי הדקות האחרונות קבעה יתרון 65:62 לאורחות. הגליל איבדה את מיתר אסולין בעבירה חמישית, אך לא איבדה את המשחק כשרוס עם סל קשה צימקה לנקודה, האורחות איבדו את הכדור למתפרצת גלילית שהסתיימה בסל ועבירה של נחמה 67:65 גליל דקה לסיום ההתמודדות. מכאן ועד הסיום הקרב היה קרב עונשין ובעוד בחיפה קלעו 0 נקודות מ-4 הזדמנויות, בגליל דייקו בכל 4 הזריקות (לוי ורוס) והבטיחו את הניצחון.

קלעו להפועל גליל עליון: רבקה רוס 26, שני לוי 15, מיתר אסולין 14, קרן נחמה 11, אמה רוזנסטון 3, קרן מוזס 2.
קלעו למכבי חיפה:  שי אלון 15, עמית גור 13, דניאל חג'ג' 12, אלה יערי 11, שיר רביב 7, ספיר תירוש 6, ניר בהיר 3.

 

אליצור תל אביב 83 – הפועל באר טוביה 87 (בהארכה, 71:71)

אליצור ת"א, עדיין ללא ניצחון ליגה אך מתחברת ומתקדמת ממשחק למשחק אירחה את באר טוביה כשהיא פגיעה במיוחד. 2 מתוך הקלעיות המובילות של הקבוצה נעדרו. ירדן עיבל עדיין פצועה ממשחק הליגה האחרון ואוריאן אמסלם נעדרה מנסיבות אישיות כך בסגל חסר וללא גארדית יוצרת עלתה באר טוביה למשחק וקיוותה למשחק טוב של חן וייסבורט ונערות הקבוצה, למזלה ליאור הלוי הגיעה בכושר התקפי נדיר, לקחה קבוצה שלמה על הגב והובילה אותה בעיקר במאני טיים עם סלי קלאץ' נדירים בדרך לניצחון ותל אביב שהרגישו חמש שניות לסיום שהנה הניצחון בידיים שלהן, נכנעו בפעם החמישית העונה.

המשחק נפתח בשליטה מוחלטת של האורחות, אך שחקניות תל אביב הצליחו למחוק את הפיגור במחצית השניה ואף להוביל בשניות הסיום, רק שבהתקפה האחרונה שלחה הלוי שלשה גדולה שכפתה שוויון ובהארכה, חוסר ריכוז של המקומיות העניק לאורחות את הניצחון.

הרבע הראשון היה צמוד, באר טוביה התקשו למצוא את שיטת המשחק המתאימה להן והלכו פנימה לליאור הלוי (10 נקודות ברבע הראשון) ולמור בורודובסקי (4 נקודות) שקלעו את כל נקודות הקבוצה, אבל בתל אביב קיבלו משחק שיא נפלא מענבל מיכל שקלעה 9 נקודות רק ברבע הראשון וביחד עם סבינה מרדנוב ועדן מצארווה הובילו את קבוצתן ליתרון 15:14 בתום הרבע הראשון.

הרבע השני היה סיפור שונה לחלוטין בבאר טוביה צלפו 30 נקודות וברחו ליתרון שבשיאו נגד ב-20 הפרש. עוד 11 נקודות הוסיפה הלוי ברבע השני וכשבר אביטל איפסה את היד וצלפה שלשה ועוד 3 נקודות וכשגם וייסבורט (שתי שלשות ברבע) ומיקה שני ירו מחוץ לקשת היתרון של האורחות הגיע עד 41:23, כששני זר אביב וענבל מיכל דאגו לקזז אותו מעט עד ההפסקה 44:30 במחצית.

בפתיחת הרבע השלישי עוד הצליחה באר טוביה לשמור על יתרון דו ספרתי, המשחק היה צמוד הקבוצות החליפו ביניהן נקודות ואחרי 7 נקודות רצופות של בורודובסקי מול זואי רייכמן שענתה עם 6 נקודות ויובל ניצן שהשלימה היתה התוצאה 53:43, מכאן השתנה המומנטום, בבאר טוביה היתה ירידה ברמה ובתל אביב לא ויתרו ועד סוף הרבע רצו 6-2, מצארווה ורינת בן יעקב הוציאו לפועל ופתאום רק 6 הפרש כשנותרו עוד 10 דקות לשחק.

