זרות חדשות בהרצליה וראשל"צ

רגע לפני שהליגה חוזרת מפגרת הקורונה, שתי הקבוצות ביצעו שינויים במצבת הזרות שלהם. בנות הרצליה צרפה את נאג'אי פולארד ותהווה את העוגן בצבע במקום וויד שעזבה, הפועל ראשל"צ שיחררה את סאקוביה ברבי והחתימה במקומה את קלואי וולס. (צילום: fiba europe)


| שי ברק

 

שתי זרות חדשות הצטרפו השבוע לליגת העל, שאמורה לחזור לנו השבוע אחרי הסגר. הראשונה היא נאג'אי פולארד (1.82, 23), בוגרת מכללת דאלוור, שחתמה בקיץ בליגת המשנה התורכית (עקב אילוצי פתיחת עונה וקורונה).פולארד מצטרפת לבנות הרצליה ותהווה את העוגן בצבע במקום וויד שעזבה.

למעשה ישראל היא התחנה הרשמית השניה של פולארד אחרי שבשנה שעברה שיחקה בליגה השוויצרית והובילה אותה בנקודות (26.3 בממוצע). היא גם היתה השחקנית המובילה בקבוצתה בריבאונדים (10.1 רב'). לפולארד היו הצעות מקבוצות בישראל מתחילת הקיץ, אך רק כעת בשלו התנאים והיא הצטרפה להרצליה. במכללת דאלוור היא היתה הקלעית המובילה ושברה את השיא כשחקנית שקלעה הכי הרבה נקודות בתולדות המכללה ונבחרה לשחקנית העונה בקונפרנס.

 

השניה היא קלואי וולס (28, 1.73), שמצטרפת להפועל ראשון לציון. מדובר בגארדית ותיקה עם ניסיון אירופי משמעותי. השחקנית, בוגרת מכללת דיוק, שיחקה בעונה שעברה בויסלה קרקוב בפולין, שם קלעה 16 נק' בממוצע, מסרה 6.7 אס', והורידה 4.4 רב', כשעונה לפני כן, במדי נימברוק הצ'כית , לקחה חלק במשחקי היורוקאפ וסיימה עם ממוצע 20.4 נק' למשחק.

בראשלצ התאכזבו מהכושר שהפגינה סקוביה בארבי מאז הגיעה לקבוצה ובחלון ההזדמנות שנוצר החליפו אותה בוולס הגארדית המנוסה, שצפויה להגיע בכושר אחרי תקופת אימונים משמעותית שעשתה בחודשים האחרונים ונערכה לקאמבק באחת מהקבוצות שבאירופה. הציפייה שהשחקנית שנפרדה אמש מבני המשפחה בדרכה לישראל תגיע עוד היום. אלא שלאור הסגר ההדוק ומגבלות הכניסה לישראל דרך נתב"ג - יתכנו קשיים. כך או אחרת משחקה של ראשל״צ נדחה ולא יתקיים השבוע, כך שיש דיי זמן להגיע להסדר עם משרד הפנים וביקורת הגבולות.