לאומית נשים: לקראת עוד מחזור חשוב

.המחזור הרביעי בשלב הפלייאוף בליגה הלאומית יפגיש למשחק צמרת מסקרן את הגלבוע מול אליצור ת"א. כפ"ס וירושלים ינסו להיצמד למובילות ולנצח את פ"ת ורמלה (בהתאמה) וחיפה מול הגליל יכריע מי תישאר במקום השמיני. בפלייאוף התחתון אחד המשחקים המכריעים על הירידה בין גדרה ותל כביר ומשחק צמרת מסקרן בין וינגייט ובני יהודה


| safsal

:בית עליון (+אליצור רמלה 18 נק' (65 (+ הפועל קרן גלבוע מעיינות 18 נק' (9 (+ אליצור תל אביב 18 נק' (26 (+ הפועל פתח תקווה רוני 18 נק' (12 (- הפועל כפר סבא 17 נק' (23 (- אס"א ירושלים 16 נק' (13 (- מכבי חיפה 15 נק' (28 (-הפועל גליל עליון/צפת 15 נק' (48

פלייאוף עליון – מבט למחזור הקרוב

(הפועל קרן גלבוע/מעיינות – אליצור תל אביב (20:30, גן נר 1. המשחק המרכזי של המחזור בין שתי קבוצות המחזיקות יחד באותו מאזן בצמרת. ת"א ממשיכה להתאקלם בתקופה שאחרי בר גילינסקי (שמרשימה בינתיים במשחקים בליגת העל נגד הדאבליסטית מאשדוד). בגלבוע מעיינות גם כן צריכים להסתגל למכת הפציעות והמחלות שהוציאה את הקבוצה מאיזון ומקצב המשחק בשבוע שעבר ותנסה להתאושש מההפסד ולא להסתכן בהתרחקות מהצמרת עם הפסד בית שני. 2. אי של אי יציבות. גלבוע מעיינות נמצאת כרגע בפלייאוף במאזן שלילי של שני הפסדים מול ניצחון בודד. המפתיע: זהות היריבות. במחזור שפתח את הפלייאוף הפסידה הגלבוע לירושלים הקבוצה הרביעית בעוצמתה מהדרום ועוד בביתה, בשבוע שעבר הפסידה בכפר סבא (58:56), לכאורה יכולת חלשה, אבל אז, דווקא מול מוליכת הטבלה פתח תקווה ניצחה ב-12 הפרש (59:47). איזו גלבוע תפגוש את אליצור ת"א זו שקוטלת קבוצות צמרת או זו שמפסידה ליריבות שכבר ניצחה זו השאלה הגדולה ששואל יוני אורן, מאמן הקבוצה. 3. יוצאות מהבית. אליצור תל אביב עם שני משחקי בית בשלוש המשחקים האחרונים ובשניהם ניצחו בהפרשים גבוהים את יריבות הצפון, גליל עליון וחיפה, במחזור שעבר (76:65). כשיצאה למשחק חוץ אז הפסידה שם לרמלה (63:78) אותה רמלה שת"א כבר ניצחה באולם הבייתי. גם ההפסד היחיד שהגיעה איתו ת"א לפלייאוף היה בחוץ לפתח תקווה וכעת, לראשונה, יוצאת למשחק חוץ נגד יריבה צפונית ותנסה להמשיך דווקא ברצף ניצחונות על הצפוניות ולא ברצף הפסדי החוץ.

