לאומית: מפגשי צמרת לצד תחתית

מצד אחד - ר"ג וחבל מודיעין ינסו לברוח בטבלה לעפולה ואשדוד בהתאמה כישארחו אותן בביתן. בצד השני בחלק התחתון של הטבלה – עכו תארח את נתניה לקרב תחתית לוהט, ויבנה תנסה להמשיך במסע הבריחה מהתחתית כשתארח את קרית מוצקין. (צילום: הראל שורצברג)


| יניב סהראי

 

חלק מהקבוצות שיחקו 4 משחקים וחלק שיחקו 5 משחקים, אך כבר עכשיו הטבלה מתחילה לקבל צורה וניתן להבחין בין הקבוצות שייאבקו למעלה לבין אלה שלמטה. השבוע אנו מקבלים 2 משחקים שיכולים להשפיע רבות על צמרת הטבלה, כאשר ניצחונות של עירוני ר"ג מול עפולה וחבלמו מול אשדוד ייפתחו פער לא קטן למעלה. עוד במוקד: עכו מול נתניה ויבנה מול מוצקין במשחקים בעלי השפעה רבה על תחתית הטבלה, רמה"ש תנסה להפתיע בביתה את אשקלון והפועל ר"ג תצא למפגש מסקרן ברעננה.

 

עירוני ר"ג – הפועל עפולה (19:30, זיסמן, ר"ג)

גם אחרי מפגש הצמרת הלא פשוט מול אשדוד, עירוני ר"ג נותרה במאזן מושלם כשהגדילה את מספר הניצחונות שלה ל – 5. אם ארבעת הניצחונות הראשונים של הקבוצה הגיעו מול קבוצות מהתחתית, הרי שהניצחון מול אשדוד מהווה הצהרת כוונות משמעותית מצד חניכיו של קוקיה. גם השבוע מצפה לעירוני ר"ג משחק לא פשוט מול קבוצת צמרת כשניצחון גם מול עפולה ישאיר מוליכת הטבלה במקום ה -1 רגע לפני הדרבי הגדול.

בפעם הרביעית העונה (מתוך 5 משחקים) עפולה נקלעה לפיגור דו ספרתי במחצית הראשונה, רק שהפעם, בכפר בלום, זה כבר היה יותר מדי עבור החניכים של רועי חגאי שלא הצליחו לחזור וחטפו תבוסה לא נעימה. עפולה ממשיכה השבוע ברצף המשחקים הקשה ותקווה לחזור מזיסמן עם הניצחון לפני שהצמרת תברח לקבוצה מבירת העמק. בקבוצה יכולים להיות מרוצים מהיכולת של שני הזרים ושל מוריאל לוטאטי ותומר כהן שנמצאים בכושר טוב.

 

גליל עליון – אליצור קרית אתא (19:30, כפר בלום, גליל עליון)

אחרי הניצחון הגדול מול עפולה, גליל עליון תארח משחק נוסף בביתה כשהפעם תפגוש את קרית אתא. בגליל מציגים הבדלים גדולים בין משחקי הבית (שם מנצחת הקבוצה בהפרש ממוצע של 20) לבין משחקי החוץ, ובקבוצה ירצו להמשיך לשמור על הבית ולצד זה להתחיל לאסוף ניצחונות בחוץ. בקבוצה הצפונית בליגה יכולים להיות מרוצים מאוד מהתרומה של הסגל הישראלי של הקבוצה שהיה אחראי על 76 נק' מתוך ה – 101 שקלעה הקבוצה מול עפולה.

אולי זה לקח לה טיפה יותר זמן מהרגיל, אבל בקרית אתא מתחילים להכנס לעניינים כששני ניצחונות (האחרון מרשים במיוחד) מול נציגות השרון של הליגה הרגיעו את ראשי הקבוצה מהקריות שפתחה עם 2-0. בקרית אתא ינסו להצהיר כוונות ולהראות כי הם שייכים לחלק העליון של הטבלה כאשר ניצחון בכפר בלום בהחלט יתרום לכך. מי שמציגים יכולת נהדרת מפתיחת העונה הם אלייז'ה הירש ומארלן וויל כשגם מוחמד אבו ערישה מתחיל להכנס לעניינים.

 

עירוני רעננה – הפועל ר"ג/גבעתיים (19:30, מטרווסט, רעננה)

רעננה חוזרת הביתה אחרי הפסד מתסכל מאוד בחוץ מול עפולה. כמעט כל המשחקים של רעננה העונה התאפיינו במשחק צמוד כששלושה מתוך ארבעת המשחקים ששיחקה הקבוצה נגמרו בהפרש ממוצע של 2. למרות ההפסד בעפולה, ברעננה קיבלו שוב יכולת מצויינת מאופק מלכה ומואסטין פרייס שהיו אחראים על לא פחות מ - 59 נק'. בניגוד לפרייס, שנראה כאחד הזרים הטובים בליגה, מי שלא מגלה יציבות הוא ג'יימס פדג'ט שבניצחונות קולע 18 נק' ו – 12 ריב' בממוצע ובהפסדים יורד לכחצי מזה.

אם יש קבוצה שקשה מאוד לאפיין אותה זאת ללא ספק הפועל ר"גבעתיים. לצד כמה ניצחונות מרשימים ביותר כשהקבוצה מציגה אופי נהדר, הגיעו גם כמה הפסדים לא ברורים. כל אלה הופכים את האורדונים לאחת הקבוצות הכי לא צפויות בליגה. מה שתורם לכך זאת העובדה כשבכל פעם ישראלי אחר (או שניים) בולט בקבוצה לצד צמד הזרים שמציג מדי שבוע יכולת טובה. מיד אחרי המשחק ברעננה מצפה לקבוצה הדרבי ובקבוצה ירצו להגיע אליו כשהם צמודים בטבלה ליריבה העירונית.

