ולתפארת כדורסל הנשים

ב-3.3.16 פתחו קבוצות הכדורסל בשביתה, הן ביקשו שוויון וכבוד. בדיוק שנה אחרי התקיימה ליגה של 3 מחזורים, משחק שהסתיים ב-68 הפרש, קבוצת צמרת שקלעה 35 נקודות ב-35 דקות ואף אחת מהקבוצות שהעמידה סגל מלא למשחקים שכולם היו חסרי חשיבות. המנצחות והמפסידות שיחקו בהליכה והסטטוס קוו נשמר. אם זה עוד מעניין מישהו אשדוד, רמת חן וחולון ניצחו.


| מאיר פרייליכמן

"הצלחתה" של המנהלת / טור מאת מתוסכל

במשך שנים עשו כל שביכולתם במנהלת ליגת העל בכדורסל נשים להקטין ולצמצם את סיקור הליגה שהיא מנהלת. אם זה בדיווחים לאקונים ובהיעדר דיווחים על הסגלים של הקבוצות ועד קיום שני משחקי ליגה בשבוע, בתקופה של 4 חודשים, בשיטת משחקים שכבר הכריעה את זהות המובילות אחרי סיבוב משחקים אחד וקיום סיבוב משחקים שלישי שנועד "לבלבל את היריבה" ולא לשחק למען הצופים.

זה לא הלך בקלות. בשנים הראשונות עוד נעשו ניסיונות לסקר את הליגה ולחשוף אותה, לקדם אותה ולתת את הבמה לשחקניות – אבל המנהלת בדרכה לנצח, עכשיו ברורה הסיבה. כנראה שהקברניטים ידעו לאן הליגה הולכת. משחקים משודרים שמסתיימים ב-30 הפרש מרחיקים את הצופים מהליגה – אז איזה מזל שאין צופים. בתחילת העונה הגיעו להרצליה כ-150 צופים אולי אפילו קצת יותר, הערב הגיעו 50, ככה מסתירים את הבושה. המנהלת לא מסייעת לעולות החדשות לליגה אז קיבלו את המשחק בין אשדוד לרעננה שהסתיים ב-68 הפרש. את המנהלת כנראה שזה לא מעניין, כי מי כבר ראה את המשחק? הרי השבוע היה משחק נהדר בין אשדוד לרמת חן. אז בואו נגיד שהיה רק משחק אחד, המחזור של יום חמישי היה "תקלה" הרי "אשדוד-רמת חן" היה נהדר. אם נזכיר את הביטוי "אשדוד" + "רמת חן" + "נהדר" עוד כמה פעמים באותה פיסקה מישהו כבר ישתכנע. גם שנה שעברה היתה סדרה נהדרת ביניהן, כל שאר הליגה מיותרת וצריך להפיק לקחים. הלקחים כנראה יופקו, בשנה הבאה עוברים ל-3 משחקים בשבוע. המנהלת היא לא רק העומדת בראשה או המנכ"ל שיודעים לבקש תקציבים אבל צריכים להסתכל על המוצר ולשאול כמה הוא שווה, המנהלת היא בעיקר יושבי ראש הקבוצות שישבו באולם בשבועיים האחרונים וראו את הכדורסל שאנחנו ראינו. אם הם לא שמו לב שמשהו לב בסדר.... יכול להיות שאנחנו טועים. את הטור הנוכחי והסיקור שאחריו לקח לכותב כמעט ערב שלם להכין. השחקניות המוזכרות בו התאמצו פחות. רק אומר.

א.ס. רמת השרון 71 – אליצור חולון 76 (2 הארכות, 59:59, 67:67)

ההודעה שהיום "לא משחקים כדורסל" כנראה לא הגיעה ל"אורנים". שם דווקא התקיים משחק ואפילו עוד שתי הארכות בנוסף.

אחרי 10:7 בפתיחה רצו רמה"ש עם בלאק ותומאס ועד 20:7 משלשה של נוף קדם, אחרי שהרבע השתיים 24:10 רמת השרון הגדילו את ההפרש עד ההפסקה 43:27 בריצת 7-2 מהידיים של כהן ואהרונוב. במחצית השניה חולון החלו לחזור למשחק ווקר והורנבאקל החזירו את חולון עד 50:46. חולון כבר עלתה ליתרון ברבע האחרון עד ש-22 שניות לסיום טל לב קיבלה כדור לשלשה מתומאס ושלחה את המשחק להארכה. בהארכות היו אלה הורנבאקל 9 נקודות מול תומאס שענתה ב-9 נקודות משלה שנלחמו על המשחק עבור קבוצותיהן. חולון שוב היתה קרובה לנצח בסוף ההארכה הראשונה אך תומאס שוב מצאה את חברתה לקבוצה לסל שוויון, הפעם היתה זו נוף קדם שהשלימה נקודות מהצבע ושלחה את המשחק להארכה שניה בו חולון ניצחה והשאירה את ה'סטטוס קוו' בטבלה. משחק עם 2 הארכות נראה יוצא דופן ביחס לשני משחקים המקבילים שהתקיימו. אבל כשמשחק הגביע מעבר לפינה בורדיק סיימה עם 4 נקודות ונועה גנור לא שיחקה כשבחולון רק 11 ל-ווקר וללא נעמי קולודני. ככה מעבירים ערב, של משחק בלי הרבה משמעות, אבל שמכבד את הקהל. קלעו לא.ס. רמת השרון: ג'סמין תומאס 25 נק', 6 ריב', 6 אס' שאנטיי בלאק 11 נק', 10 ריב' טל לב 10 נק', 2 אס' יעל אהרונוב 8 נק' נוף קדם 7 נק', 3 אס' סיירה בורדיק (14 ריב', 4 חט') ואלכס כהן 4 נק' כ"א ארון צימרמן 2 נק' קלעו לאליצור חולון: אלכסיס הורנבאקל 24 נק', 13 ריב', 4 אס' אטוניה ינגיפיה 22 נק', 15 ריב', 3 אס' מרקל ווקר (10 ריב', 5 אס') ונועה זליבנסקי 11 נק' כ"א בר גילינסקי 4 נק' אורטל אורן 3 נק' מורן ספיר 1 נק', 6 ריב', 3 אס'  

