לאומית: ערב של דרמה והפתעות

ערב כזה צמוד בלאומית אנחנו לא זוכרים. קרית מוצקין גברה על חבלמו משלשת ניצחון על הבאזר של שלו לוגשי, ר"ג ניצחה את נתניה בנקודה אחרי זריקות עונשין מוצלחות. קרית אתא השיגה ניצחון בכורה בבית מול הוד"ש, ר"גבעתיים ניצחה בחוץ את רמה"ש. (צילום: אברהם פרקש)


| safsal

 

תוצאות המחזור ה-8:
הפועל חבל מודיעין - מכבי קרית מוצקין 101:100
מכבי עירוני ר"ג - אליצור עירוני נתניה 71:72
עירוני קרית אתא - מכבי הוד"ש 75:78
א.ס. רמה"ש - הפועל ר"ג \ גבעתיים 92:87

 

הפועל חבל מודיעין - מכבי קרית מוצקין 101:100

נתחיל מה-דרמה של הערב. חבלמו נטולת ההפסדים אירחה את קרית מוצקין נטולת הנצחונות למשחק קל על הנייר בלבד, אבל לאורחת היו תכניות אחרות. המשחק היה צמוד מההתחלה, היתרון זז מצד לצד ומוצקין אפילו הצליחה לברוח בשלב מסויים ליתרון דו ספרתי. גיא עלוש קבע שוויון 10 שניות לסיום המשחק, אריאל נבון פיספס הזדמנות לנצח והמשחק הלך להארכה. המארחת הובילה לאורך הארכה ביתון קל, עד שכ-6 שניות לסיום כדור אחרון של מוצקין הלך ללוגשי שבלי להתבלבל שם אותו בפנים וקבע ניצחון בכורה לנציגת הקריות.

אהבנו: חוץ מכמובן את שלו לוגשי בערב של 17 נקודות והחטאה בודדת מכל הטווחים? את המשך ההתקדמות של צעירי מוצקין שלוקחים על עצמם יותר ויותר כל משחק. אמש לצד לוגשי גם גיא עלוש ורז מור קלעו בדו ספרתי וחיפו על משחק חזק של קוליש וסימונס.

לא אהבנו: כנראה ששוב עשינו נאחס לקבוצה. אחרי הפרגונים לקבוצתיות וליכולות הספסל של חבל מודיעין, הפעם רק 6 שחקנים היו מעורבים בצורה משמעותית בהתקפה. האחוזים שלהם מהעונשין אוי ויי - 13 נקודות נשארו שם.

 

מכבי עירוני ר"ג - אליצור עירוני נתניה 71:72

5 שניות על הסיום, נתניה במינוס נקודה, כדור הולך לאיתי מושקוביץ. נשמע מוכר? רק שהפעם הכדור לא נכנס, ור"ג הצליחה לשמור על מאזן מושלם אחרי שהתקשתה מאוד מול נתניה. המשחק היה צמוד מאוד מההתחלה, 16 פעמים היתרון החליף ידיים, ואף קבוצה לא הצליחה לברוח לפער גדול במיוחד. האורחת הצליחה לברוח לפלוס 6 באמצע הרבע האחרון, אבל ר"ג ידעה לחזור ובחצי הדקה האחרונה רשמה 0-4 כדי לעלות לפלוס נקודה. כדור אחרון כאמור של נתניה הלך החוצה, והנקודות נשארות בזיסמן.

אהבנו: לראות שהניצחון במחזור הקודם של נתניה לא היה איזה הבלחה, ושהיא ממשיכה לתת פייט לקבוצות החזקות של הליגה. מושקו אומנם החטיא את השלשה המכריעה הפעם, אבל טוב לראות שיש לו ביטחון לקחת על עצמו את הזריקות החשובות. הוא גם קלע 24 נקודות עם 7/9 ל-2.

לא אהבנו: אחוזים פקקטע של ר"ג במשחק, 13 אסיסטים בלבד ו-20 איבודים. אחוזים קצת פחות פקקטע של נתניה במשחק, 14 אסיסטים בלבד.

 

א.ס. רמה"ש - הפועל ר"ג \ גבעתיים 92:87

משחק מטורף ברמת השרון. במחצית המארחת עמדה על 10/15 מהשלוש (וסיימה עם 12/22), אך דווקא האורחת ירדה עם היתרון. ג'קוואן לואיס היה מדהים עם 29 נק' ו-10 אס' אבל כשל במאני טיים עם 2 איבודים רצופים שהחזירו את רמת גן גבעתיים למשחק וגם יצא בעבירה חמישית ארבע דקות לסיום. אם הוא היה על המגרש בדקות הסיום זה אולי היה נגמר אחרת. מהצד השני בלט דניאל רוזנבאום עם 22 נק', 5 ריב', 5 אס' ו-5 חט'

אהבנו: משחק בקצב גבוה ורב תהפוכות בקרית יערים. כל רבע נגמר בנצחון של קבוצה אחרת ואף קבוצה לא נשברה גם שהייתה בפיגור דו-ספרתי. קיבלנו שינויי מומנטום בכל רבע עם ריצות של 10-0, 12-0, 15-2 ו-14-2. בקיצור לא משחק מומלץ לאנשים עם בעיות לב.

לא אהבנו: שאין קהל. משחק כזה הוא חוויה וקהל מלא היה מוסיף עוד יותר למתח וחבל שרק קומץ חברי הנהלה וסדרנים זכו לראות אותו בלייב.

 

עירוני קרית אתא - מכבי הוד"ש 75:78

גם קרית אתא השיגה סוף סוף ניצחון ראשון בליגה. בדומה לשער המשחקים גם כאן היה משחק צמוד במיוחד שנמשך עד השניות האחרונות. אלייז'ה הירש העלה את הצפונים ליתרון נקודה, התקפה אחת אחר כך חסם הראל דדון בדרך לסל בצד השני והכריע את ההתמודדות.

אהבנו: 20 נקודות של הראל דדון, 12 אסיסטים של מרלין ויל ו-4 חסימות של אלייז'ה הירש.

לא אהבנו: רק 3 נקודות לאפי טיומקין שכבר הרגיל אותנו לראות יותר ממנו, בקרית אתא הישראלים הבכירים לא תרמו מספיק למשחק מבחינה התקפית.