הערב: שמינית גמר גביע בנוער

עם 4 נציגות לליגה הלאומית (שחלקן מאז כבר הספיקו להפוך לקבוצות על) וכמה מפגשי צמרת מעניינים במיוחד - הערב יצא לדרך שלב שמינית גמר גביע המדינה לנוער. במוקד - עמק חפר מארחת את מכבי ת"א, נס ציונה מול יבנה ועמק יזרעאל מול חיפה.


| safsal

 

משחקי השמינית:

הפועל עמק חפר – מכבי 'טדי' ת"א (16:45, רופין)
הפועל עמק חפר רופין – א.ס. רמה"ש (20:00, רופין)
מכבי ת"א – מכבי 'איציק' ראשל"צ (18:30, הדר יוסף)
הפועל גבעתיים – בני הרצליה (18:30, תלם)
הפועל חיפה צביקה – הפועל גלבוע מעיינות (20:30, ליאובק)
הפועל 'עזרא' ירושלים – הפועל ברנר (חמישי, 19:00, אורט)
הפועל 'מ. רוטנשטיין' נס ציונה – אליצור 'ברק' יבנה (חמישי, 19:00, הזמיר)
הפועל עמק יזרעאל - מכבי 'אסי' חיפה (חמישי, 20:30, נהלל)

 

5 משחקים יערכו הערב במסגרת שמינית גמר גביע המדינה לנוער. במשחק המרכז מחזיקת הגביע מאשתקד, הפועל עמק חפר, תארח את מי שזכתה ב-4 גביעים ברציפות לפניה - מכבי ת"א. קרוב לודאי שרופין ילבש חג הערב, כשבשרון ארגנו הצגה כפולה כשיחד עם המשחק הזה גם קבוצת הלאומית תעלה לאחר מכן ותנסה להפתיע את רמה"ש. בעונה שעברה ת"א וחפר נפגשו ברבע הגמר על האליפות וזה נגמר בצורה חד צדדית, אבל נראה שזה ממש לא מה שצפוי לנו השנה. שתי הקבוצות ברמה גבוה ובצמרת של המחוזות שלהם, וסביר שיהיה הרבה יותר צמוד מבמפגש הקודם בין השתיים. 

קבוצת הלאומית של חפר אומנם נמצאת בכושר נהדר וכבר הדיחה כמה קבוצות מליגת העל בשלבים הקודמים של הגביע, אבל רמה"ש היא ברמה אחרת מהקבוצות אותן פגשה עד היום. לא היינו פוסלים על הסף עוד הפתעה מצד נציגת הלאומית, אבל עדיין נראה שרמה"ש פייבוריטים למשחק הזה. גם למכבי ת"א יש קבוצת לאומית שתנסה להפתיע, והיא תשחק מול מכבי ראשל"צ. אותה ראשל"צ, סגנית מחזיקת הגביע למי ששכח, ניצחה לפני כמה ימים את קבוצת העל של מכבי ת"א בצורה מרשימה, כך שגם היא פייבוריטית לנצח מול קבוצת הלאומית.

הפועל גבעתיים, תזכרו את השם. הייתה סינדרלה והעפילה לרבע הגמר לפני כמה שנים, ויכולה בהחלט לעשות זאת גם העונה. התחילה את העונה בלאומית ומאז כבר העפילה לליגת העל, והראתה שהיא שווה את מקומה שם כשכבר ניצחה כמה קבוצות מהליגה הבכירה בגביע. הרצליה קבוצה טובה ובעונה טובה, אבל בהחלט יש לה ממה לחשוש במפגש הזה. לעולה השניה לליגת העל, הפועל חיפה צביקה, הולך להיות ממש קשה כשהיא תארח את הפועל גלבוע מעיינות. הצפונים יותר מגיעים אחרי זכיה באליפות התיכונים עם עמק חרוד ובאופן כללי עדיפים על הנייר עם סגל בכיר יותר.

עוד 2 משחקים מעניינים שמחכים לנו ביום חמישי - נס ציונה מארחת את יבנה למפגש צמרת דרומית (השתיים סיימו במקומות 3-4 את הסיבוב בדרום עם מאזן זהה) ועמק יזרעאל שתארח את חיפה למפגש צמרת צפונית (השתיים נפגשו רק לפני שבועיים בליגה למשחק שנגמר בניצחון חיפאי דרמטי). בשני המשחקים מדובר בקבוצות שוות ברמתן שיכולים ללכת לכל צד.