פראולימפי: ספרד הייתה גדולה עלינו

אחרי הניצחון המרשים אמש על איטליה, הבוקר פגשה הנבחרת הצעירה של ישראל את נבחרת ספרד. הספרדים הציגו הגנה לוחצת ומשחק התקפה מהיר שהקשה מאוד על הנבחרת שלנו להתמודד מולה, וזה נגמר בהפסד . מחר מסיימים את שלב הבתים עם משחק מול אלופת העולם המכהנת בריטניה. (צילום: פרטי)


| לילך וייס

 

אחרי הניצחון אמש על איטליה, היום הנבחרת הצעירה של ישראל בכיסאות גלגלים נתקלה בנבחרת הרבה יותר חזקה. ספרד, שרק לפני כשנה סיימה במקום ה-5 באליפות העולם, הייתה חזקה בהרבה מהנבחרת שלנו. ברבע הראשון ישראל עוד הצליחה להישאר קרוב, אבל ריצת 0-13 של הספרדים לקראת סוף המחצית די גמרה את הסיפור.

סיקור המשחק

הספרדים הציגו הגנה קשוחה מאוד וכל הנקודות הראשונות של ישראל הגיעו מהקו, ובצד השני יצרו הרבה התקפות מתפרצות מהירות. ההגנה הישראלית לא הסתדרה עם הקצב המהיר של הספרדים, שבשלב מוקדם של המשחק הצליחו לפתוח יתרון קל 4:9 באמצע הרבע. עמית ויגודה עם שני סלים בצבע ניסה לשמור את ישראל קרוב, אבל הספרדים המשיכו במומנטום ועם שליטה בריבאונד משני הצדדים שמרו על הפער. אחרי 10 דקות 19:12 לספרדים. הנבחרת המשיכה לרדוף אחרי ספרד גם ברבע השני, אבל התקשתה מאוד להגיע למצבי זריקה. בדקות הראשונות אברהים בהו, ראדי דגמין ו-ויגודה עוד שמרו את ישראל במשחק, אבל אז הגיעה ריצת 0-13 ספרדית שהעלתה את היתרון לדו ספרתי. ההפרש המשיך לגדול ובמחצית 25:46 לספרד.

גם המחצית השניה לא הביאה איתה שינוי, כשהספרדים שיחקו בכמה דרגות מעל ישראל, גרמו לה להרבה איבודים וקלעו באחוזים מצויינים בצבע. אם בשני הרבעים הראשונים עוד ראינו התקפות יפות וסלים בצבע, ברבע השלישי הנבחרת נתקעה על 7 נקודות בלבד. הספרדים לא עצרו לרגע והגדילו את הפער ל-32:64 אחרי 3/4 משחק. שלישיית הצעירים מקס פקרמן, ארתור חסון ודגמין הצליחו לייצר מיני ריצה בפתיחת הרבע הרביעי שהורידה את ההפרש קלות, אבל לא יותר מזה. 45:82 בסיום לספרד.

קלעו לישראל: עמית ויגודה (11 רב', 5 אס'), ראדי דגמין 10, יהושוע אליזרוב ומקס פקרמן (4 רב') 4 כ"א, אבישי אלמקייס 3 (5 רב'), אברהים בהו (2 חט') ועידו שקורי 2 כ"א, ארתור חסון 1. כן שותפו חכים קשוע, נדב מנחם ועילי ירחי.