בנות הרצליה 45 – מכבי רמת חן/בליך 72

רמת חן הוכיחה שיכולה לנצח גם משחקים כאלה כשהיריבה לא מופיעה לשחק ולא רק משחקים ברמה גבוהה כמו ביום שני נגד אשדוד. רמת חן עשתה זאת כשהכריעה את המשחק עם 26:11 בסוף הרבע הראשון ועד 31:13 באמצע הרבע השני כשדייזי פדר שהחלימה מהפציעה חזרה ולמעשה סגרה את המשחק.

הרצליה הוכיחה שתמיד יש "יותר נמוך" כשאתה כבר חושב שאין לאן לרדת ואחרי משחק אחד של 43 נקודות (בהפסד לרמה"ש) ומשחק עם הפסד דו ספרתי (לחולון) – אפשר לשלב בין השניים. רמת חן יכולה לרשום לעצמה "כישלון" כשחמש הדקות האחרונות של המשחק הוקדשו כולן לספק להופקינס אסיסט אבל אף אחת לא הצליחה לקלוע מאז סל השדה של זואי רייכמן. באותו הזמן, אגב, היו להרצליה 35 נקודות (את ה-10 האחרונות קלעו בזמן שרמת חן היתה עסוקה בדברים אחרים). כשהרצליה ניצחה את רמת חן היל והמפטון קלעו יחד 71. עם חצי היל ובלי המפטון זו התוצאה...לפעמים יש ואקום בכדורסל. זהו. קלעו לבנות הרצליה: ליעד סואץ קרני 13 נק', 7 ריב' טיילר היל 9 נק' יעל גלילי 8 נק' נופר שלום (9 ריב', 4 אס') ואימאני בואייט (6 ריב') 6 נק כ"א מאי דיין 2 נק' אופיר בנט 1 נק' קלעו למכבי רמת חן/בליך: דניאל אדאמס 19 נק', 6 ריב', 2 אס' אליסה בארון 17 נק', 10 ריב' צ'לסי הופקינס 12 נק', 17 ריב', 9 אס' שירן צעירי 9 נק', 6 אס' דניאל דיאמנט 8 נק', 3 אס' דייזי פדר 3 נק' דניאל רבר (3 ריב') וזואי רייכמן 2 נק' כ"א  

מכבי 'בן' בנות אשדוד 106 – מכבי רעננה 38

מכבי אשדוד הוכיחה שבסגל מלא עם טיפני ג'קסון, ווילר והייז היא יכולה לנצח כל יריבה שמגיעה עם זרה אחת וללא שתי שחקניות חמישייה ישראליות. אם זה המסר שרצתה להעביר אחרי ההפסד ביום שני – היא הצליחה.

מכבי אשדוד הוכיחה שהיא קבוצה מקצוענית שלא עושה הנחות לשום יריבה ולא נתנה לשחקניות הבית שירה ומיכל ששון יותר מ-4 דקות משחק עד שההפרש לא חצה את 50 הנקודות. מכבי אשדוד הובילה 15-5 אחרי שלוש דקות ומשם עשתה 70 הפרש, כשדור סער הורידה בסיום ל-68. זהו. קלעו למכבי בנות אשדוד: טיפני הייז 19 נק' טיה פרסלי 16 נק' קטיה לויצקי 14 נק', 6 ריב' טיפני ג'קסון 13 נק', 7 אס', 7 חט' רוני בן נון 9 נק' שירה ששון (5 ריב', 4 אס') ונעמה שפיר (5 אס') 8 נק' כ"א שי דורון 7 נק', 3 אס' מיכל ששון ואריקה ווילר (4 ריב', 9 אס') 6 נק' כ"א ג'ניפר פליישר לא קלעה (9 ריב') קלעו למכבי רעננה: הדר לוי 11 נק' אשלי האוטס 9 נק', 5 ריב', 3 אס' ליאור הלוי 6 נק', 8 ריב' יערה יצחקי (5 ריב') והילה מימון 4 נק' כ"א דור סער וליעד אורבך 2 נק' כ"א