ילדים א': אור יהודה אלופה

ע.ל.ה אור יהודה רשמה ניצחון נוסף על הפועל כפ"ס אגוז, 66:45, וזכתה באליפות המדינה לילדים. כבר מהפתיחה המשחק היה בשליטה מוחלטת של האורחים, שהציגו יד טובה מחוץ לקשת והובילו ברוב המשחק בפער דו ספרתי גבוה. מדובר באליפות היסטורית למועדון ברמה הארצית.


| לילך וייס

 

מועדון ע.ל.ה אור יהודה רשם הערב הישג היסטורי עם צלחת אליפות ראשונה ברמה הארצית. אחרי ניצחון 15 במשחק הראשון, גם הערב אור יהודה הציגו שליטה כמעט מוחלטת במשחק עם יתרון שעמד בשיא על מעל 20 הפרש. המחצית השניה כבר הייתה גארבג' טיים ארוך, בסיומה ניצחו האורחים 66:45 וזכו בצלחת.

 

סיקור המשחק

האורחיחם בכתום פתחו את המשחק בצורה מוחצת עם הנעת כדור טובה שהעלתה אותם ליתרון 7:0 מהיר, ששלח את כפ"ס לפסק זמן ראשון. כפ"ס חזרה למשחק עם שני סלים מהירים ושיפרה את ההגנה שלה, אבל המומנטום המשיך עם אור יהודה שהפציצה מחוץ לקשת (2 שלשות של שחר עירון) וברחה ליתרון 20:5. כפ"ס ניסתה גם היא את כוחה מחוץ לקשת ולמרות אחוזים לא גבוהים הצליחה לצמק קלות ל-24:11 אחרי שתיים רצופות של רן דמרי. סל ועבירה של ירין דזנשוילי והרבע הראשון מסתיים ב-27:11 אור יהודה.

הרבע השני נפתח בעיקר עם החטאות משני הצדדים ומעט מאוד נקודות ב-5 הדקות הראשונות. שלשה נוספת של עירון הכניסה קצת קצב למשחק משני הצדדים - איתי סלמה המקומי קלע פעמיים מבחוץ ונדב שדה עזר לו עם נקודות בצבע, בצד השני דזנשוילי המשיך להראות דומיננטיות בצבע ושמר את היתרון של האורחים באזור ה-20 נקודות. בירידה להפסקה 46:27 כתום. המחצית השניה לא התעלתה לרמה גבוה במיוחד, כשמשני הצדדים רושמים לא מעט החטאות. סל ועבירה של אופיר גרינהולץ קירב את ההפרש לאזור ה-30, כפ"ס הגיבו בשלשה שלא שינתה הרבה. הרבע השלישי הסתיים ביתרון 59:36, ואחרי עווד רבע לא התקפי במיוחד תוצאת הסיום 66:45 לאור יהודה שחוגגת אליפות ראשונה בהיסטוריה.

נציין את הרוח הספורטיבית שהיתה לנו לאורך המשחק, שעבר בצורה חלקה ללא תקריות מיוחדות, ושבסיום ההורים משני הצדדים מחאו כפיים לשחקנים הצעירים משני הצדדים.

מוטי בן בסט, מאמן אור יהודה : ״מהאימון הראשון ידעתי שיש לי פה חבורה של גברים ובלי להתבייש סימנו כמטרה את אליפות המדינה! התאמנו שישה אימונים בשבוע באולם, רצנו בים ועבדנו המון על פיזיות, כח ואגרסיביות! צלחת האליפות היא כלי חינוכי לילדים המדהימים שלי, והבנה שעבודה קשה תביא גם הצלחה! מאזן של 0:28 בליגת תל אביב ובפלייאוף הם הישג מדהים והכל בזכות העבודה הקשה שלנו יום יום! אני גאה בכל אחד מהם ומאושר על ההישג האדיר לעיר שלנו! יאללה אור יהודה״