"זוסמן? הוא אחד מקרי-הרוח אצלנו"

ברק פלג מפרגן לקלעי שהביא לו ניצחון בקרב נגד רמת גן / גבעתיים, שמואל מלכוב עם כמה מילים על השלשה שניצחה את נס ציונה. הכתומים, מעבר להפסד, גם ספגו מכה לא פשוטה ויאלצו להסתדר בשבועות הקרובים ללא טל דן שפרק את כתפו. עוד השבוע: אירוע מיוחד של מנהלת הליגה בחסות "הטוטו" זימן למגרשים השונים מאות בני נוער.


| מאיר פרייליכמן

שני מחזורים לסיום העונה הסדירה, ובעוד שזהות 8 העולות לפלייאוף הובטחה עם ניצחונה של קריית אתא על עפולה, שלוש קבוצות התחתית השיגו ניצחון וניסו למשוך את תשומת הלב לכיוננן. זה לא לגמרי עזר מול התהפוכות התפוכות בצמרת, אבל לבטח הבטיח שהן ימשיכו להילחם כל עוד יהיה על מה.

זה היה מחזור נהדר לנציגות השרון, כשארבעתן - רעננה, כפר סבא, הוד השרון ורמת השרון - סיימו עם ניצחון. אין מנוס מלדחות את ספקולציות מאבקי הכניסה לפלייאוף בשבוע נוסף, אבל גם רעננה וגם כפר סבא עשו צעד משמעותי מאוד להבטחת שני המקומות הראשונים שמבטיחים יתרון ביתיות בשלב חצי גמר הפלייאוף.

"אנחנו הולכים לקראת השליש האחרון של העונה, קבוצות כבר מכירות האחת את השנייה, ועוד יהיו לנו הרה קרבות חפירות כמו אלו", אמר ברק פלג מאמן רעננה בסיום המשחק. "גם כשלא הולך לנו - אני רוצה לראות שאנחנו נלחמים ומשחקים טוב הגנתית. במשחק האחרון ידענו לחזור לעניינים ברבע האחרון כשהאטנו את הקצב של רמת גן". על השלשה המנצחת של יובל זוסמן, הוסיף: "לא אני גידלתי את יובל אבל קיבלתי אותו מהנוער, הוא מתפתח תוך כדי העונה, הוא ילד כל כך צנוע ואסיר תודה על הרגעים האלה. חלק מהתפקידים שלי כמאמן, מעבר להוביל קבוצה תחרותית זה לנסות לגדל שחקנים ולייצר שחקנים, במחשבה שאני הולך להמר. יובל היה לאורך העונה אחד מקרי הרוח אצלנו במאני טיים, ואני רוצה שישחק בסיטואציות האלו".

מי שלקח לא מעט מהפוקוס במחזור האחרון הוא שחקנה של מכבי הוד השרון, שמואל מלכוב שקלע שלשה מנצחת במשחק נגד נס ציונה. "היו לי כמה שלשות ניצחון בקריירה, אבל זו הייתה הראשונה בבוגרים", סיפר מלכוב. "חנן תכנן תרגיל, ואני שמח שהוא שמח עליי ושניצחנו בסופו של דבר". לקראת השלבים המכריעים של העונה, הוסיף: "המחשבות כרגע הן שהכל ריאלי וניתן להשגה. אנחנו מחוברים היטב וזה ניכר בניצחונות שלנו. אני לא חושב שהייתה תחושה שלא ספרו אותנו, פשוט התחלנו מלמטה ולאט לאט טיפסנו". על הרושם הראשוני מעונתו הראשונה בלאומית, סיפר: "לי ולקבוצה היו השגים טובים עד כה. אני שמח על כך ורואה בזה התחלה טובה להמשך". נס ציונה, שנהנתה ממשחק נהדר של טל דן, תאלץ להסתדר בלעדיו ברגעים הקריטיים של העונה לאחר שפרק את כתפו בהתמודדות. ההערכה היא כי דן יחזור בעוד כשלושה שבועות.

במסגרת פרויקט ייחודי בחסות 'הטוטו' אותו מוביל יו"ר מנהלת הליגה, עוגן יוחננוב, אמש (יום שלישי) אירחו קבוצות הליגה הלאומית בכדורסל מאות בני נוער מתנועות שונות בהם: צופים, צופי אש ובני עקיבא. לפעילות זו קדמה פעילות בתנועות עצמן כאשר השחקנים הגיעו אל סניפי הנוער להזמין את האורחים למשחק באופן אישי.

מטרת הפעילות הארצית הינה לחזק את הקשרים בין הקבוצות לבין הקהילה כאשר במחזור זה (24), שמה המנהלת דגש על בני הנוער בתנועות השונות. בני הנוער הגיעו על שבעת המשחקים השונים שהתקיימו אמש ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום, ונהנו ממפגש עם השחקנים, פרסים שווים ופעילות מחצית ארוכה במיוחד לטובת תחרות קליעה מותחת.

יו"ר מנהלת הליגה, עוגן יוחננוב, אשר יזם ומוביל פרויקט זה אמר :"פעילות חשובה מעין זו מחזקת את קשר הקהילה לקבוצות והן מחזקת את הערכים הספורטיביים בקרב הנוער. נהנו רבות לארח אמש את האוהדים הצעירים ולראות את השמחה על פניהם". עוד הוסיף: "בשם כלל קבוצות הליגה, אני מודה רבות ל'טוטו' על שיתוף הפעולה, הגיבוי והרצון לקדם את הליגה הלאומית בכדורסל, אשר בא לידי ביטוי הן בהקצאת המשאבים לפעילות זו והן בהסכם החשוב אשר נחתם בשבוע שעבר".

כאמור, פרויקט שיתוף קהילה זה יתקיים גם בשבוע הבא, במחזור 25 , כאשר הפעם יארחו קבוצות הליגה ילדים בעלי מוגבלויות מעמותות שונות ברחבי הארץ בהן 'כנפים של קרמבו', 'אילן', 'אקים', בית איזי שפירא ועוד. יוחננוב: "מדובר בפעילות חשובה בהחלט. הליגה הלאומית חרטה על דגלה זה מכבר את התרומה לקהילה ואת הקשר החשוב עם הילדים הצעירים מכלל האוכלוסיות".