הקמאבק נמשך ברבע האחרון מול שלשה של בורודובסקי ענו מצארווה בשלשה וענבל מיכל עם ארבע נקודות רצופות, ההפרש ירד ל-2 (58:56) ובן יעקב השלימה את הקאמבק וקבעה שוויון 62, ארבע דקות לסיום. מיקה שני ובורודובסקי עוד החזירו את באר טוביה ליתרון, אבל המומנטום היה בצד המקומי, זר אביב עם סל ועבירה, סבינה מרדנוב בארבע נקודות משלה יצרו מהפך ויתרון 71:68 חמש שניות לסיום. באר טוביה קראו לפסק זמן, חזרו עם תרגיל שמצא בסופו את ליאור הלוי לקליעה מול הסל ועם הבאזר השלשה צללה פנימה . ה-א-ר-כ-ה.

המשחק הדרמטי המשיך לתוך הארכה אותה פתחה אליצור ת"א טוב יותר ועלתה ליתרון 5 נקודות, מיקה שני ענתה בשלשה ואז יובל ניצן לקחה אחריות עבור המקומיות ועם 8 נקודות רצופות (2 שלשות) הובילה את הקבוצה לשוויון 83 כשבצד השני ליאור הלוי עונה לה פעם אחר פעם עם 7 נקודות אישיות רצופות. באר טוביה נשלחה לקו וייסבורט דייקה פעם אחת, שני פעמיים וכשנותרו 21 שניות על השעון הוליכה באר טוביה 86:83 ונותר כדור מכריע לאליצור. הקבוצה הלכה לשלשה, הזריקה יצאה החוצה והמשחק הכי דרמטי עד כה העונה הוכרע בניצחון מדהים של האורחות.

קלעו לאליצור תל אביב :ענבל מיכל 18, יובל ניצן 16, עדן מצארווה 12, סבינה מרדנוב 11, זואי רייכמן 10, שני זר אביב ורינת בן יעקב 7 כ"א, יעל שטיינברג 2.
קלעו להפועל באר טוביה :ליאור הלוי 43, מור בורודובסקי 11, בר אביטל וחן וייסבורט 10 כ"א, מיקה שני 9, סול קרמר 4.

 

הפועל כאוכב 76 – אליצור יבנה 69

אליצור יבנה ידעה שניצחון חוץ נוסף שלהן העונה יכול להביא אותן למאזן דומה לזה של כאוכב והמשמעות היא שהן עושות צעד נוסף לצמרת. יבנה הגיעו ללא אלכס גיטצ'נקו אבל במשך 38 דקות היו צמודות ואף הובילו נגד הפועל כאוכב ששוב הראתה אופי וניצחה משחק צמוד וקשה כדי לעלות למאזן של 4 ניצחונות והפסד כמו למקום השני בליגה. בכלל, כאוכב של השנה מראה שהתבגרה בפן המנטאלי. למרות שהן רחוקות מלהרשים, עד כה הצליחו לנצח כמעט בכל ההתמודדויות הצמודות שלה (להוציא את המשחק בירושלים בו איבדו 3 שחקניות בעבירות ברבע האחרון).

המשחק נפתח צמוד וכאוכב הלכה אל הנשק המרכזי שלה משחק הפנים. למרות שגם ביבנה יש מי שיתמודדו בצבע, האורחות התקשו לעצור את בר סלע שקלעה 13 נקודות ברבע הראשון ויחד עם נקודות של עלית כהן הוליכו את המקומיות ליתרון מינימאלי בסוף הרבע הראשון 19:18., כשביבנה 6 נקודות של נופר לוי ו-4 של רג'י גליידה עזרו לענות ולהישאר צמודות. המשחק הצמוד והפכפך נמשך אל תוך הרבע השני כשעם 8 נקודות של גליידה ושתי שלשות של לי קפיטולניק (במשחק מצוין) החזיקו את עצמן ביתרון בחלקים שונים ברבע, אבל את הרבע סגרו הגארדיות של כאוכב. היא סלאח וסירין מוחמד בשלשות הצטרפו לעלית כהן ואסיל עודה ובמחצית 39:37 לכאוכב.

יבנה הבינו שהן מסוגלות לעשות את זה ועלו נחושות ועם הגנה חזקה למחצית השניה. שלשה שלישית של קפיטולניק הצטרפה לשתי שלשות של בת אל לזמי ועם נקודות של גליידה בצבע ירדה יבנה בסוף הרבע השלישי ביתרון 56:54. בכאוכב עלית כהן עם שתי שלשות ועוד 5 נקודות של סלע שמרו את כאוכב בהפרש חד ספרתי לקראת הרבע המכריע. השלשה החמישית של קפיטולניק פתחה את הרבע האחרון, קפיטולניק ולזמי המשיכו וקלעו ונראה היה שיבנה תצליח להנחיל הפסד בית ראשון ליריבה, אבל אז הצטרפה פיירוז חאג' (7 נקודות ברבע האחרון) לכהן וסלע וברבע של 22-13 ברחה כאוכב לניצחון הקשה והחשוב נגד יבנה.

