לאומית: נייברגר חוזר לנשים

רובן נייברגר יחליף את קובי ברודו שאחרי שהוביל את אליצור ת"א לצמרת הליגה ביקש בתחילת השבוע לסיים את תפקידו. ת"א תארח את הפועל פתח תקווה. ירושלים וכפ"ס ינסו להיצמד למקום הרביעי, גלבוע לשמור על המקום הראשון ובפלייאוף התחתון אחרי שבני יהודה תפסה את המקום הראשון, כאוכב וגדרה יתמודדו על הסיכוי האחרון לשרוד.


| safsal

בית עליון: 1. הפועל קרן גלבוע מעיינות 20 נק' (15+) 2. הפועל פתח תקווה רוני 20 נק' (17+) 3. אליצור רמלה 19 נק' (56+) 4. אליצור תל אביב 19 נק' (20+) 5. אס"א ירושלים 18 נק' (4-) 6. הפועל כפר סבא 18 נק' (28-) 7. מכבי חיפה 17 נק' (4-) 8. הפועל גליל עליון/צפת 16 נק' (72-)

אליצור תל אביב – הפועל פתח תקווה רוני (20:00, מרכז יהודי-ערבי יפו) 1. מאמן חדש על הקווים באליצור ת"א, לאחר שקובי ברודו שהוביל את הקבוצה לצמרת הפלייאוף הודיע על סיום תפקידו. במקומו מונה רובן נייברגר שחוזר לכדורסל נשים כשנתיים מאז עזב. נייברגר אימן בעבר בליגת העל באליצור חולון וברמת השרון ושימש כעוזר מאמן בנבחרת העתודה. 2. בסיבוב שעבר נפגשו הקבוצות במחזור האחרון של שלב המחוזות והפועל פתח תקווה השיגה ניצחון ענק..... 3. הקבוצות צמודות בטבלה וכל אחת מהן חייבת את הניצחון כדי לא למצוא את עצמה על גבול היציאה מהרביעייה המובילה. משחק שיכול להיות מכריע להמשך העונה בליגה. הפועל כפר סבא – אס"א ירושלים (20:30, בי"ס "רמז") 1. שתי הקבוצות שנמצאות באותו מאזן יחכו למעידה של אחת מהשתיים פ"ת או ת"א וינסו להתקרב כמה שיותר למקום הרביעי. מאחר והשתיים טרם שיחקו נגד אליצור ת"א בסיבוב הנוכחי, הפסד של ת"א וניצחון במשחק הזה הופך את הקבוצות למועמדות בכירות להיכנס לרביעייה. עד כדי כך חשוב המשחק. 2. אס"א ירושלים תנצח? הפועל כפר סבא עוד לא ניצחה יריבה מהדרום אצלה בבית. אמנם התמודדה עד כה רק פעמיים נגד רמלה, אבל הסטטיסטיקה עדיין מושלמת לטובת המחוז הדרומי. 3. הפועל כפ"ס תנצח? לירושלים יש לסירוגין ניצחון אחד והפסד מיד אחריו, כך מאז התחיל הפלייאוף העליון. אחרי הניצחון הגדול על רמלה הגיעה העת ל.... הפועל גליל עליון/צפת – הפועל קרן גלבוע מעיינות (20:30, "הר וגיא") 1. מאמן גלבוע מעיינות, יונתן אורן, חגג יום הולדת השבוע, והשחקניות ירצו לתת לו מתנת יום הולדת בדמות ניצחון. הן גם ירצו את הניצחון כי ניצחון חוץ בזמן שפ"ת ות"א מתמודדות אחת נגד השניה ותאבד נקודות, במקרה של ניצחון הן יתרחקו שני משחקים מהמקום הרביעי-חמישי וירגישו בטוחות בפיינל פור. 2. שתי הקבוצות כבר נפגשו בסיבוב הקודם וגם בגביע. גלבוע מעיינות עם 2-0 חלק על גליל עליון. תוך שבוע הגיעו שני הניצחונות אם הראשון היה בקלות, השני כבר היה צמוד יותר ועדיין חשוב לזכור ששני המשחקים היו בגלבוע והגליל באולם המאד-מאד בייתי שלה קבוצה שונה לחלוטין והכל פתוח 3. ענבר לברון חוזרת לאולם בו גדלה. זו לא הפעם הראשונה שזה קורה (קרה גם בעונה שעברה), אבל בתקופה האחרונה היא השחקנית החשובה בגלבוע מעיינות, מחזיקה את הקבוצה לא מעט דקות ובכושר הטוב ביותר. טוב ששחקנית כזו מכירה כל בלטה באולם היריבה. אליצור רמלה – מכבי חיפה (18:30, אולם הספורט העירוני בדוד רזיאל) 1. שימו לב, המשחק הוקדם. אליצור רמלה תפתח את המשחק בשעות ערב מוקדמות. האם הפקקים בהם יתקלו מכבי חיפה יביאו אותן מותשות יותר למשחק? חוץ מפקקים לחיפה הרכב חסר במיוחד ואם לא התנועה על כביש 4, אז הרוטציה הקצרה כנראה תשפיע על העייפות. 2. לאליצור רמלה אסור לאבד את הנקודות בבית. הפסד החוץ בירושלים הפתיע את הקבוצה וגרם לאובדן המקום הראשון. בפלייאוף הכי צמוד שהיה זה זמן רב, לפחות על הבית רמלה צריכה לשמור וקבוצה שעוד טרם הפסידה בביתה, כנראה תנצח גם את חיפה המדורגת שביעית. 3. מאיה איסרוב תפגוש את האקסית. בליגה שאין בה כמעט חילופים במהלך העונה, גם זה שווה משפט. בית תחתון: 1. בני יהודה 19 נק' (116+) [משחק יותר] 2. הפועל באר טוביה 18 נק' (19+) [משחק יותר] 3. אקדמיית וינגייט 17 נק' (4+) 4. מכבי תל כביר 15 נק' (3-) 5. הפועל כאוכב 14 נק' (14-) 6. מכבי גדרה 13 נק' (29-) 7. הפועל מג'דל כרום 12 נק' (41-) 8. הפועל נהריה 12 נק' (52-)