("הפועל פתח תקווה רוני – הפועל כפר סבא (20:30, "סטלמך 1. כשפתח תקווה אירחה במחזור הפתיחה קבוצה מהצפון הצליחה בסגל חסר לנצח ב-20 הפרש. אחרי ההפסד לגלבוע חזרה הביתה וניצחה שם את היריבה מירושלים. בסיבוב הראשון גם רמלה ות"א "נפלו" בסטלמך וכעת כפ"ס יוצאת לאותו אולם עם הזיכרון של ההפסד הקודם לחיפה בחוץ (59:56). בכפ"ס יקוו כמובן להמשיך ביכולת הגבוהה משבוע שעבר כשהוליכו במשך כמעט 40 דקות נגד היריבה מהצמרת, גלבוע מעיינות. כפ"ס גם יודעת שניצחון שני ברציפות יכניס אותן לרביעייה המובילה בפעם הראשונה העונה. 2. מיכל גילת והדר רפאל הוא מאצ'-אפ מסקרן במיוחד. הן לא סומנו ככוכבות של הקבוצה שלהן (יעקב ובן ישי מול גליידה ורשף) אבל ההשפעה שלהן על המשחק היא הגבוהה בליגה. רפאל היא הקלעית השניה בקבוצתה וגילת מנווטת את משחקה של כפ"ס בצורה נהדרת מי שתצליח להתמודד טוב יותר עם הגנת היריבה תוביל את קבוצתה לניצחון. 3. נקודה אחת מבדילה בין פ"ת לכפ"ס, זו ליגה צמודה ולא צפויה, אולי הכי צמודה שהיתה בשנים האחרונות. האמנם? מבט ליחס הסלים מראה שבין זה של פ"ת לזה של כפ"ס מפרידות 35 נקודות הפרש, בעוד לפ"ת מאזן חיובי (וגם לכל הקבוצות עם אותו מספר נקודות כמו לה) לכפ"ס (ולכל הקבוצות שאחריה בטבלה) יחס סלים שלילי. עדיין יש הבדל בולט בין הרביעייה הראשונה לזו שאחריה.

(אס"א ירושלים – אליצור רמלה (19:30, "קוסל" גבעת רם 1. שתי הקבוצות חוזרות ונפגשות מאז המחזור הראשון. אז, ירושלים נכנעה לרמלה בהפסדה הגדול ביותר בליגה עד כה. מאז ירושלים הוכיחה שהיא קבוצה חזקה עם ניצחונות על כל השלוש האחרות שבצמרת (פ"ת וגלבוע בליגה, ת"א בגביע) וכדי להשלים את הסט זקוקה לניצחון על רמלה. אצלה בבית הכל אפשרי, וכשאומרים הכל מדובר על הניצחונות הכי גדולים וגם על ההפסד האומלל לגליל. רמלה מצידה הצליחה להעפיל למקום הראשון בליגה ורוצה להמשיך ולשפר עמדות לקראת השלבים המכריעים של העונה. הפתיחה היתה מצויינת עם 3-0 במחזורים הראשונים (היחידה עד כה) כולל הניצחון הענק בגליל 91:53 בשבוע שעבר והן ירצו לשמור על מאזן מושלם. 2. גילי ליאור. חסרונה של ליאור הופך לקריטי משבוע לשבוע. הצעירה של רמת השרון שמשחקת העונה בכרטיס כפול היא מהחשובות שבשחקניות קבוצתה, כך מסתבר. ירושלים נהנתה בתחילת העונה מיכולת קליעה טובה של ליאור מבחוץ ומהפיזיות שלה בצבע, נגד רמלה במחזור הראשון היתה המצטיינת בקבוצה עם 16 נקודות שגם שיאה העונתי. מי שמחליפה אותה ועושה עד כה עבודה לא רעה זו להב קונסטנטיני שחזרה לקדנציה שניה בקבוצה. 3. רבקה רוס חוזרת לאולם שבו גדלה. זו לא הפעם הראשונה שזה קורה, אבל זה תמיד מעניין. הקהל הרמלאי מגיע לכל משחק חוץ וכנראה יגיעו גם לירושלים הקרה, אבל הקהל יכול לקבל סיוע נוסף מהצעירות אותן רוס מאמנת, שיתלבטו האם לעודד את המועדון שלהן או המאמנת שלהן.

("מכבי חיפה – הפועל גליל עליון צפת (19:30, אולם "מכבי 1. בסיבוב הקודם, במחזור הפתיחה, חיפה גברה על הגליל העליון ולשמור על הבית. מאז השתיים נחלו הפסדים גדולים והצלחות גדולות ומצאו את עצמן בסופו של הסיבוב בפלייאוף העליון. ניצחון גדול עשתה הגליל בירושלים ולא פחות גדול עשתה חיפה על כפ"ס. מלבד זאת השתיים הפסידו נגד יריבות דרומיות חזקות וכל אחת מהן ינסו להשאיר את השניה לבד במקום האחרון של הפלייאוף העליון 2. בליגת העל מדי שבוע אנחנו בודקים "מה השתנה?" מאז המפגש האחרון בין הקבוצות ותמיד ישנם שינויים. הלאומית יציבה יותר אך במפגש הנוכחי יש שינוי משמעותי כשבחיפה לא תהיה מאיה איסרוב שבמשחק הקודם הצטיינה עם 19 נקודות. גם מחליפתה, אורלי זילברברג תעדר עקב פציעה. מי שצפויה לשחק זו ניר בהיר שלא היתה כשירה למשחק הקודם אך השאלה אם זה יספיק. 3. גליל עליון לא ניצחה יריבת צמרת בחוץ. זה היה נכון נגד כפ"ס, חיפה, גלבוע ות"א. אבל אז הגיע המשחק נגד ירושלים וביטל את "הקללה" עכשיו גליל עליון יוצאת למשחק חוץ נגד יריבה בסדר גודל שלה ותנסה להשיג ניצחון חוץ שני ברציפות.

