לאומית: מתקרבים לסוף

החודש האחרון של העונה הסדירה ייפתח במוצ"ש עם מספר משחקים חשובים בכל הקשור למאבקי המיקום. עפולה תארח את ר"ג/גבעתיים במשחק חשוב על הכרטיס לפלייאוף העליון, יבנה בקרב תחתית חשוב מול רמה"ש, אשקלון תנסה לעשות צעד נוסף בדרך להבטחת המקום הראשון כשתתארח בזיסמן אצל עירוני ר"ג ועכו תארח לדרבי צפוני את גליל עליון.


| יניב סהראי

 

מכבי קרית מוצקין – מכבי הוד"ש (20:30, גושן, מוצקין)

דווקא אחרי הניצחון המרשים מול אליצור נתניה, מוצקין נעצרה בביתה עם הפסד להפועל עפולה שהיה השישי משבעת המשחקים האחרונים. ההפסד במחזור האחרון הוריד את מוצקין למקום האחרון לאחר ניצחונה של יבנה, ובקבוצה יקוו לרשום ניצחון ביתי כדי לברוח מהמקום האחרון ולמנוע מהוד"ש לברוח מהתחתית.

בשקט בשקט, עם ניצחון שלישי מארבעת המשחקים האחרונים, הוד"ש ברחה מהתחתית הבוערת והתקרבה לכיוון מקום בפלייאוף העליון. הניצחון על עירוני ר"ג בסופ"ש האחרון היה השני מול היריבה מר"ג ויכול להיות משמעותי למאבקי המיקום בהמשך. לוח המשחקים של הוד"ש עד סוף העונה כולל, מלבד משחק אחד מול חבל מודיעין מהצמרת, מפגשים מול קבוצות מהחלק התחתון של הטבלה ורצף של ניצחונות יכול להעניק לחניכיו של שטיין מקום בפלייאוף העליון.

 

הפועל חבל מודיעין – עירוני רעננה (21:00, חט"ב נחשון, שהם)

אחרי הניצחון המרשים בסיבוב הראשון מול אשקלון, חבלמו נכנעה בשבוע האחרון למוליכת הטבלה מה שהרחיק אותה מרחק של 4 משחקים מהמקום הראשון. חבל מודיעין עדיין נמצאת בעמדה טובה לתפוס את המקום ה – 2 ואת הביתיות בשני השלבים הראשונים בפלייאוף ולשם כך יצטרכו שלא להשמיט משחקים מול קבוצות מתחתית הטבלה.

חוסר ההצלחה לברוח מהתחתית הביא את ראשי רעננה לבצע שינוי על הקווים ולהחתים את יוסי בונן במקומו של עופר ברקוביץ' במטרה להבטיח את ההישארות בליגה. לבונן מחכה משימה לא פשוטה שכן לרעננה יש 10 משחקים לשחק במהלך חודש אפריל ואם לא די בכך – כמעט כל משחקיה מול קבוצות מהשמינייה הראשונה.

 

הפועל עכו/מטה אשר – גליל עליון (21:00, אולם נבון, מוצקין)

שני הפסדים רצופים הורידו שוב את עכו אל מתחת לקו האדום. אחת הסיבות העיקריות לצמד ההפסדים של עכו הייתה היכולת של ג'יי אר הולדר שאמנם רשם משחקים לא רעים, אך רשם ירידה במספריו כשקלע בפעמים הראשונות העונה מתחת ל – 20 נק'. מי שערך הופעת בכורה והיה סולידי זהו אמיט וויליאמס שיקווה שעוד כמה אימונים יעזרו להתאקלם טוב יותר בקבוצה.

הקבוצה הצפונית בליגה אמנם עדיין לא כל כך מרשימה וחווה לא מעט עליות וירידות במהלך משחק, אך עדיין לוקחת את הניצחונות ורושמת כבר 4 ניצחונות רצופים. ניצחון של גליל עליון בתוספת הפסד של אתא יקרב את חניכיו של ברק פלג למקום בין 4 הראשונות. ניצחון של גליל עליון בתוספת הפסד של אשדוד עלול לעלות את גליל עליון למקום השני בטבלה.

