יום מוצלח לישראליות באירופה

הפועל חיפה ועירוני נס ציונה פתחו את הופעותיהן העונה ביורופקאפ עם נצחונות בשלב המוקדמות, ורחוקות כל אחת ניצחון אחד מכניסה לשלב הבתים. האדומים רשמו ניצחון צמוד על יינסי הרוסית, הכתומים שמטו יתרון 17 אבל התעשתו וניצחו בסוף את פארנו האסטונית. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

שתי קבוצות ישראליות עלו היום על הפרקט בחו"ל, במטרה לצלוח את המשחק הראשון במוקדמות היורופקאפ. שתי הקבוצות צלחו את המשימה הראשונה שלהן, ניצחו ועכשיו רחוקות משחק אחד מהעפלה לשלב הבתים של המפעל שם מחכה להן כבר הפועל אילת שירדה מליגת האלופות.

את הערב התחלנו עם הפועל חיפה, שחזרה לאירופה לראשונה מזה 32 שנים. חיפה התארחה ברוסיה בעיר שאנחנו לא יכולים לבטא את שמה ורשמה ניצחון צמוד ומרשים 85:80 על יניסיי המארחת. המשחק כאמור היה שקול מאוד כשאף קבוצה לא הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי. ריצת 10-0 של חיפה באמצע הרבע האחרון סידרה לה יתרון קל עליו הצליחה לשמור עד הניצחון בסיום. כרגע האדומים מרחק ניצחון אחד משלב הבתים במפעל.

קלעו לחיפה: עמית שמחון 17 (6/9 מהשדה), קאדים אלן 16 (6/9 מהשדה, 3 חטיפות), גרגורי ורגאס (13 אס') וספנסר וייס (4/7 לשלוש) 12 כ"א, ג'יימס תומפסון 11, סקוטי ג'יימס 9, איגור נסטרנקו 8. כן שותף: אופק אביטל.

 

כמה שעות לאחר מכן, עירוני נס ציונה שיחקה באסטוניה שם השיגה ניצחון 86:82 על פארנו שמארחת את המשחקים. רבע שני חזק של נס ציונה הובילה אותה ליתרון 17, אבל האסטונים הצליחו להתאושש ולחזור למשחק, וכפו סיום צמוד. במאני טיים נס ציונה היתה קצת יותר מרוכזת והצליחה לסיים את המשחק עם וי שמקרב אותה לשלב הבתים של המפעל.

קלעו לנס ציונה: דיאנטה גארט 19 (7/10 מהשדה), מארין מאריץ' 17 (6/11 מהשדה, 8 רב', 4 אס'), פרנק בארטלי 16 (6 רב', 5 אס'), טים סוארס 10 (4/6 לשתיים), אייק וואמו 8, טל דן 7, מאט פארל 6, תומר לוינסון 2, גולן גוט 1. כן שותף: נמרוד טישמן.