ועכשיו סופי - גלבוע גליל בגמר

עשור מאז הגמר האחרון שלה, גלבוע גליל השלימה אמש 2-0 בסדרת חצי הגמר והעפילה לסדרת האליפות מול מכבי ת"א. במשחק שהפעם כן הגיע לסיומו קיבלנו 2 וחצי רבעים צמודים, עד שהצפונים הצליחו לברוח ליתרון דו ספרתי גבוה. קרוב לודאי שהפעם חולון לא יערערו וסדרת הגמר תצא לדרך כבר מחר. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

הפועל גלבוע / גליל 78 - הפועל חולון 63

חצי גמר הפלייאוף, משחק מספר 2 (או 3 תלוי את מי שואלים), בשורה התחתונה - יש צדק! אלוהי הכדורסל אכן צדיק ורחמן. ומה לא עברנו בשלושת הימים שבין משחק מספר 2 שלא הגיע לסיומו ובין משחק מספר 2 שהסתיים כדת וכדין? מסתבר שחולון קבוצה גדולה אבל גלבוע/גליל הצנועה גדולה אף יותר. היה לנו טכני במגרש ביום רביעי, טכני בבית הדין של האיגוד ביום חמישי והיפוך החלטה בבית הדין העליון בבוקרו של יום שישי ומעבר לרוממה בשישי אחה"צ כי גן נר לא אושר ואז גם רוממה לא אושר ואז גן נר כן אושר, עמוק עמוק בתוך השבת, אי שם סביב השעה 21:00 אחרי שכולנו כבר אכלנו ארוחת שישי.

והיה גם משחק. חולון הגיעה מותשת וחסרה, ללא ג'ונסון ודה זאו הפצועים, והיא הצליחה לתת פייט חצי משחק לכל היותר עד שההגנה של גלבוע הכריעה אותה. גלבוע מצידה נתנה מנוחה בחצי הראשון לשחקנים המרכזיים שלה ובחצי השני הם כבר כמעט ולא ירדו מהמגרש עד אשר זהות המנצחת הייתה ידועה.

רבע ראשון, האסטרטגיה של גלבוע ללכת פנימה שוב ושוב הוכיחה את עצמה כשכבר סביב אמצע רבע (7:9) ססטינה וסוקולובסקי רשמו כ"א 3 עבירות. דדאס העלה את אלכסנדר שדווקא היה יעיל ממש ובסיועו של קאזינס (איבודים וב"ס) ציינו בסוף ראשון 19:19. תחילת שני, אלכסנדר ממשיך לעשות שמות בצבע המקומי, קאזינס ממשיך עם השטויות, ארצי ובלקשיר מחזיקים את גלבוע בתמונה. שלשת באזר של האריס מורידה למחצית עם 35:32 אורח.

תחילת שלישי, סוקולובסקי בשלשה פותח פער שיא אבל המכונה המשומנת מהגלבוע מתחילה לתת עבודה בהגנה. פלויד מפרק טבעות, בלקשיר פוגע מכל בלטה, תומאסון משליש במעבר וסוגר ריצת 0-14 ב-5 דקות, אמצע רבע 39:48 מקומי. בורדיון מסיים בצורת חולונית של 5.5 דקות ללא נקודות. חולון מנסה לחץ - גלבוע מפרקת אותו בקלילות. האריס גם מנסה לפרק את זיו, סוף שלישי 48:53.

תחילת רביעי, סוקולובסקי שוב פותח את הרבע בשלשה, גלבוע שוב ממשיכה בריצה, הפעם 0-13 ושוב היו אלה פלויד, בלקשיר ותומאסון. אמצע רבע 55:74 והמשחק גמור. בסיום 63:78 ששווה לגלבוע גמר ראשון אחרי עשור. האם זה יסתיים בצלחת? נעדכן. מחר מתחילים.

אהבנו: בגלבוע: בלקשיר עם 24 נק', 7 כ"ח, 3 חט' ומדד 35. תומאסון עם 16 נק', 60% ל-3 ו-3 חט'. פלויד עם 15 נק', 6 כ"ח ו-5 הטבעות. בחולון: אלכסנדר עם 16 נק' ב-20 דק'. כל האחרים לא הופיעו ונפלו מהרגליים.

ממש אהבנו: את הקהלים שהיו נהדרים.

לא אהבנו: כ"א מהקבוצות עם 4 שלשות בלבד ועם 60% בלבד מהקו. יש מחיר ל-10 משחקים ב-20 יום. 26 כ"ח בלבד לחולון, פניני נסגר לחלוטין ע"י זיו וניפק 0/5 ל-3 ב-35 דק' משחק. זיו עצמו עם 0/7 מהשדה נתן את הנשמה בהגנה אבל להתקפה כבר לא היה לו כוחות (סומן ונשמר היטב).