 

אליצור יבנה – א.ס רמה"ש (21:00, היכל ע"ש רלף קליין, יבנה)

הניצחון המיוחל במחזור האחרון מול הפועל ר"ג הוציא את אליצור יבנה אחרי תקופה ארוכה מהמקום האחרון בטבלה. עד לסיום העונה מחכים לאליצור יבנה לא מעט משחקים מול קבוצות מהחלק התחתון של הטבלה ובקבוצה יקוו לנצל זאת כדי לאסוף ניצחונות לקראת המשך המאבקים בפלייאוף התחתון. ג'רארד דה וואהן רשם הופעת בכורה לא רעה עם 13 נק' , 5 ריב' וסל חשוב במאני טיים.

הניצחון של רמה"ש מול רעננה שהתווסף להפסד של עירוני ר"ג להוד"ש השאיר את חלומות הפלייאוף העליון של רמה"ש בחיים כשלקראת המשך השבוע מצפה לרמה"ש מפגש מול עירוני ר"ג. מי שנמצא בכושר נהדר וחיפה על יכולת קצת פחות טובה במשחקים האחרונים של קאנינגהאם זהו עמית ביר כץ שהעמיד 19.5 נק' לצד 7.5 ריב' בשני המשחקים האחרונים.

 

הפועל עפולה – הפועל ר"ג/גבעתיים (21:15, היכל הספורט העירוני, עפולה)

ני ניצחונות רצופים החזירו קצת את הצבע ללחיים של עפולה שגם שבה למאזן חיובי. בעפולה ירצו להמשיך במומנטום ולרשום לראשונה העונה רצף של 3 ניצחונות רצופים כשבקבוצה יודעים שניצחון מול האורדונים יסייע במאבקי המיקום לפלייאוף ואף יותר מכך יוכל לפתוח פער של 2 או 3 משחקים מהמקום ה – 9. בצמד הניצחונות האחרונים קיבלו בעפולה תרומה נאה משחקני הקו האחורי שניהלו את המשחק בצורה טובה ובקבוצה יקוו לראות המשכיות מצידם.

ההפסד מול יבנה היה השני של האורדונים מול הקבוצה מהשפלה בקצת יותר מחודש. צמד הזרים אמנם סיפק את הסחורה עם 60 נק' משותפות, אך הישראלים של הקבוצה מיעטו לתרום. הפסד של האורדונים בעפולה יוריד אותם מתחת לעפולה בטבלה ויעמיד את המקום בפלייאוף העליון בסכנה. מתוך 8 המשחקים שנשארו לקבוצה עד לסיום העונה, מצפים לר"ג 5 משחקים מול קבוצות מהשמינייה הראשונה + דרבי מחזור אחד לסיום העונה.

 

עירוני ר"ג – אליצור 'איתו' אשקלון (21:30, זיסמן, ר"ג)

היכולת הרעה של עירוני ר"ג נמשכת ומחלומות על עונה של עליית ליגה, העונה של עירוני ר"ג יכולה עוד להסתיים במאבקים נגד החזרה לליגה הארצית. גם השינוי במצבת הזרים שהצטרף לשינוי על הקווים טרם סייע לעירוני ר"ג שלא מקבלת תרומה מספקת ויציבה מהישראלים הבכירים שלה ובראשם רוברט רוטברט ושלומי הרוש שנמצאים בכושר לא טוב. שמוליק ברנר יחפש ניצחון ראשון וינסה להשיג אותו דווקא מול מוליכת הטבלה.

הניצחון במשחק העונה מול חבל מודיעין יחד עם יתרון במפגשים הפנימיים מול אשדוד וחבל מודיעין יבטיחו לאשקלון, ככל הנראה, את המקום הראשון ויתרון הביתיות לאורך כל הפלייאוף. עידן פז חזר מפציעה במחזור שעבר ורשם משחק טוב עם 13 נק' כשיחד עם עומר בן דוד שהמשיך בכושר הנפלא משלים קו אחורי איכותי וחזק מבחינת אשקלון. אארון אפס צפוי להמתין עם הופעת הבכורה.