לאומית: זרים לכל

ר"גבעתיים החזירה לארץ את דמיטרי טרידוול, שכבר זכה בעבר באליפות הליגה, אשדוד מצאה את הזר הראשון שלה - יוניו ברואטה, ונתניה צירפה לשורותיה את ד'שאן פרסונס שהיה אחד השחקנים המצטיינים בסלובקיה בעונה החולפת.


| safsal

 

מבול של זרים בשבוע האחרון בליגה הלאומית. בנוסף לטויו שהצטרף להוד"ש, 3 נוספים הצטרפו השבוע. הפועל ר"ג \ גבעתיים החזירה לארץ את אחד הזרים הדומיננטיים שהיו בליגה בעבר - דמטרי טרידוויל (30, 2.01). כבר בעונתו הראשונה בארץ הסנטר האמריקאי עזר לגלבוע גליל לזכות באליפות ולעלות לליגת העל, כשהוא קולע מעל 20 נקודות למשחק באותה עונה (15.3 בפלייאוף). לאחר מכן שיחק גם בעפולה, ובהמשך עלה לליגת העל שם הציג עונה טובה עם הפועל אילת ותקופה קצרה שיחק גם בהפועל ת"א. טרידוויל יהיה הזר השני של האורדונים ויצטרף לג'רמי קומבס שממשיך לעונה נוספת.

מכבי אשדוד החתימה את הזר הראשון שלה - הסווינגמן יוניו ברואטה (28, 1.93). הגארד \ פורוורד שיחק בשנים האחרונות בליגה הצרפתית השניה, כשאת העונה החולפת העביר ב-Evreux. ברואטה היה אחד הקלעים המובילים של הקבוצה הצרפתית עם 15.9 נקודות למשחק כשהוא קולע ב-41.6% מחוץ לקשת. בנוסף לצרפת שיחק גם בליגה הבלגית ובבונדסליגה.

נתניה ממשיך לעבוד בקצב מהיר וגם היא החתימה זר ראשון, שמגיע עם נתונים די מרשימים - ד'שאן פרסונס (26, 2.01). הפורוורד האמריקאי הצטיין בעונה החולפת במדי קבוצת Iskra Svit שהגיעה עד לחצי גמר הפלייאוף בליגה הסלובקית. פרסונס נבחר לשחקן המצטיין בליגה כשעל הדרך סיים את העונה כמלך הסלים עם 20.2 נקודות, סגן מלך הריבאונדים עם 10.1 ומלך החטיפות עם 2.4. בעבר שיחק גם ברוסיה, פינלנד וארמניה.