קלעו להפועל כאוכב: בר סלע 24, עלית כהן 18, פיירוז חאג' 15, אסיל עודה והיא סלאח 8 כ"א, סירין מוחמד 3.
קלעו לאליצור יבנה: לי קפיטולניק 20, בת אל לזמי 18, רג'י גליידה 16, נופר לוי 9, שחר עמית 3, טל ברזל 2, ענבר אנוליק 1.

 

א.ס 'קורקט טים' רמת השרון 58 – הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 76

את המשחק פתחו הגלבוע כשהן חולקות את הפסגה עם חיפה וסיימו אותו כמוליכה היחידה. חיפה שהפסידה לגליל דקות לפתיחת המשחק נגד רמה"ש, נתנה לאדומות את המוטיבציה הדרושה והגלבוע שלא התקשתה לנצח את רמה"ש חתמה את המחזור בשעה 22:10, עם הניצחון שהוביל אותן לפסגה. רמת השרון נכנעה ליריבה עדיפה, ומצאה את עצמה בסוף הערב במקום העשירי כששוב לא מצליחה לנצל את הביתיות לזכותה ומתקשה לעבור את 60 הנקודות בבית.

רמת השרון עוד עלתה ליתרון 2:1 בפתיחת המשחק מנקודות של לורן בניטה ומאיה מדרי החזירה לשוויון 4, לפני שיעל טויטו בסל ועבירה וטלי בן ישי העלו את האדומות ליתרון 9:4, אחרי 3 דקות, יתרון אותו לא שמטו עד לסיום. הילה הוניג החזיקה את רמה"ש, בעיקר מול הגבוהות האדומות שהכדורים נכנסו אליהן פעם אחר פעם, אך כשנשרקה לה עבירה שלישית מהירה, המקומיות איבדו את העוגן בצבע ועד שהצליחו לייצר התאמות הגלבוע כבר עלתה ליתרון דו ספרתי. אחרי מתפרצת של טויטו הגיעה שלשה של ענבר לברון ויתרון 20:10. מאיה ברקוביץ הוסיפה שלשה שניה, לי אורן ענתה בשלשה משלה אבל את המילה האחרונה אמרה קרן בויס וקבעה 26:13 בסוף הרבע הראשון.

בתחילת הרבע השני המשיכה הבריחה של הגלבוע. רמת השרון שהסתבכו בעבירות, גם לא הצליחו לייצר סלי שדה במשך 4 דקות והגלבוע הגדילה את יתרונה בהדרגה כשעדי וינד במתפרצת ואחריה 5 נקודות רצופות של הדר גוטין העלו את הגלבוע ליתרון שיא 33:15. נקודות עונשין של אופיר אליהו וסל של לורן בניטה הובילו למיני ריצת 5-0, אותה עצרה יעל טויטו עם עוד חמש נקודות משלה וקבעה 38:22. בגלבוע הלכו אל הספסל וזה הראה שלא נופל מהחמישייה הראשונה ורק 4 נקודות של סהר דגן סמוך להפסקה הצליחו לסגור את הרבע בשוויון 41:28.

הילה הוניג חזרה למשחק בפתיחת הרבע השלישי והראתה כמה היתה חסרה לרמה"ש ואולי המשחק היה מתפתח אחרת אילמלא. הוניג הלכה באגרסיביות לריבאונד התקפה וקלעה 6 נקודות אישיות רצופות שהורידו ל-7 הפרש בלבד (41:34). בגלבוע לא נבהלו וחזרו ליתרונות שלהן, סחטו עבירות, הלכו לקו והחזירו את ההפרש לדו ספרתי. האוויר יצא מהמפרשים של המקומיות וגלבוע נעצו את המסמרים שסגרו את הסיפור. שתי שלשות של טלי בן ישי ועוד אחת של ענבר לברון קבעו 57:38 באמצע הרבע השלישי. גוטין עוד העלתה את ההפרש מעל 20 והגלבוע שמרה עליו עד לסוף הרבע כשירדה ביתרון 61:40.

הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד. בגלבוע רצו להבטיח את הניצחון והמשיכו לשחק עוד מספר דקות ברבע האחרון עם הסגל החזק שלהן. טלי בן ישי והדר גוטין הוסיפו עוד 8 נקודות ברבע וענבר לברון מצאה את יעל טויטו באסיסט יפה לנקודות שלה שקבעו 72:50. בדקות הסיום לורן בניטה עם 6 נקודות ועוד 2 של אופק אפרגן רק קיזזו מעט מהיתרון שלא שינה את זהות המנצחת.

קלעו לא.ס רמת השרון: לורן בניטה 15, הילה הניג 14, אופיר אליהו 9, סהר דגן 6, לי אורן 5, רוני קלינגר 4, אופק אפרגן ומאיה מדרי 2 כ"א, חופית וקסלר 1.
קלעו להפועל גלבוע מעיינות: יעל טויטו 18, הדר גוטין 17, טלי בן ישי 12, ענבר לברון 10, קרן בויס 5, מאיה ברקוביץ, נועה שבת כהן ונועה שמעוני 3 כ"א, עדי וינד ועדי פירסטנברג 2 כ"א, ג'ני קלכמן 1.

 

אס"א ירושלים 81 – הפועל נהריה 57

הפועל נהריה הגיעה לירושלים אחרי הניצחון השני שלהן העונה ועם לא מעט ביטחון, אבל בירושלים היה ברור שהסיפור יהיה אחר. המקומיות חזרו הביתה אחרי ההפסד בגלבוע והיו חייבות להתאושש ולהתחבר מחדש לקראת התקופה הקרובה, כשידעו ש"זה לא בושה להפסיד לגלבוע" (בפרפרזה לחגיגה בסנוקר). כשלפניהן עוד לא מעט משחקי צמרת מכריעים, הן פגשו בנהריה חילקו נקודות בין 5 שחקניות שקלעו בדו ספרתי ולמעשה, למרות שלא הרשימו, הצליחו לברוח ליתרון משמעותי ברבע הראשון ולהחזיק בו עד לסיום. 

שלשה של הדר רפאל פתחה את המשחק, אחריה 6 נקודות של נטע רפאל ועוד 4 מידי יולי גרוסמן הובילו לרבע התקפי של 21 נקודות בזמן שנהריה נתקעה על 13 בלבד (שפיצנדל 5, הדר לוי 4), ובתום הרבע הראשון ירושלים נראתה בדרך לניצחון קל. אך נהריה לא ויתרה וענתה ברבע התקפי משלה. שלוש שלשות של איזנשטט ועוד אחת של שפיצנדל קיזזו מההפרש של המארחת ובהפסקה רק 4 הפרש ללבנות, 34:30.

שחקניות ירושלים ירדו למחצית והבינו שחייבות לסגור את הסיפור ברבע השלישי אז עלו מהמחצית לפרקט ועם נקודות של יולי גרוסמן ושלשות של הדר רפאל קלעו 21 נקודות ברבע השלישי, עצרו את נהריה על 6 סלי שדה (5 נק' שפיצנדל, 4 הוסיפה אלה פינצי) ובסוף הרבע השלישי 55:46. משם ירושלים המשיכה וברחה ברבע האחרון, נטע רפאל קלעה עוד 4 , יולי גרוסמן הוסיפה עוד 8 נקודות ובשאר חלקו הדר רפאל ועדן פורת בדרך לניצחון בהפרש דו ספרתי כשנהריה נתקעה על 11 נקודות בלבד ברבע הקובע.

קלעו לאס"א ירושלים: יולי גרוסמן 20, הדר רפאל 18, עדן פורת 15, מורן שטרית 12, נטע רפאל 10, גילי ליאור 6.
קלעו להפועל נהריה: מרינה שפיצנדל 16, הדר לוי 12, ילנה איזנשטט 9, רוני מנצל 5, נופר פקין, מרינה מלצב ואלה פינצי 4 כ"א, חן ביסמוט 3.

 

הפועל כפר סבא 100 –  מכבי תל כביר 74

הפועל כפר סבא חזרה הביתה אחרי ההפסד לוינגייט ובעיתוי מושלם לצאת מהבעיות שלה פגשה קבוצה נוספת הנמצאת במשבר. תל כביר שטרם ניצחה העונה ועוברת שינוי בסגל קיוותה לניצחון שיוציא אותה לדרך חדשה אבל אחרי רבע אחד בסיומו עוד הובילו, ספגו 30 נקודות מהתקפת כפר סבא והירוקות רצו עד 100 נקודות בדרך לניצחון השני שלהן העונה.

