"כנראה זריקה אחרונה בקריירה, כדאי שתיכנס"

כך תיאר ליאור שגב את שלשת הניצחון שנתנה את אליפות המחוז הצפוני בארצית למכבי קרית מוצקין. יובל רחמילביץ' סגר מעגל עם יבנה, מרקוביץ' שחוגג כבר אליפות רביעית מתרגש כל פעם מחדש. התגובות מערבי גמר הפליאוף בארצית.


| מאיר פרייליכמן
-- ענר חתואל, לילך וייס --

ליאור שגב כבר חשב שסיים עם כדורסל, ואתמול הוא ניצח בענק את המשחק למוצקין: "נפצעתי לפני שנה וחצי ולא ידעתי אם אני אוכל לחזור לשחק. פשוט לא יכולתי לדמיין תסריט יותר טוב, לחזור למקום שגדלתי בו לקריות, לעזור לקבוצה המדהימה הזאת לחזור ללאומית. זה מקום כזה עם עבר והיסטוריה ואני מרגיש בר מזל להיות בחבורה הזאת, פשוט מאושר." ומה עבר לו בראש כשעלה לזריקה המכרעת? "כיוונתי, לא ידעתי שיכנס. עבר לי בראש שזאת אולי תיהיה הזריקה האחרונה שלי בקריירה אז כדאי מאוד שהיא תיכנס."

יוסי שוורץ, המאמן המנצח, מספר על העונה שעברו עד האליפות: "היתה עונה ארוכה מלאה בהכל, בפציעות של שחקנים. הפסדנו בעונה הסדירה בהפרשים גבוהים לנתניה, עשינו עבודה מנטאלית מדהימה, השחקנים עשו עבודה מקצועית מדהימה. חושב שהגיע לנו בסופו של יום ואני גאה בחבורה של גברים הזאת שלא ויתרה. כולם בלי יוצא מן הכלל, פשוט אוהב את השחקנים האלה ומגיע לנו לשמוח." יובל רחמילביץ', שגדל ביבנה ונבחר למצטיין הסדרה, הגשים חלום וסגר מעגל: "אני מחכה לרגע הזה שנה שלמה אם לא חיים שלמים. אני בחלום ומי שמכיר אותי יודע מה זה בשבילי. אני תמיד מגיע מלמטה ולא תמיד רואים אותי אבל אני תמיד שם ואני שמח שהיום זה התפוצץ. לפני המשחק השני הרגשנו שאנחנו עם הגב לקיר. באתי ואמרתי לשחקנים שהתחלתי לשחק כדורסל לפני עשר שנים כשיבנה עלתה (בפעם הראשונה) מהארצית והחלום שלי זה לעלות אותה ליגה. גדלתי בקבוצה ולמרות שהיו לי אופציות אחרות לא עזבתי, כי יבנה זה הבית שלי ורציתי לעלות איתה" ארז מרקוביץ' לו זו העלייה הרביעית לליגה הלאומית מאושר כרגיל: "זו העלייה הרביעית שלי וזו עלייה מתוקה ממש. היו לנו הרבה עליות ומורדות השנה, אבל התחברנו בזמן הנכון והיה כיף לראות את כל החברה הצעירים והמבוגרים מתגבשים ביחד. תמיד כיף לקחת אליפות וזה אף פעם לא מעייף". ולצד המפסיד. דן שפי הקפטן של בת-ים: "מזל טוב ליבנה שהם קבוצה נהדרת ומועדון שמגיע לו להיות בליגה הלאומית. הגענו צעד אחד יותר רחוק משנה שעברה, אבל עדיין זה כל כך קשה שנתיים ברציפות להפסיד ככה. המשחק הזה לוקח אותך הכי גבוה שאפשר והכי נמוך שאפשר מבחינת עוצמת הרגשות, אבל אני גאה בקבוצה הזו. עשינו דרך מדהימה. ביולי לא הייתה פה קבוצה בכלל ולא ספרו אותנו בשום שלב אבל היינו ביחד ונלחמנו ביחד ובסוף הגענו הכי קרוב שאפשר. העיר בת-ים יכולה להיות גאה בקבוצה הזו, במה שהיא מייצגת מבחינת ערכים, עבודה קשה וחברות. זה הגיע לנו, אבל המילה הזו לא שווה הרבה בספורט, ואני מצטער בשביל כל הקהל הגדול הזה שזה נגמר ככה. זה הפסד קשה מאוד מהבחינה האישית, אבל נתאושש, זה חלק מהמקצוע. אני בבת-ים עד שהמטרה הזו תושג" אדיר הרוש ממכבי נתניה: "היתה עונה גדולה אבל זה לא מנחם, זה מבאס להפסיד ככה את האליפות אחרי עונה גדולה. הגיע לנו לקחת אליפות וליאור שם סל גדול וכל הכבוד."