:בית תחתון (+אקדמיית וינגייט 16 נק' (16 (+הפועל באר טוביה 15 נק' (47 (+בני יהודה 15 נק' (64 (-מכבי תל כביר 13 נק' (8 (-הפועל כאוכב 13 נק' (2 (- מכבי גדרה 12 נק' (24 (- הפועל נהריה 11 נק' (39 (- הפועל מג'דל כרום 10 נק' (54

(אקדמיית וינגייט – בני יהודה (19:00, אולם י"א) רצף משחקים לשחקניות האקדמיה. הקבוצה שאתמול (יום ראשון) שיחקה בכאוכב וניצחה במשחק קשה 58:46, תשחק משחק נוסף נגד יריבת הצמרת בני יהודה. העומס מתבטא גם בכך שהסגל הצעיר באותה השעה יתמודד נגד כאוכב בנערות א' ושחקניות הכרטיס הכפול יגיעו אחרי שיום קודם שיחקו בליגת העל עם רעננה. בסיטואציה הזו ינסה הצוות המקצועי לתמרן בין העייפות ולהשיג ניצחון שיציב את האקדמיה לבדה בצמרת כי הפסד יצמיד אליה את בני יהודה ויתן לה יתרון במאזן פנימי.

(מכבי גדרה – מכבי תל כביר (20:30, אולם הספורט בכצלנסון ה-משחק של קרבות הירידה. גדרה שהחלה בתנופה גדולה בפלייאוף התחתון עם שני ניצחונות גדולים נעצרה קצת כשחזרה להפסיד לקבוצה הדרומית באר טוביה. תל כביר כנ"ל עם ניצחונות בנהריה וכאוכב הצליחה לשמור את עצמה מעל הקו האדום, אבל הפסד בגדרה יכול להוריד אותה תחתיו ולסבך אותה מאד. משחק על הרבה יותר מ-2 נקודות.

(הפועל באר טוביה – הפועל כאוכב (20:00, בי"ס "נופים" כנות הפועל כאוכב מגיעה למשחק חוץ חשוב בתקופה הכי רעה שלה. לכאוכב, מלבד ניצחון נוסף על מג'דל כרום כבר יש שני הפסדים בפלייאוף התחתון והתחתית בוערת. כששני ההפסדים הגיעו במשחקי בית (נגד תל כביר והאקדמיה), הקבוצה בצרות עוד יותר גדולות וצריכה כעת לנצח נגד באר טוביה שהתחזקה בענבר אוריון. באר טוביה מצידה רחוקה מהתחתית מרחק שני משחקים ואם תנצח תתרחק 3 וחצי משחקים ולמעשה תישאר בליגה, אבל זה לא הסיפור. באר טוביה לא חושבת תחתית היא עוד חושבת פלייאוף עליון והכי קרוב שאפשר להגיע אליו זו צמרת הבית התחתון כך שתרצה להישאר קרובה לוינגייט עד למשחק הגומלין ביניהן בסיבוב הבא ואז לעבור אותה.

(הפועל מג'דל כרום – הפועל נהריה (20:00, מג'דל כרום לנהריה ניצחון ליגה יחיד. זה היה במחזור הפתיחה נגד אותה מג'דל כרום. מאז לא הצליחה לחזור ולנצח וכעת במשחק נוסף נגד היריבה יש לה הזדמנות לניצחון שני. קל זה לא יהיה, מג'דל כרום מראה שיפור ביכולת והצליחה להקשות על באר טוביה ובני יהודה קבוצות מהחלק העליון של הטבלה, נגד הצמודה אליה ובאולמה הבייתי יכולה מג'דל כרום להשיג ניצחון ראשון העונה.