עם 8 נקודות של יפית כהן וחמש מידיה של שני חכים הראו בתל כביר שגם בסגל הקצר יש כישרון והוליכו 17:16 בתום הרבע הראשון. רוני גולדין עם 8 נקודות (2 שלשות) החזיקה את כפ"ס ברבע הראשון לקראת המהפך ברבע השני.

8  נקודות של ענבל יערי ושש נקודות שקלעה דרור מייברג החזירו את המקומיות ליתרון, שרון רשף ורוני גולדין צלפו מבחוץ והקבוצה המארחת צלפה 30 נקודות בעשר דקות וירדה להפסקה ביתרון 46:33.

ההתקפה המקומית לא עצרה ולא האטה וההגנה האורחת התקשתה לעצור אותן כשגם ברבע השלישי הרשימו עם 31 נקודות. 13 נקודות של גולדין מתוך 15 ראשונות ברבע הגדילו את ההפרש, גבע, יערי  ומייברג המשיכו עד שנעצרו ב-77 נקודות בסוף הרבע, יפית כהן (6 נק') ושבתיאלה פרנקלין (5 נק') אמנם הובילו לרבע התקפי סביר של 18 נקודות, אבל כשאין עצירות בהגנה הרבע הסתיים 77:51 והרבע האחרון היה לפרוטוקול כשהסתיים בשוויון 23, בו נטלי לוי, איילי אפרוני ואפרת קזמירסקי עלו גם הן על הלוח ואת הנקודה ה-100 קלעה חן הולצר וקבעה את תוצאת המשחק.

קלעו להפועל כפר סבא: רוני גולדין 32, ענבל יערי 19, דרור מייברג 18, ענבל גבע 7, נטלי לוי וחן הולצר 6 כ"א, שרון רשף 5, מאיה משה 3, איילי אפרוני ואפרת קזמירסקי 2 כ"א.
קלעו למכבי תל כביר: יפית כהן 25, ראם נונו 17, שני חכים 13, שבתיאלה פרנקלין 9, מזל קאב 6, אלי תיאודור 4.

 

אליצור נתניה 44 – אקדמית וינגייט 72

לדרבי הנתנייתי הגיעה וינגייט במאזן 2-2 וקיוותה לחזור למאזן חיובי אחרי שהפסידו לגליל בחמישי האחרון. נתניה, אמנם במגמת שיפור אך עדיין ללא ניצחון, רצתה להשיג ניצחון בכורה נגד היריבה העירונית. 

הפתיחה היתה כולה של האורחות מוינגייט, שירה חג'ג', עדי אלטמן, ניצן עמאר (5 נקודות ברבע) ושני ברמן קלעו לסירוגין, כל אחת שני סלי שדה הובילו לרבע התקפי ראשון של 22 נקודות. מהצד השני נתניה התקשו. 12 נקודות קלעה דפנה מלר ועוד 4 שירה בן דוד, אבל בסך הכל קלעה נתניה 19 נקודות... בכל המחצית הראשונה. הרבע הגאשון למעשה הסתיים 22:10, וברבע השני הגדילו האורחות את ההפרש בהובלת רומי לוי עם 8 נקודות אישיות, 36:19 בהפסקה.

למרות שנתניה שיפרו את היכולת ההתקפית במחצית השניה וינגייט המשיכה והגדילה את ההפרש בהדרגה. 5 נקודות של מאי נשר ושלשות של אלטמן ועמר הגדילו את ההפרש בשלוש נקודות נוספות בסוף הרבע. ההגנה האורחת הצליחה לעצור את מלר על 2 נקודות בכל המחצית השניה ומי שנכנסה במקומה היא הילה מימון שהראתה יכולת גבוהה וקלעה 13 נקודות מתוך ה25 של קבוצתה במחצית השניה. שירה בן דוד הצטרפה עם 9 נקודות משלה אבל כאמור זה לא הספיק. 54:34 היתה תוצאת הרבע השלישי ובסיום וינגייט סגרו את המשחק עם 4 שלשות ברבע האחרון וניצחון ברור.

קלעו לאליצור נתניה: דפנה מלר 14, הילה מימון ושירה בן דוד 13 כ"א, לירון אלבג 4.
קלעו לאקדמית וינגייט: רומי לוי 19, ניצן עמר ושירה חג'ג' 12 כ"א, שני ברמן, עדי אלטמן ומאי נשר 9 כ"א, תמר קופילביץ 2.