לאומית: נס ציונה אלופה!

כמה קשה, ככה מתוק. שנה אחת בלבד מאז שירדה ללאומית, נס ציונה משלימה ניצחון 3-0 בסדרת הגמר וזוכרת באליפות. שוב קיבלנו משחק דרמטי וצמוד, ושוב ב"ש בצד המאוכזב.


| מאיר פרייליכמן
-- אלירן כהן --

זהו, הגיעה לסיומה עוד עונה פנטסטית של הלאומית. נכון, זה לא נגמר ב3-2 כמו בשנים האחרונות, אבל דרמה לא היתה חסרה לנו. 3 משחקים סופר צמודים, סופר מותחים, ובכולם ניצחון כתומים. נס ציונה עברה עונה קשה אשתקד, אבל ידעה לא ליפול והנה היא חוזרת לליגת העל בגדול. המון מחמאות להפועל ב"ש, שממשיכה להתקדם מעונה לעונה ונתנה יופי של כדורסל העונה למול קונכיה מלאה. אנחנו כבר לא יכולים לחכות לאוקטובר לפתיחת העונה הבאה.

מהלך המשחק: נס ציונה אמנם הייתה הראשונה לקלוע, אבל דקות הפתיחה היו של באר שבע, שרצה 0-12 בהובלת ג'ף אלן. נקודות של רביב פיטשון וטל דן עצרו את הריצה של המקומיים, אבל באר שבע המשיכה לשלוט במשחק ועלתה ל- 7:17. נס ציונה השיבה במהלכים חיוביים משלה, וסל ועבירה של עמית בן דוד בסוף הרבע קבע 12:19 לבאר שבע בסוף הרבע. לרבע השני עלתה נס ציונה אחרת. תוך 3 דקות הורידה ל- 2 בלבד, 23:21, כשלי רוברטס קולע 5 משלו. באר שבע התעוררה עם שלשה של אוהד כהן, אבל טל דן וגולט גוט המשיכו לשמור את הרבע בידיים של נס ציונה. סל של עידו סטולרו קבע מהפך - 30:28 לכתומים, יתרון שנשמר עד סוף הרבע - 33:30 לנס ציונה. התוצאה נשארה צמודה גם במהלך הרבע השלישי. ג'ורדן לואיס, שהמשיך בכושר הנהדר שלו בפלייאוף, החזיר את היתרון לבאר שבע יחד עם שלשה של אנטוני פישר. סל של טמיר אריאלי כבר קבע 36:40 לאדומים והשלים ריצת 3-13. נס ציונה איבדה את טל דן שנפצע 2 דקות בתוך הרבע ולא חזר, עבירה רביעית של ג'ף אלן הורידה גם אותו לספסל. הסיומת של הרבע עברה לצד של נס ציונה, שקיבלה 4/4 מהקו ושלשה של גולן גוט שהעלתה אותה ל- 47:56. עד סיום הרבע כבר הושג שוויון 50. הכתומים פתחו חזק את הרבע האחרון. נקודות של גוט ופיטשון מהקו יחד עם שלשה גדולה של לי רוברטס כבר העלו את נס ציונה ליתרון 9 - 65:56, 4 דקות לסיום. בדיוק כשהמשחק הרגיש גמור, באר שבע התעוררה. ג'ייסון וויליאמס ואוהד כהן השלימו מהלכים של 3 נקודות, התקפה לאחר מכן וויליאמס הוסיף שלשה משלו, ורק 67:65 לנס ציונה. הכתומים חזרו מפסק זמן אבל לא הצליחו לעשות נקודות, וסל של וויליאמס העביר את היתרון לב"ש - 68:67. נס ציונה החיטאה מצד אחד, אבל חסימה של גולן גוט מהצד השני העבירה את הכדור לנס ציונה. ביל עם 1/2 מהקו קבע שוויון 68, איבוד של באר שבע מהצד השני סידר לגולן גוט הזדמנות נוספת שקלע גם הוא 1/2. באר שבע שוב איבדה, שוב שלחה את נס ציונה לקו, ששוב קלעה רק כדור אחד - 70:68. האדומים יצאו להתקפה אבל איבדו כדור נוסף, והופמן ב- 2/2 מהקו סגר את הסיפור. 72:68 לנס ציונה שעולה לליגת העל. השחקן המצטיין: גולן גוט, 22 נקודות, סלים גדולים במאני טיים ויופי של סדרה. והוא עוד בכלל עלה מהספסל. בקטנה: זכיה שניה ברציפות באליפות לגולן גוט, שתיהן אגב בצבע כתום... אליפות שניה ברציפות בלאומית לרביב פיטשון. קלעים: לב"ש: ג'ייסון וויליאמס 27 (7 רב'), ג'ף אלן 11 (16 רב'), ג'ורדן לואיס 10 (5 רב'), אוהד כהן 9 (4 רב'), אנטוני פישר 6 (5 אס'), בן אייזנהארט 5 (8 רב'), טמיר אריאלי 2 (4 רב', 6 אס'). לנ"צ: גולן גוט 21 (7 רב'), רביב פיטשון 13 (10 רב'), לי רוברטס 11 (10 רב'), אלעד הופמן 9, טל דן 6 (5 רב'), עמית בן דוד וגר'מיין ביל 5 כ"א, עידו סטולרו 2.