 

הפועל עכו – אליצור נתניה (19:00, אולם נעמן, מטה אשר)

אחרי הניצחון החשוב מול קרית מוצקין, בעולה החדשה ירדו לקרקע עם הפסד לא נעים מול אליצור יבנה. מה שמאפיין את ההפסדים של עכו זה שהקבוצה לא מספיק מרשימה התקפית וקולעת 72 נק' בלבד. בעכו טרם מצאו חיזוק ונכון לעכשיו סובלים מסגל די קצר מה שמאלץ את הנדלר לתת ללא פחות מ – 4 שחקנים מעל ל – 34 דקות.

משחק שני ברציפות שנתניה מצליחה למתוח קבוצת צמרת ואף להגיע למהלך האחרון כשהיא יכולה לנצח, אך שבוע שני ברציפות הקבוצה לא מצליחה לנצח לאחר החטאת שלשה חופשית של איתי מושקוביץ' על הבאזר. מלבד שתי ההחטאות במאני טיים, הרכז הצעיר נמצא בכושר מצויין כששוב סיים משחק עם 20+. בנתניה צפוי לערוך הופעת בכורה עבדולאיי גוייה שהצטרף לקבוצה במקומו של אנדריי יודי ששוחרר.

 

אליצור יבנה – מכבי קרית מוצקין (19:00, היכל הספורט ע"ש רלף קליין, יבנה)

אחרי פתיחת עונה לא טובה עם 3 הפסדים, באליצור יבנה הגיעו סוף כל סוף לעונה עם ניצחון חשוב מול הפועל עכו. ביבנה נהנו מהופעת בכורה נהדרת של טרבון יוז שיחד עם פרנק האסל קלעו 44 נק' משותפות. ליבנה מצפים שלושה משחקי בית מתוך ארבעת המשחקים הקרובים של הקבוצה, כאשר שניים מהם יהיו מול קבוצות שנמצאות בתחתית הטבלה ושניים מהם מול קבוצות מצמרת הטבלה.

אחרי הניצחון המפתיע בחבל מודיעין, במוצקין קיוו להמשיך במומנטום גם מול הפועל עכו, אך מחצית שנייה חלשה בה הפסידה הקבוצה ב – 20 הפרש עצרה את המומנטום של הקבוצה מהקריות. רועי פרל מקבל בשבועות האחרונים יכולת יותר טובה מצמד הזרים, אך מי שעדיין לא נכנס לעניינים הוא רום גפן שהגיע על תקן ישראלי בכיר, אבל מתקשה להרשים עד כה.

 

א.ס. רמה"ש – אליצור "איתו" אשקלון (19:00, קרית יערים, רמה"ש)

בניגוד למשחקים הקודמים בהם הקבוצה התחילה טוב את המשחק, הפעם רמה"ש לא הגיעה למשחק כבר מהפתיחה וספגה תבוסה לא נעימה מקרית אתא. בקבוצה סבלו מערב לא טוב של ג'קאוון לואיס כשגם אריק סטאץ' ירד במספריו. רצף ההפסדים סיבך את חניכיו של גיא קנטור בתחתית הטבלה והם יקוו לעצור את הרצף השלישי כבר השבוע ולהפתיע את אליצור אשקלון.

הקבוצה של חנן הירשוביץ' ממשיכה להרשים ולמרות שבמחזור הקודם זה הלך לה קשה במשך שלושה רבעים, רבע אחרון קטלני של הדרומיים השאיר את הניצחון אצלם. אם לא מספיק המאזן המושלם, באשקלון קיבלו בשורות נהדרות עם קבלת האזרחות הישראלית הקרובה של פול דילייני מה שמפנה מקום לעוד זר. נכון לכתיבת שורות אלה באשקלון מתכוונים להשאר באותו הסגל כשייתכן שאופציית הבאת זר נוסף תשקל בעתיד.

 

הפועל חבל מודיעין – מכבי אשדוד (רביעי, 19:00, חט"ב נחשון, שהם)

אחרי ההפסד על הבאזר מול קרית מוצקין, בחבלמו לא היו רחוקים לרשום הפסד נוסף משלשה על הבאזר, אך למזלה של הקבוצה הכדור של איתי מושקוביץ' קפץ החוצה והקפיץ את חניכיו של נתי כהן למאזן 1-3. בחבלמו ממשיכים לקבל תפוקה יפה מצמד הזרים כשהפעם מי שבלט היה לייס דאן שקלע 22 נק'. מי שעוד בלט בשורות חבלמו היה דניאל דנינו כשקלע 21 נק' במגרש בו גדל. ניצחון של המקומיים מול קבוצת הצמרת מאשדוד תהווה הצהרת כוונות רצינית מצד חניכיו של נתי כהן.

כנראה שהפגרה הכפוייה והיעדרותו של שגיב דוד לא עשו טוב לאשדוד שחזרה מהפגרה עם הפסד לעירוני ר"ג החזקה. ארתור רוזנפלד סיפק משחק מצויין ובילי מקשפרד רשם הופעת בכורה סולידית, אך מי שהיו חסרים לקבוצה הם דוראנד סקוט ודולב דראפיץ' שסיפקו 11 נק' משותפות בלבד. מיד לאחר המשחק הקרוב, מצפה לאשדוד לו"ז צפוף הכולל 6 משחקים בשבועיים וחצי.