לאומית: מוצקין הדהימה את רחובות

הפסד ראשונה העונה לחבורה של אבנר יאור, דווקא בבית מול מוצקין הצנועה מהתחתית. עוד תוצאות מעניינות היו לנו הערב עם ניצחון של הוד"ש על ב"ש והארכה בין רעננה ליבנה. קרית אתא הביסה את כפ"ס, מגדל יזרעאל מתחה את גליל עליון.


| miriam

תוצאות הערב:
עירוני קרית אתא - הפועל כפר-סבא 57:74
מכבי הוד השרון - הפועל ב"ש \ בני שמעון 87:94
הפועל מגדל העמק - הפועל גליל עליון 87:82
עירוני רעננה - אליצור יבנה 82:87
מכבי רחובות - מכבי קרית מוצקין 79:77

אז מה היה לנו הערב?

לפני שנדבר על הסנסציה של מוצקין, שאלה לערוץ הספורט. מה נסגר עם הזוית צילום שלכם? למה חצי מהמשחק עקום? ועכשיו לכדורסל. כל הכבוד קרית מוצקין. במשחקים הקודמים נשארתם רק עם המחמאות, הפעם גם השגתם את הנקודות. כבר מההתחלה ראו את ההתלהבות, הרצון והמלחמה של האורחת, שהובילה חלקים נרחבים מהמשחק ולא התרגשה גם במאני טיים. ע"ע ליאור שגב, שתי פיסקאות למטה.

לא שאנחנו מנסים לקחת למוצקין את הניצחון, אבל רחובות מצידה הציגה משחק רע מאוד. יותר מידי איבודים, קבלת החלטות לא טובה בעיקר במאני טיים, חוסר אגרסיביות בהגנה (11 עבירות בלבד), הכל ביחד תרם להפסד. רחובות נגררה לקצב משחק גבוה, והגיע לסיום כשהיא בפיגור לא אופייני. שני הזדמנויות לנצח את המשחק הלכו החוצה, והשאר היסטוריה.

יוסי שוורץ נתן הערב לא מעט קרדיט לספסל הצעיר שלו, גיא סהר, אלמוג ברק וניר נצר. והשלושה החזירו לו עם יכולת טובה ו18 נקודות. אולי נזכה לראות אותם יותר גם בהמשך?

ומה נגיד על ליאור שגב?
 הבן אדם אוהב לקלוע מחוץ לקשת, אבל כמה מטרים מחוץ לקשת (מישהו אמר אליפות ארצית?). בסוף הרבע השלישי הייתה לו אחת כזאת, שנראה שהוא זורק סתם כי הוא יכול, והשניה בדיוק כשהיה צריך אותה. כשההתקפה של מוצקין נתקעה, ומישהו היה צריך לקחת את הזריקה שתנצח את המשחק, הם כבר יודעים למי ללכת.

לא רק רחובות הופתעה הערב, גם ב"ש השואפת לצמרת רשמה הפסד נוסף שמוריד אותה למאזן שלילי ומדרדר אותה בטבלה. הוד"ש הציגה ריצה מטורפת של 4-19 (!) בסוף הרבע השלישי, שסידרה לה יתרון מבטיח לקראת הסיום. ב"ש עוד עשתה קולות של חזרה, אבל זה אל היה היום שלה. סטורם וורן חזר להפציץ במספרים רגילים עבורו (27 נקודות), אבל הישראלים של ב"ש לא תרמו מספיק כדי לעזור לו. בצד השני יותם שירן היה חם בצבע עם 21 נקודות.

כשהיא שוב לא מארחת בבית, מגדל יזרעאל פיספסה הזדמנות ענקית לרשום ניצחון חשוב בתחתית מול גליל עליון. הקבוצה של ניר קפלן רצה 0-9 בפתיחת הרבע האחרון, אבל לא ידעה לשמור על המומנטום ונגררה לקרב עונשין בדקות הסיום. גליל הציגה נתון מרשים מאוד של 11/12 מהקו, מה שהביא לה את הניצחון. מגדל יזרעאל הציגה נתון מאוד לא מרשים של 3 איבודים ב-2 דקות.

ולפני הדרמה בסיום, היה משחק לא רע שהיה צמוד לכל אורכו. למרות הסגל הקצר וההבדל בטבלה, מגדל העמק הצליחה להיות יריבה שווה לגליל עליון בעיקר הודות לטיילור ג'ונס שחגג בצבע עם 27 נקודות ושאב גם 13 כדורים חוזרים. אבל בצד השני גליל הציגה משחק קבוצתי עם רוטציה יותר רחבה ותרומה רבה יותר של הספסל.

עוד בצפון, קרית אתא ממשיכה לשמור של מאזן מושלם בבית כשהביסה את הפועל כפ"ס. ברבע הראשון כפ"ס עוד הייתה במשחק, אבל ברבעים שני ושלישי קלעה 17 נקודות בלבד, והפער בשיאו כבר עמד על 32. כפ"ס איבדה לא מעט כדורים, וקרית אתא ידעה להניש כמעט על כל טעות (17 נקודות על 18 איבודים). 57 הנקודות שקלעה האורחת הם שיא שלילי חדש מבחינתם העונה, שכנראה גם יוריד אותם למקום האחרון במדד זה.

פרט לפתיחה בה יבנה שלטה ואף הובילה בדו ספרתי, משחק די צמוד קיבלנו בין רעננה ליבנה, שהסתיים רק לאחר הארכה. השרונים ממשיכים להראות שגם בלי רודני וויליאס אפשר להסתדר, כשגם השבוע הצעירים לקחו את המושכות. גיל בני וליאור קררה עם 12 נקודות כ"א, מייקל בריסקר עם עוד הפצצה של 18 נקודות.

יבנה רושמת הפסד שלישי העונה שהוא בהפרש של פחות מ-5 נקודות. בעיה מנטאלית? רוטציה קצרה מידי? שון דניאל אמור לענות לפחות על הבעיה האחרונה אחרי שהצטרף השבוע, ובנתיים הוא תרם 7 נקודות ב-30 דקות, כשהוא לא לוקח יותר מידי זריקות. אוהד יתום מצפה ממנו ליותר בהמשך.