הפועל כאוכב – מכבי גדרה (19:30, חט"ב כאוכב) ההזדמנות האחרונה ביותר של מכבי גדרה להישאר אולי במאבקי ההישרדות. אמנם 2 הקבוצות נמצאות מתחת לקו האדום, אבל אם גם כאוכב תתרחק מגדרה מרחק 2 משחקים היא תאלץ לעבור 2 קבוצות עם עדיפות גדולה עליה וקשה להאמין שזה יקרה. לכאוכב סיכוי מעט גבוה יותר לשרוד אם תנצח, אך חייבת להתחיל ולנצח יריבות מהדרום כדי להישאר קרובה לתל כביר. המשחק החשוב (והצמוד) של המחזור. הפועל נהריה – אקדמיית וינגייט (20:00, אולם "נופר") נהריה ממוקמת אחרונה בליגה עם ניצחון בודד בתחילת העונה. וינגייט כבר שיחקו העונה בנהריה ולא התקשו לחזור משם עם ניצחון. הלוי וסער שיגיעו מליגת העל עם דקות משחק משמעותיות במשחק נגד אשדוד, צריכות להוביל את הקבוצה לניצחון קל. מכבי תל כביר – הפועל מג'דל כרום (19:00, מתנ"ס כביר) עם הניצחון החשוב בשבוע שעבר על גדרה וכשהן כבר עם 3 ניצחונות ב-4 משחקים מרגישה תל כביר שהיא בדרך הנכונה לעוד עונה בלאומית. למרות שמג'דל כרום הצליחו להשיג ניצחון ראשון העונה בלאומית כשאירחו את נהריה, קשה להאמין שבאולם החוץ בתל כביר יצליחו לחבר ניצחון שני רצוף, מצד שני, כל קבוצה שבנויה על הקליעה משלוש יכולה לחזור עם ניצחון מהאולם בתל כביר. בני יהודה 83 – הפועל באר טוביה 43 (הוקדם והתקיים ב-20.1) במשחק שפתח את המחזור התמודדו השתיים על המקום הראשון בבית התחתון. בני יהודה בהצגה ענקית לא השאירה ליריבה סיכוי.