הערב - מי תניף גביע?

דחיות, איומים בשביתות, דיבורים על חוסר ספורטיביות ושאר ירקות. כל זה מאחורינו, והערב בחולון נקבל סוף סוף את גמר גביע המדינה לגברים, ולשמחתנו גם עם קהל ביציעים. מכבי ת"א מגיעה פייבוריטית ברורה לאור סגל הטלאים של ראשל"צ, אבל הכתומים למרות הרחשים מסביב לא יבואו לשמש תפאורה. או לפחות ינסו לעשות זאת. (צילום: איגוד הכדורסל)


| רוני כהן

 

מכבי תל אביב ומכבי ראשון לציון יאבקו הערב (חמישי, 20:45) ראש בראש על גביע המדינה לעונת 20/21. אחרי שתי דחיות של מועד הגמר - הראשונה בשל מגבלת הקהל בתקופת הקורונה, והשניה בשל המבצע בעזה - רגע האמת של המפעל מגיע, למרות הנסיונות של ראשון לציון לדחות את המשחק.

הכתומים סובלים מסגל חסר במיוחד לאחר עזיבתם של ג'רמי פארגו, דריל מונרו וג'אמיל ווילסון, שעזבו את הארץ בשבוע שעבר בשל ההסלמה בדרום. הכתומים ביקשו לדחות את המשחק למועד מאוחר יותר, בתקווה שהזרים ישובו, אך בשל הלו"ז הצפוף וסירובה של מכבי ת"א, המשחק ייערך כפי שנקבע. חוסר המזל של ראשון נמשך השבוע כשנועם דוברת נפצע במרפקו בסיום המשחק מול הפועל ת"א וסיים למעשה את העונה. המועדון, שאיים להופיע עם קבוצת הנוער לגמר הגביע, נאלץ להתמודד כעת גם עם היעדרותו של הישראלי המוביל שלו, וינסה לרשום סנסציה על אלופת המדינה.

מכבי תל אביב אמנם מגיעה עם יתרון מוחלט בסגל השחקנים שלה, אך במומנטום שלילי לאחר הפסד צמוד לסגל החסר של הפועל ירושלים. בקבוצה דיברו עם השחקנים כדי להעלות את הדריכות שלהם לקראת המשחק ומתוך תקווה שההופעה החלשה בשני היתה חד פעמית ולא תחזור על עצמה במשחק על התואר. במכבי החליטו שוב שלא לרשום את דרגאן בנדר להתמודדות, והוא יצפה בחבריו מהספסל.

"אנחנו מתרגשים מהאפשרות לשחק על תואר", אמר עומרי כספי לקראת המשחק, "זכינו בגביע ווינר ואנחנו רוצים לזכות גם גביע המדינה. ראשון קבוצה מוכשרת ומאומנת, הם משחקים את ההתקפה הכי טובה בליגה אז יהיה לנו משחק שנצטרך להיות בשיאנו ולשחק חזק". על הסיכוי שקבוצתו תגיע שאננה בשל הסגל החסר של ראשון, אמר כספי: "גם לפני המשחק מול ירושלים המאמן הזהיר אותנו משאננות ודיבר על זה. זו היתה דוגמא מצוינת לא רק לנו כספורטאים, אלא לכולם שאין ואקום בספורט, בטח כשמדובר בגמר גביע. מבחינתנו למדנו את זה על בשרנו וזה הוריד את כולנו לקרקע".

גולן גוט, שמפגין יכולת נהדרת בתקופה האחרונה, התייחס לאופן שבו קבוצתו הגיעה למעמד: "זה מעמד גדול ונגיע אליו קצת חסרים לצערנו. נועם במשחק האחרון נפצע וזה שחקן שמאוד חשוב לנו. זה משחק קשה, נצטרך לעשות משחק מושלם כדי לנצח, אבל נעשה הכל כדי להשיג את הגביע. ניסינו לנטרל את הרעשים של השבוע בזמן ששיחקנו. אמרנו למועדון שאנחנו נתמוך בכל החלטה שתהיה. זה מעמד שיש לנו את הזכות להיות בו וניתן את הכל".