ימים של הכרעה בליגת העל לנשים

2 מחזורים לסיום העונה הסדירה יערכו השבוע ושבוע הבא, בסופם נדע מי לפליאוף העליון ולהמשך המאבק על האליפות ומי לפליאוף התחתון. 5 קבוצות במאזן כמעט זהה נלחמות על 3 כרטיסים לפליאוף העליון, כשעל הדרך כולן רוצות לשפר עמדות למאבק על הכניסה לחצי הגמר.


| safsal

לפני שנתחיל בחישובים, נזכיר למי ששכח. בליגת העל לנשים משחקים 2 סיבובים, 18 מחזורים, בסופן הליגה מתפצלת. 6 קבוצות עולות לפליאוף העליון, שם ישחקו עוד 5 מחזורים בסופן 4 יעלו לסגרות חצי הגמר להמשך המאבק על האליפות. 4 האחרות ינשרו לפליאוף התחתון, שם ישחקו 3 מחזורים נגד הירידה. האחרונה בתום הבית התחתון תרד ללאומית.

מה כבר ידוע לנו

אליצור חולון, מכבי אשדוד ומכבי רמת חן כבר הבטיחו את מקומן בפליאוף העליון, והן גם די קרובות להבטיח מקום בסדרות חצי הגמר. בני יהודה והפועל ראשל"צ הבטיחו לעצמן מקום בפליאוף התחתון, וכמו שזה נראה הן ילחמו ראש בראש נגד הירידה. שתיהן בפער של 4 ניצחונות ממקום 8, ואנחנו 5 מחזורים לקביעת היורדת, כך שהמפגש בינהן ב19.2 הוא מה שיכריע.

5 קבוצות, 3 מקומות

4 קבוצות מחזיקות במאזן 8-8, א.ס. רמה"ש, מכבי רעננה, אליצור רמלה והפועל פ"ת. בנות הרצליה מייד אחריהן עם מאזן 9-7. מבלי להיכנס בנתיים לחישובים מסובכים של אולי ואיך, אפשר להגיד בקיצור שכל הקבוצות תלוייות בעצמן. 2 ניצחונות ויש פליאוף עליון, שני הפסדים ותחתון. במצב של הפסד וניצחון, הולכים לבדוק תוצאות אחרות ואת זה נשאיר לשבוע הבא.

אליצור רמלה אם תשיג שני ניצחונות היא עוקפת בוודאות את הרצליה ופ"ת. רמה"ש ורעננה נפגשות ראש בראש מחר, שני ניצחונות והן עוקפות את היריבה ואת הרצליה. פ"ת עם שני ניצחונות עוקפת בוודאות את רמלה ואת הרצליה. הרצליה עם שני ניצחונות תעקוף את רמלה בעקבות יתרון במאזן פנימי, ואז נשאר לה להחזיק אצבעות לרעננה מול רמה"ש. הפסד של רמה"ש ואז הרצליה עוקפת גם אותה בגלל יתרון פנימי. בכל מקרה כדאי להרצליה לעודד חזק את חולון, כשהיא יכולה לסדר הפסדים לפ"ת ולרעננה שיעזרו לה לעלות למעלה.

 

משחקי מחר:

אליצור חולון - הפועל פ"ת

אליצור רמלה - בנות הרצליה

א.ס. רמה"ש - מכבי רעננה

בני יהודה - מכבי רמת חן

הפועל ראשל"צ - מכבי אשדוד

   

משחקי המחזור האחרון:

מכבי אשדוד - בני יהודה

מכבי רמת חן - א.ס. רמה"ש

מכבי רעננה - אליצור חולון

הפועל פ"ת - אליצור רמלה

בני הרצליה - הפועל ראשל"צ